Proměna podle návrhu

5.5.2011 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Proměna podle návrhu

Sponzorované odkazy:

Tentokrát jsme zavítali ke čtenářce z Mladé Boleslavi, jejíž byt je od návrhu až po dohled nad realizací dílem naší designérky. (Zdroj - Náš útulný byt)

Odborník radí
Iva Bastlová,
designérka,
www.idealinteriery.cz

Kompletní realizace
Zajímá vás, jak vypadá nově zrekonstruovaný byt dle návrhu designéra, který zároveň dohlíží na realizaci? Pojďte si jeden takový prohlédnout a načerpat inspiraci. Původní stav bytu byl špatný, měnilo se veškeré vybavení včetně koupelny, podlahy, dělaly se nové rozvody. Majitelka od počátku vše řešila s pomocí odborníků, což jí ušetřilo nejen čas a energii, ale i peníze za případné předělávky. Chytře také využila slevy na jídlo a pití a pohostila řemeslníky za minimum peněz. Podkrovní byt má propojenu kuchyň s obývací částí, která volně přechází do předsíně. Vstup do koupelny i ložnice je řešen posuvnými dveřmi, aby se uspořilo místo. Důraz je kladen na tolik potřebné úložné prostory.

V celém bytě je instalován stejný typ podlahy – vinyl v dekoru šedého dřeva. Zkosené stěny komplikovaly umístění televize, proto je postavena na stolku s kolečky a může se s ní dle potřeby manipulovat. Za televizí jsou další úložné prostory.

Černá pohovka vyniká před zářivě žlutou stěnou. Naopak žlutá lednička s touto stěnou splývá a nijak v prostoru neruší.

Po stranách pohovky stojí místo jednoho centrálního dva malé stolky. Tím se docílilo volnějšího prostoru.

Menší kuchyně nabízí vše potřebné: myčku, dřez a baterie se sprchou, odpadkový koš, varnou desku i pečicí troubu a místo na nádobí. Na protější straně pod zkosenou stěnou se nacházejí skříňky na potraviny.

Na všech skříňkách jsou použity výsuvy, aby byl přístup do nich a přehled ve věcech co nejlepší.

Kulatý stůl je vhodné ergonomické řešení. V malé místnosti nehrozí úraz o roh desky.

Tip
Barevné elektrospotřebiče dodávají kuchyni šmrnc. Kdo rád experimentuje a nebojí se netradičních prvků, jistě tuto variantu uvítá. Vyrábí se nejen žluté, ale i červené či oranžové.

V předsíni se nachází botník s výklopným systémem se třemi přihrádkami, skříň na čisticí prostředky a vysavač. Na protější stěně nechybí velké zrcadlo a mnoho šikovných věšáčků, které si pořídila se slevou na stránkách AlfaSlevy.cz.

Hned při vstupu nás vítá pohled na fototapetu s motivem bambusu. Motivy z přírody nás poté provázejí celým bytem.

Koupelna je malá, také se zkosenými stěnami. Proto je vyřešena velmi vzdušně, ve stejných barvách a stylu jako ostatní místnosti.

V koupelně vyniká nad bílým obkladem pás s fotomotivem citronů a limetek, který byl také vytvořen na míru. Dlažba je šedá, aby ladila s vinylem.

Část za toaletou je celá v „citrusovém podání“.

Nábytek v dezénu wenge vnáší do koupelny kontrast.

Malá ložnice se zkosenými stěnami si žádá bílou barvu. Místnosti dominuje jarní zelená s květinovou dekorací za lůžkem. Pod postelí se našlo místo pro sezonní potřeby.

Noční stolky sahají ode zdi ke zdi. Místo úchytek jsou na nich použity lišty, což koresponduje s rámem posuvných dveří.

Tip Komu se nelíbí postele s výrazným čelem, tomu doporučujeme jako v tomto případě závěsné čalouněné čelo se snímatelným potahem. Látka v barvě výmalby na stěně téměř zanikne.

Vestavěné skříně zabírají celou stěnu. Aby se dala použít klasická šatní tyč, musely být s odskokem. Pod oknem najdeme toaletní stolek a sedátko s víkem, kam se dají uložit drobnosti.

Náš útulný byt

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Hvězdná hodina

Hvězdná hodina

19.5.2011 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Tento nábytek a doplňky vnesou do vašeho bytu víc hvězdné atmosféry, než má pětihvězdičkový hotel! (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Na jedné vlnové délce

Na jedné vlnové délce

12.5.2011 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Barvy vody a kamínků posloužily jako inspirace ke svěží proměně obývacího pokoje. (Zdroj - Náš útulný byt) Celý článek

Krásky z přírody

Krásky z přírody

28.4.2011 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Rustikální březové kmínky zapouštějí kořeny v moderním interiéru. (Zdroj: Náš útulný byt) Celý článek

ABC nábytek vás dostane svojí originalitou a pestrostí

ABC nábytek vás dostane svojí originalitou a pestrostí

19.4.2011 | PR článek | Bydlení čtenářů

Cítíte s nadcházející jarní sezónou potřebu změny vybavení svého domova, chalupy či kanceláře? Hledáte nové impulsy jak oživit svůj osobní nebo pracov... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii