Spojení dvou bytů

27.3.2014 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Sponzorované odkazy:

Bydlet v městském činžáku, a přesto sami ve vlastním domě uprostřed města, to se jen tak nevidí!

Spojení dvou bytů

V prostorném obývacím pokoji na první pohled zaujme světlo linoucí se zpoza sádrokartonových podhledů.


Tento prostor se využívá pouze ráno před odchodem do práce. Zde všichni členové rodiny začínají svůj den.


Také stropem v ložnici se vinou nepravidelné záhyby podhledů s osvětlením.


Majitelé dvoupatrového činžovního domu blízko centra v krajském městě se rozhodli zrekonstruovat objekt tak, aby sloužil ke komfortnímu bydlení pouze jejich rodině. Manželé měli speciální požadavky na úpravu interiéru. K bydlení si vybrali první a druhé patro menšího, kdysi činžovního domu.

Ranní byt
 
V prvním patře si přáli mít ranní, snídaňovou část. Kuchyňka zde má jen základní vybavení, protože slouží pouze k přípravě snídaní. Také se na tomto patře nachází ložnice majitelů, koupelna a prostorná šatna. Velký obývací pokoj má velice zajímavě navržené osvětlení. Vznikl zde víceúrovňový sádrokartonový podhled, procházející všemi místnostmi prvního poschodí, za kterým jsou všude v několika vrstvách umístěna osvětlovací tělesa, což umožnilo dát prostoru dostatek příjemného nepřímého osvětlení z různých stran. Hlavním zdrojem světla v interiéru je však luxusní svítidlo designové značky Artemide s futuristickými kameny, které je umístěno nad konferenčním stolem. Také syn majitelů má vedle obýváku svůj zelenožlutý pokojíček sladěný na míru přesně podle jeho potřeb a přání.
 

Pracovna, sloužící spíše k večerní relaxaci, je vybavena funkčním krbem na pevná paliva, temperovanou vinotékou a především speciálním relaxačním křeslem Sylvester od firmy Cattelan Italia, jehož pořizovací cena byla 64 tisíc korun.

 
Večerní byt
 
Pro večerní siestu majitelé využívají druhé patro bytu. Tato část domu je řešena zcela odlišně. Zde se nachází veliký obývací pokoj s nepravidelnými vysokými stropy, omítnutými trámy a nadstandardně vybavenou kuchyňskou linkou, která obsahuje veškeré moderní vymoženosti. V mimořádně pečlivě koncipované pracovně s krbem a relaxačním křeslem Sylvester od firmy Cattelan Italia nalezneme také úžasně vyřešenou, pochopitelně na míru zhotovenou, knihovnu. Celý prostor je přitom propojený a velká okna sem pouštějí mnoho světla. Večer je prostor nasvícen kombinací většího množství osvětlovacích těles, která umožňují značnou variabilitu, podle nálady a potřeby momentální situace. Veškerý nábytek v obou patrech je vyroben přímo na míru stávajícího bytu. Autorem tohoto unikátního projektu je ing. arch. Tomáš Blahovec, MBA ze společnosti atelier POINT, www.atelier-point.com.


Pracovna, sloužící spíše k večerní relaxaci, je vybavena funkčním krbem na pevná paliva, temperovanou vinotékou a především speciálním relaxačním křeslem Sylvester od firmy Cattelan Italia, jehož pořizovací cena byla 64 tisíc korun.

Foto: Barakuda Press

Zdroj: Náš útulný byt

Počet komentářů (1) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Víte, že většina domácností by ušetřila, kdyby změnila svého dodavatele energií?

Víte, že většina domácností by ušetřila, kdyby změnila svého dodavatele energií?

29.4.2014 | PR článek | Bydlení čtenářů

Od liberalizace energetického trhu už uběhlo několik let a za tu dobu se na tuzemském trhu s energiemi objevilo několik desítek subjektů nabízejících ... Celý článek

Pocit příjemného domova

Pocit příjemného domova

25.4.2014 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Průvodcem na cestě k harmonickému interiéru jsou světlé odstíny, kvalitní materiály a promyšlená koncepce světel. Celý článek

V záplavě světla

V záplavě světla

13.3.2014 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Když rodinný dům i zahradu od základů navrhují odborníci, přinese to soulad mezi všemi částmi domova. Celý článek

Odpočinek v přírodě v naší nové dřevostavbě

Odpočinek v přírodě v naší nové dřevostavbě

13.2.2014 | PR článek | Bydlení čtenářů

S rodinou jsme se po zakoupení pěkného pozemku pro účely rekreace rozhodli pro to, že si necháme vybudovat levnou přesto kvalitní dřevostavbu v rohu z... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii