Víte, že většina domácností by ušetřila, kdyby změnila svého dodavatele energií?

29.4.2014 | PR článek | Rubrika - Bydlení čtenářů

Od liberalizace energetického trhu už uběhlo několik let a za tu dobu se na tuzemském trhu s energiemi objevilo několik desítek subjektů nabízejících dodávky elektřiny, plynu i obojího. Že změna dodavatele není nic složitého a že může přinést i tisícové úspory, ukáže následující článek, který pro vás připravili odborníci na energie z portálu Ušetřeno.cz.

Víte, že většina domácností by ušetřila, kdyby změnila svého dodavatele energií?

Změna dodavatele plynu či elektřiny snadno a rychle

Časy, kdy byla změna dodavatele složitým úkonem spojeným s řadou papírování, už jsou dnes dávno pryč. Typická změna probíhá asi takto. Zákazník, který není spokojený s cenami u svého současného dodavatele, nejčastěji jako první navštíví kalkulačku energií. Jak jinak než internetovou. Zde si po vyplnění několika základních parametrů a údajů provede srovnání cen plynu či elektřiny. Z kalkulačky na něj vypadnou přehledně seřazení dodavatelé plynu nebo elektřiny a jejich nabídky, z nichž si vybere tu pro něj nejvýhodnější.

Kdo nyní čeká obíhání starého a nového dodavatele s množstvím formulářů a faktur, bude příjemně překvapen. Provozovatelé internetových srovnávačů energií totiž většinu z toho vyřídí za zákazníka. Na něm bude jen vyplnění smlouvy a její odeslání zpravidla na adresu provozovatele srovnávače. Výpadků dodávek plynu nebo elektřiny během procesu změny se netřeba obávat. Nemění se totiž ani plynoměr ani plynové potrubí. Obojí je součástí distribuce plynu, a změna dodavatele na ně tedy nemá vliv. Obdobná je situace v případě elektřiny.

 

Kolik lze takto ušetřit?

Většinu domácností zajímá, kolik mohou změnou ušetřit. V tomto směru určitě nelze přijít s přesnými čísly. Mnoho neprozradí ani průměrná úspora. Jedna domácnost totiž může u nového dodavatele plynu či elektřiny ušetřit ročně pár stokorun, jiná zas ročně několik tisíc. Úspora se totiž dramaticky odvíjí od konkrétní spotřeby. Zpravidla je tak rozhodující fakt, zda domácnost plynem nebo elektrickou energií vytápí. Ovšem i menší úspora může být pro zákazníka zajímavá. Třeba pokud se u starého dodavatele dostal na výhodnější ceny jen s několikaletým úvazkem a nový dodavatel mu stejně výhodné ceny nabízí bez úvazku.

 

Cena by měla být důležitým nikoliv však jediným kritériem

Při přechodu k jinému dodavateli zohledňujte vedle srovnání cen plynu nebo srovnání elektřiny i reputaci konkrétního dodavatele. Je většina zákazníků spokojena s jeho službami a vstřícným přístupem jeho zaměstnanců? Pak úspěšnému přechodu k novému dodavateli nejspíš nic nebrání. Pokud však většina bývalých zákazníků dodavateli spílá, nejspíše byste měli přechod k takovému dodavateli dobře zvážit. Řiďte se však také vlastním dojmem, který získáte kupříkladu z webových stránek dodavatele či z vaší komunikace se zaměstnanci jeho klientského centra. Rozhodnete-li se dobře, získáte nejen levnější energie, ale také spolehlivého partnera.

Počet komentářů (10) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Myslete na bezpečí své rodiny a majetku včas a ušetříte

Myslete na bezpečí své rodiny a majetku včas a ušetříte

17.6.2014 | PR článek | Bydlení čtenářů

Pocit naprostého bezpečí v našem domově je jistě důležitý pro každého z nás. Někdo si proto pořídí hlídacího psa nebo mříže do oken, stále více lidí a... Celý článek

Nové Chabry lákají další zájemce o pětihvězdičkové bydlení

Nové Chabry lákají další zájemce o pětihvězdičkové bydlení

20.5.2014 | PR článek | Bydlení čtenářů

Praha je městem neomezených možností, díky čemuž se do ní stěhuje čím dál více lidí. Z toho plyne také veliký zájem o rezidenční bydlení. Aktuálně lze... Celý článek

Pocit příjemného domova

Pocit příjemného domova

25.4.2014 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Průvodcem na cestě k harmonickému interiéru jsou světlé odstíny, kvalitní materiály a promyšlená koncepce světel. Celý článek

Spojení dvou bytů

Spojení dvou bytů

27.3.2014 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Bydlet v městském činžáku, a přesto sami ve vlastním domě uprostřed města, to se jen tak nevidí! Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii