Jak se připravit na rekonstrukci bydlení?

9.7.2017 | PR článek | Rubrika - Bydlení čtenářů

Rekonstrukce bydlení, a to ať už v domě či v bytě, bývá velmi náročná. Pokud jste koupili starší byt či dům a chcete si jej upravit podle svých představ, nebo máte v plánu například ve stávajícím domě udělat nové jádro, kuchyň či podlahy, musíte si toho hodně vyjasnit dopředu a postupovat podle plánu. Při takovýchto zásazích do domácnosti je totiž potřeba počítat se sníženým komfortem při bydlení, časovou náročností a finančními náklady. Mnohdy nás také čeká jednání s úřady, dodavateli, řemeslníky atd. Odměna v podobě vysněného bydlení za to však stojí, o tom není pochyb. Na co vše se tedy zaměřit a jak se nejlépe připravit, aby celá rekonstrukce probíhala hladce a bez stresů? Jak nejchytřeji vyřešit i všechny menší předělávky, opravy či nákupy domácích spotřebičů? A kde získat potřebné finance?

Jak se připravit na rekonstrukci bydlení?

Připravte si nouzová řešení

Pokud se chystáte na rozsáhlejší rekonstrukci například bytového jádra, počítejte s tím, že v domácnosti nejspíš nebudete moci několik dní pobývat, případně zde budete muset vydržet bez přívodu vody.  Stejně tak s sebou přinášejí omezení i další druhy oprav. Prověřte si, jak bude celý proces probíhat a zda bude vaše bydlení celou dobu uživatelné. Pokud ne, snažte se využít třeba období, kdy můžete přechodně zůstat na chalupě. Nebo se domluvte s rodinou či přáteli, zda by vám pomohli.

Trochu jiná situace nastává v případě, kdy kupujete novou nemovitost a tu si před zabydlením chcete zvelebit podle svého vkusu. Zde většina lidí chvátá s nastěhováním, často i z důvodu, že musí stávající byt prodat, aby měla na koupi nového. Případně jim končí nájemní smlouva a nechtějí se zavazovat na další období. Také splácení nové hypotéky a zároveň hrazení současného nájmu je pro řadu lidí nereálné. Zde tedy není čas čekat na vhodnou příležitost, ale rekonstrukci je potřeba udělat co nejdříve.

                   Přizvěte si odborníka

V případě, že plánujete rozsáhlejší rekonstrukci, například chcete změnit celou dispozici bytu, je určitě vhodné přizvat si statika či jiného odborníka. Nikdy nebourejte sami zdi, ani pokud nejsou nosné. Absence jakékoliv příčky může narušit statiku. Stejně tak se nevyplatí bez rozmyslu dostavovat nové. Mohou neúměrně zatížit strop. I v případě drobnějších oprav, jako je výměna podlah či oken, se vyplatí poradit o vhodném řešení. Také si zjistěte na úřadu, zda musíte mít stavební povolení, stavební ohlášení nebo se můžete do oprav vrhnout bez jakýchkoliv povinností.

Promyslete si financování

Rozsah rekonstrukcí a jejich nákladnost může být velmi různorodá a stejně tak se nabízí řada možností, jak je financovat. Jestliže nemáte vlastní úspory či do nich nechcete sahat, protože jsou vaší jedinou rezervou, musíte využít některou z jiných možností, financování. V případě opravdu rozsáhlé rekonstrukce, na kterou potřebujete statisíce, pro vás bude nejzajímavější hypotéka, případně úvěr ze stavebního spoření.

Řada z nás však dělá pouze drobné úpravy. Může to být výměna podlahy v jednom pokoji, nový sprchový kout, předělání dětského pokojíčku tak, aby vyhovoval měnícím se potřebám vašich ratolestí či cokoliv dalšího. Nebo vám prostě jen odejde důležitý spotřebič. V těchto a mnoha dalších případech, kdy potřebujete maximálně několik desítek tisíc korun, můžete využít nebankovní půjčky pro každého. Tu nejlepší najdete snadno prostřednictvím internetu. Vyřízení je rychlé a jednoduché, často navíc fungují jako půjčka bez doložení příjmu. Odpadne vám tak zbytečné papírování a běhání po bankách, které v případě těchto menších oprav skutečně vůbec není nutné. Nabídky na internetu jsou navíc v dnešní době už opravdu seriozní a zajímavé, jejich obliba tedy neustále mezi klienty roste.

 

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Dveře jsou odrazem vašeho bydlení

Dveře jsou odrazem vašeho bydlení

23.8.2017 | PR článek | Bydlení čtenářů

Pokud rekonstruujete dům či byt, je třeba se zamyslet nad tím, jaké si pořídíte dveře. Možná si někdo pomyslí, že jde o malý detail, který nehraje rol... Celý článek

4 praktické tipy pro snadné stěhování

4 praktické tipy pro snadné stěhování

12.8.2017 | PR článek | Bydlení čtenářů

Stěhování je pokaždé chaos a vždy jsme rádi, když to máme za sebou. Jak si poradit bez toho, abychom polovinu věcí poztráceli a vytvořili neorganizova... Celý článek

Hutní materiály nakupujte ve vysoké kvalitě u specialisty

Hutní materiály nakupujte ve vysoké kvalitě u specialisty

17.5.2017 | PR článek | Bydlení čtenářů

Nákup hutního materiálu je pro většinu firem nezbytností. I proto je zapotřebí dbát na to, abyste jej nakoupili jak za výhodnou cenu, tak i v takové p... Celý článek

Poznejte osobně, jak se žije v moderním pasivním domě

Poznejte osobně, jak se žije v moderním pasivním domě

12.11.2014 | PR článek | Bydlení čtenářů

Zajímáte se o pasivní či nízkoenergetické bydlení? Věděli jste, že jde zde možnost navštívit skutečné pasivní domy v běžném denním provozu a zeptat se... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii