Na jedné vlnové délce

12.5.2011 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Na jedné vlnové délce

Sponzorované odkazy:

Barvy vody a kamínků posloužily jako inspirace ke svěží proměně obývacího pokoje. (Zdroj - Náš útulný byt)

Inspiroval se nátěr stěny kobercem, nebo to bylo naopak? Ať je to tak či onak, všechno spolu dokonale ladí. Středem pozornosti jsou velká závěsná světla a rohová pohovka v přírodním odstínu.

Velká svoboda
● Směrem do místnosti má pohovka nízké opěrky. Svým kónickým tvarem a světlou barvou se vhodně a nenápadně začleňuje do místnosti.
● Kulovitá svítidla, zavěšená v různé výšce v rohu místnosti, neomezují výhled a vypadají téměř jako umělecké objekty.
● Aby byla místnost vzdušnější, je nábytek (komoda či stolky) nízký.

Zeptali jsme se
Iva Bastlová,
designérka
www.idealinteriery.cz

Interiér na mě působí harmonicky a kompaktně. Modrá na podlaze sice navozuje pocit nejistoty, ale v malé ploše to nevadí. Hezky s ní ladí přírodní materiály – masivní komoda a proutěné dekorace. Vyměnila bych však konferenční stolky, aby byly ze stejného materiálu jako komoda. V prostoru se objevuje zbytečně mnoho kombinací dřevin. Také mi nesedí výběr obrazu za pohovkou, ale to je hodně individuální záležitost. Osobně bych zvolila abstraktnější motiv. Naopak oceňuji výběr osvětlení. Závěsné postranní lustry vytvářejí pěknou dominantu. Důležitá bude jejich svítivost, případně lze přidat další osvětlovací tělesa.

Nová stěna

Obložení v zadní části místnosti je vyrobeno z levných zbytků podlahových prken ze stavebního centra. Spodní strana je obrácena dopředu a natřena světlou lazurovací barvou. Prkna s drážkou a perem jsou spojena vždy po dvou a přibita hřebíky. Poslední prkno uřízněte na míru a upevněte ho hřebíky.

Obložení stěny není zdaleka všechno. Dřevěné poličky na konzolách a širší lišta tvoří odkládací plochy na dekorační předměty a místo k vystavení různých obrázků a fotografií. Postranní zakončení prken kašírují tenké natřené hranolky, aby sestava vypadala profesionálně a precizně.

Ten koberec je skvělý!

● Koberec z 80 % kašmírové (kozí) vlny a 20 % střižní (ovčí) vlny působí jako dobrý regulátor vlhkosti a je mimořádně odolný. (značka Tretford)
● Prodává se v metráži nebo jako dlaždice, které není třeba lepit. Na výběr je ze 40 standardních barev a kromě toho i z netradičních odstínů.
● U vrchního – kusového – koberce si můžete vybrat z mnoha velikostí a barevných kombinací. Výrobce splní i zvláštní přání zákazníků, týkající se rozměrů a vzorů. Nezapomeňte vyřešit olemovaní, aby se koberec netřepil.

Schod bezpečně osvětlují podlahové bodové reflektory LED. Jsou ploché a jejich montáž je snadná. Svítidlo se upevní dvěma vruty a připojí se tenkým (milimetrovým) zvonkovým drátem.

Náš útulný byt

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Výběr nábytku - Materiály

Výběr nábytku - Materiály

26.5.2011 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Při výběru nového nábytku nehleďte jen na design, kvalitu zpracování a cenu, ale také na materiál, z něhož jsou jednotlivé kousky vyrobeny. (Zdroj - N... Celý článek

Hvězdná hodina

Hvězdná hodina

19.5.2011 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Tento nábytek a doplňky vnesou do vašeho bytu víc hvězdné atmosféry, než má pětihvězdičkový hotel! (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Proměna podle návrhu

Proměna podle návrhu

5.5.2011 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Tentokrát jsme zavítali ke čtenářce z Mladé Boleslavi, jejíž byt je od návrhu až po dohled nad realizací dílem naší designérky. (Zdroj - Náš útulný by... Celý článek

Krásky z přírody

Krásky z přírody

28.4.2011 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Rustikální březové kmínky zapouštějí kořeny v moderním interiéru. (Zdroj: Náš útulný byt) Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii