Začít od nuly se vyplatí. Majitelům se vyplatilo začít od nuly

23.12.2013 | časopis Panel Plus | Rubrika - Bydlení čtenářů

Sponzorované odkazy:

Jak se ukázalo, rozhodnutí koupit byt, v němž nejsou ani podlahy bylo ideální. Mladí manželé si mohli dovolit s pomocí odborníků nechat zařídit nový domov do detailu a na míru.

Začít od nuly se vyplatí. Majitelům se vyplatilo začít od nuly

Andrea s Lukášem se ještě předtím, než se vzali a čekali prvního potomka shodli na tom, že pro ně bude lepší byt v Praze, než menší dům za městem. Oba dva jsou hodně pracovně vytížení a neměli by potřebný čas, který by museli věnovat péči o dům i zahradu. Podařilo se jim objevit zajímavý kompromis a za poměrně přijatelnou cenu – bytový komplex společnosti Finep totiž sousedí s lesoparkem, obyvatelé tu mají k dispozici sportovní areál, golfové hřiště i nedalekou cyklostezku.

 


Lehké stěhování

Byt 4+kk o ploše 115 m2 v šestém patře manžele okouzlil polohou a výhledem, k bytu navíc získali terasu i garáž. Oproti jiným developerským projektům si mohli pořídit takřka holobyt a neměli ničím svázané ruce. V interiéru byly jediným zabudovaným vybavením dveře, částečně zařízené byly prostory WC a dvou koupelen, do prostoru budoucí kuchyně byly přivedeny rozvody. Všechno ostatní nechal developer na klientovi a umožnil mu tím výběr materiálů podle jeho gusta. Andrea a Lukáš předtím bydleli nějakou dobu v pronajaté garsonce, do jejíhož vybavení logicky příliš neinvestovali. Zařídili ji věcmi, které měli, získali od známých, nebo koupili v Ikea. Zařízení bylo praktické, ale morálně dosloužilo a manžele příliš netrápilo, že nábytek zůstane v původním bytě.


Prostor pro kreativitu

„Měli jsme jasno ohledně financí, věděli jsme kolik můžeme do interiéru investovat. O zařízení jsme uvažovali už předem, inspirovali jsme se u našich známých, někdy jsme listovali v časopisech, prohlíželi internet. Přáli jsme si jednoduchý nadčasový styl a taky vzdušný prostor, který jsme si chtěli tentokrát opravdu vychutnat. Zároveň jsme tušili, že návrh sami nezvládneme, děsila nás rovněž představa, že budeme trávit hodiny v obchodech a možná s nejasným výsledkem,“ vzpomíná Andrea. Majitelé proto uspořádali menší výběrové řízení a na internetu vyhledali a oslovili pár interiérových studií. Vyhrála firma Zaki design, která s přehledem navrhla zajímavé řešení, vystihla přání manželů a následně realizovala do detailu interiér na klíč.


Pohodlí bez diskuze

Dispozice bytu s obývacím pokojem spojeným s kuchyní a jídelnou, ložnicí, dvěma dětskými pokoji a koupelnami mladé rodině vyhovovala. Pro designéra bylo nejsložitějším bodem návrhu optimální rozložení potřebného vybavení v relativně malém obývacím pokoji. Petr Hodan situaci vyřešil umístěním TV a audio techniky na polo příčku umístěnou uprostřed pokoje, čímž vymezil i jednotlivé funkční zóny v původně neosobním prostoru. Majitelé do průběhu přípravy nezasahovali, nicméně jednotlivá řešení a vizualizace schvalovali. Díky vzájemné shodě a hladké návaznosti prací se Andrea s Lukášem mohli stěhovat za pár měsíců. Nábytek na míru do celého bytu vyrobili na zakázku rovněž ve firmě Zaki design. Před montáží bylo nutné upravit instalace elektřiny, rozvody vody a v kuchyňské části umístit odtah k digestoři. Předností bytu je zastřešené terasa, na níž si majitelé pořídili umělý trávník pro dokonalou iluzi blízké přírody. 


Černá, dřevo, mat i lesk

Přáním manželů byla tmavá pohovka, kombinace klidných barev a přírodních tónů, a chtěli namíchat různé povrchy. „Jednotlivé materiály jsme vybírali úměrně povolené ceně, tudíž jsme některé z nich nahradili cenově dostupnější imitací. Lakované kusy nábytku jsou lesklé, ty které mají povrch s dekorem dřeva jsme vyrobili v matu,“ přibližuje designér Petr Hodan. Dveře dodané ve standardu jsou v odstínu buku. Výrazný dekor čpavkovaného dubu laminátové podlahy trochu nudnou barvu dveří oživil, navíc opticky sjednotil podlahy obytných místností. O volbu kusového nábytku – židlí, jídelního stolu, osvětlení, závěsů, nebo doplňků se také postarali ve studiu Zaki design. Do celkové barevné koncepce zapadla v neposlední řadě i výmalba stěn. Designér si pohrál s poskládáním ploch šedé, bílé a pískové barvy, v holčičím pokoji použil růžovou. „Po krátkém užívání bytu jsme zjistili, že všechno funguje, jak jsme si přáli,“ chválí zdařilý návrh majitelé. 

 

Text: Eva Vacková, časopis PANEL PLUS

Foto: Robert Žákovič

www.panelplus.cz

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Pokoj pro kněžnu

Pokoj pro kněžnu

9.1.2014 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Majitelé starožitného nábytku by měli volit stylové zařízení, které s historickými kusy ladí Celý článek

Co se změní pro nájemníky i pronajímatele s novým občanským zákoníkem

Co se změní pro nájemníky i pronajímatele s novým občanským zákoníkem

25.12.2013 | PR článek | Bydlení čtenářů

Po novém roce čeká nájemníky a pronajímatele změna pravidel týkající se nájmu bytu, kterou má přinést nový občanský zákoník. Podívejme se na to nejzás... Celý článek

Domácí sodovky frčí. Podívejte se, co nového vás v regálech čeká

Domácí sodovky frčí. Podívejte se, co nového vás v regálech čeká

19.12.2013 | PR článek | Bydlení čtenářů

Skleněná flaška, drátěnka okolo a malé bombičky. Prostě sifon. Dřív běžná věc, pak dlouhá pauza a teď ho máme zpátky. Podívejte se, co můžete dnes na ... Celý článek

Neomezujte se na jednu značku aneb domácí sodovka chutněji a levněji

Neomezujte se na jednu značku aneb domácí sodovka chutněji a levněji

16.12.2013 | PR článek | Bydlení čtenářů

Patříte mezi ty, kteří se přestali tahat s balenou vodou a začali si vyrábět výbornou domácí sodovku? Bezva. V tom případě se vám budou hodit tipy na ... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii