Záclony jako padlý sníh

26.4.2017 | StanislavaV | Rubrika - Bytový textil

Sponzorované odkazy:

Záclony neodmyslitelně patří do každého útulného interiéru. Není to pouze praktická záležitost, nýbrž také záležitost estetiky. Vyberte ty, které se vám do pokojů budou hodit nejvíce a jsou dle vašeho gusta. Ovšem jak všichni víme, časem se záclony zaperou a nejsou tolik bílé, jako bývaly. V tomto článku se dozvíte pár rad a tipů, jak mít záclony jako padlý sníh, tedy tak krásně bílé.

Záclony jako padlý sníh

Soda – vděčný pomocník

V domácnosti mnohdy sodu využíváme k bělení a čištění různých materiálů. Využijeme ji i v případě záclon. Do teplé vody (zhruba 7-10l) rozpusťte 300-500g sypké sody. Pořádně „směs“ promíchejte a namočte do ní aspoň na hodinu záclony. Uvidíte, jak se voda zakalí různými nečistoty, jako je prach či kouř z cigaret nebo smog z okolí. Poté stačí už jen klasicky záclony oprat.

záclony bílé jako sníh

Použijte sůl

Stejné účinky jako soda má také sůl. Postup bude prakticky stejný. V teplé vodě nechte rozpustit sůl, poté do roztoku dejte záclony a nechte odležet aspoň hodinu. Voda se opět zakalí veškerými nečistoty a poté strčte záclony do pračky.

Ocet nejen pro klasické praní

Mnoho žen přidává do každého praní trochu octa. V případě záclon se doporučuje udělat to samé. Ocet můžete použít i jako lázeň pro záclony, kdy je v něm (v kombinaci s vodou) necháte chvíli odmočit. Ovšem počítejte s tím, že by záclony po octu mohly být trochu cítit.

I prášek do pečiva pomáhá

Jednou z dalších babských rád je použít prášek do pečiva. Zajímavé, co? Jednoduše přidejte do 10l vody 5 sáčků prášku do pečiva, nechte v tom záclony odpočívat aspoň hodinu, poté vymáchejte a dejte do bubnu pračky.

záclony bílé jako sníh

Další rady, jak prát záclony

Před praním (či lázní) je vždy záclony vyklepejte, abyste je zbavili prachu, který se na nich usadil.

Záclony do bubnu pračky vkládejte složené, aby se v průběhu praní nepotrhaly.

Poté je pověste ještě mokré, aby se na okně vyrovnaly. Vyhnete se tak otravnému žehlení. Pokud je přece jen někde pomačkaná, použijte k narovnání páru.

A pokud babským radám nevěříte, na trhu existuje spousta různých speciálních prášků do praní, které jsou na bělení (nejen) záclon určené. Tyto přípravky používejte již od samotného počátku jako prevenci před zašednutím/žloutnutím.

Zdroj fotografií: bloglovin.com, mydomaine.com, simplenaturedecorblog.com, homeadore.com

Počet komentářů (9) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Výběr povlečení nemusí být věda. Poradíme vám!

Výběr povlečení nemusí být věda. Poradíme vám!

25.10.2017 | PR článek | Bytový textil

Povlečení nepatří zrovna ke zboží, které byste nakupovali jako na běžícím páse. Pokud vyberete dobře, vydrží vám dlouhá léta. Proto je na místě výběr ... Celý článek

Tipy na bytový textil v podzimních barvách

Tipy na bytový textil v podzimních barvách

11.9.2017 | StanislavaV | Bytový textil

Vpusťte barvy podzimu i k vám domů. Podzim se nese ve znamení zemitějších odstínů, které vypadají v interiéru velmi luxusně a stylově. Populární jsou ... Celý článek

Hrátky s látkami

Hrátky s látkami

21.1.2014 | časopis Náš útulný byt | Bytový textil

Technika vypalování látek funguje na principu sítotisku, jen s tím rozdílem, že ošetřená místa se stanou průhlednými. Zbylý materiál zůstane v původní... Celý článek

Písek & obloha

Písek & obloha

5.2.2013 | časopis Náš útulný byt | Bytový textil

Kombinace tyrkysových tónů s béžovými odstíny je překvapivě zdařilá. Nepostrádá totiž lehkost ani klidnou vyváženost. Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii