Příjemné barvy

1.12.2010 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Příjemné barvy

Sponzorované odkazy:

Jak se může proměnit třípokojový byt s uzavřenou kuchyní ve vzdušné, moderně zařízené 3 + kk, ukazuje dnešní rekonstrukce. (Zdroj - Náš útulný byt)

Paní Lucie nemusela nový byt hledat dlouho. Ve svém rodném domě zdědila po prarodičích horní patro a spolu s bratrem se pustila do jeho rekonstrukce.

Na první pokus
Za své vzala komora, z oddělené koupelny a toalety se stala jedna místnost, kuchyň se otevřela do obývacího pokoje a také některé dveře našly nové umístění. Bytu to rozhodně prospělo. Koupelna je mnohem prostornější, totéž platí i o hlavním obytném prostoru. Spojení obývacího pokoje a kuchyně je v případě tohoto bytu jednoznačným kladem. Vybourání komory se může jevit jako diskutabilní. Ovšem díky jejímu zrušení bylo možné odstranit v obývacím pokoji výlez na půdu. Nad komodou v předsíni mají stahovací schůdky do podstřeší určitě mnohem větší logiku než nad bílou sedačkou. Ne každému se podaří provést rekonstrukci na první pokus, Lucii se to ale povedlo. Napoprvé uspěla při výběru stavební firmy. Firma Vašák z Nového Oldřichova udělala de facto stavbu na klíč. Počínaje bouracími pracemi přes nové omítky a veškeré nové instalace, obklady, dlažby, podlahy a osazování dveří – to vše realizovali naprosto bezchybně. Má to někdo štěstí!

Výrazný kontrast
Barevnou kombinaci, která je pro tento byt typická, si v sobě Lucie nese od dětství. Už její rodiče měli interiér takto laděný. Podobnou cestou se tedy Lucie vydala i při zařizování svého interiéru. V bíle vymalovaných místnostech je bílý nábytek a kontrast k němu tvoří tmavá plovoucí laminátová podlaha Parador. Jedinou výjimkou v barevném ladění je koupelna. Nutno podotknout, že ona jednotnost barev bytu svědčí.

Spojení bílé sedačky, zakoupené v Kice, s barevnými polštářky se opravdu vydařilo. Navíc s tím vším krásně koresponduje koberec i tmavá skřínka z IKEA.

Květiny jsou Luciinou vášní, kterou zdědila po mamince.

Paní domu je i zdatná aranžérka, a tak po celém domě najdeme nejrůznější dekorativní zátiší.

Hlavní předsíň je v přízemí. V patře je malá předsíňka s komodou.

Pod krbová kamna nechtěla paní domu dlažbu. Raději nechala dát přes lamely skleněnou desku a na ni položila kruhový kobereček.

Současně s rekonstrukcí interiéru proběhla v celém domě i výměna oken.

V této ložnici, dokonale sladěné s ostatním zařízením, prozatím přespává Luciin bratr.

Své ložnici říká Lucie dámský budoár. Prim v ní hraje nábytek z IKEA.

Díky propojení bývalé koupelny a WC se mohla do domu nastěhovat i rohová vana od firmy Siko.

Náš útulný byt

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

V nejhezčí atmosféře

V nejhezčí atmosféře

15.12.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

V obývacím pokoji se rozhostila vánoční nálada: sváteční vzhled dotvářejí drobné dekorační předměty a stěna obložená prkny. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Ze starého nové!

Ze starého nové!

8.12.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Drobné unikátní nápady, které šíří kouzlo starých dobrých časů, není zase tak těžké realizovat... (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

PRAGOINTERIER představí moderní design, ale i romantický závan časů minulých

PRAGOINTERIER představí moderní design, ale i romantický závan časů minulých

30.11.2010 | PR článek | Bydlení čtenářů

Na konci roku se může zdát, že předjaří je ještě daleko, ale ti, kteří plánují „zařídit se v novém“, se už těší na 24. pokračování veletrhu PRAGOINTE... Celý článek

Vtipné nápady s drážkou a perem

Vtipné nápady s drážkou a perem

24.11.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Toto obložení dřevem vypadá velmi zajímavě, a přitom stačí, když běžná levná prkna s drážkou prostě obrátíte! (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii