Přirozená útulnost

10.11.2010 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Přirozená útulnost

Sponzorované odkazy:

Lákavé „místo u krbu“ je pouze jedním z dobrých nápadů v tomto obývacím pokoji... (Zdroj - Náš útulný byt)

Co tvoří atmosféru?
● Jak je vidět, tento styl zařízení nemusí být nutně rustikální. Zárukou toho, abyste se tu cítili dobře, jsou přírodní vlákna a materiály. Závěsy před oknem jsou hedvábné, koberec je sisalový. To je sice houževnatý materiál, ale vhodně zvolená barva mu dodává nádech elegance.
● Hnědá je skvělá barva, ovšem když jí chybí kontrast, může působit fádně. V tomto případě tomu tak není, protože ji doplňují lilkové a červené odstíny i škála béžové a oranžové. Celá použitá paleta barev má harmonický a živý výraz.
● Nábytek z přírodního dřeva bez ozdobných kudrlinek, se štíhlými konturami působí moderně, a přitom nadčasově. Investice do kvalitního materiálu se vám časem vrátí.

Zařizování podle projektu
Přibližně 23 metrů čtverečních plochy je obratně rozčleněno pomocí sektorových dílů nábytku. Vpředu vznikl útulný čtenářský koutek, ze kterého je praktický přístup ke knihám v poličkách. V zadní části před francouzskými okny má své místo „velká“ sedací souprava a konferenční stolek. Čtenářské křeslo může podle potřeby sedací soupravu doplnit. Atrapa krbu ze štuku na pravé stěně je umístěna tak, aby na ni bylo vidět z obou částí pokoje.

Pohovka, která vypadá jako ratanová, je ve skutečnosti vyrobena z odolného materiálu Dotted Loom, což je vlastně stočený papír. Základem je dřevěná konstrukce opletená loomem a doplněná kvalitními čalouněnými polštáři. K sedací soupravě se dobře hodí konferenční stolek. Vedle pohovky stojí komoda ve starožitném stylu. V přední části pokoje doplňuje zařízení poměrně jednoduchý sektorový nábytek z bukového dřeva, který je pokoji střižen takříkajíc na míru. Více se o tom dozvíte na další straně. Přes určitou stylovou různorodost působí celá místnost sladěným dojmem. Je to zásluhou promyšlené koncepce materiálů a barev: lilková barva stěn se opakuje na koberci a na závěsech, červená na doplňcích.

To je přesně takové místo, kde si člověk udělá pohodlí s pěknou knížkou v ruce! Nevadí, že je štukový krb ve stejném odstínu jako zeď za ním. Není pravý, jde pouze o kamufláž. Můžete ho využít na vytvoření stylového zátiší se svíčkami, vázami a fotorámečky.

Obývací stěna je podle přání složená z různých prvků a stejně individuálně je opatřena také zásuvkami a přihrádkami. Stěnu lze později libovolně přestavět nebo rozšířit.

Dokonalé detaily

K jednotlivým modulům sektorového nábytku existuje vrchní deska a podstavec, každý díl je tak čistě ukončen a profesionálně zpracován.

Rohy skříněk spojují v duchu staré řemeslné tradice polokryté trvanlivé rybinové spoje bez použití kovu nebo plastu.

Také zadní stěny modulů hlubokých 33 cm nebo 50 cm jsou z masivního dřeva. V nabídce je speciální část, která má vzadu otvor na protažení kabelu.

Náš útulný byt

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Módní i nadčasové japonské stěny

Módní i nadčasové japonské stěny

22.11.2010 | Redakce | Bydlení čtenářů

Japonské stěny nejsou jen atraktivní hradbou před zraky cizích pozorovatelů či ostrými slunečními paprsky. Tento moderní systém zastínění lze využít t... Celý článek

Jako na venkově

Jako na venkově

17.11.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Z procházky krajinou pokrytou jiskřivou jinovatkou do tepla domova – to je jako sen... (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Na úpatí Brd

Na úpatí Brd

27.10.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Paní Blanka dokázala se svým manželem vdechnout starému domu nový život. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Působení barev: Teorie ročních dob

Působení barev: Teorie ročních dob

20.10.2010 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Kombinace barev podle teorie ročních období je jednou z možností, jak sladit bytový interiér. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii