7 důkazů, že mramor není jenom pro boháče

5.8.2017 | StanislavaV | Rubrika - Dekorace

Sponzorované odkazy:

Motiv mramoru se v posledních letech těší velké oblibě. Ano, je to trend, který si zamilovala spousta lidí. Dnes už neplatí pravidlo, že mramor je jenom pro boháče, dostupný je pro všechny. Kam mramor zakomponovat? To se dozvíte v tomto článku. Inspirujte se našimi tipy!

7 důkazů, že mramor není jenom pro boháče

 

Na trhu se nachází mnoho možností, jak napodobit pravý mramor. Jsou to cenově dostupné varianty, které však vypadají efektně. A proč lidé vzor mramoru tolik milují? Je to světlý vzor, tudíž rozzáří každou místnost. Je snadno kombinovatelný, jelikož není nijak vyzývavý a barevně přeplácaný. Jedná se o minimalistickou záležitost a zároveň to není nuda. Je to takové ozvláštnění klasické bílé, šedé či krémové barvy.

Mramorová tapeta

Tapety se opět vrací na scénu. Jsou trendy a lidé je milují. Dokáží oživit zdi pokoje a navíc jsou praktické, jelikož vydrží krásné roky a roky. Tapeta s motivem mramoru vypadá zkrátka úchvatně. Snadno ji dokombinujete do interiéru a rozzáří nudné zdi.

Mramorový psací stůl

Samozřejmě tu opět není řeč o pravém mramoru. Existují nálepky větších rozměrů se vzorem mramoru, který si můžete nalepit kamkoliv, například na pracovní desku stolu a dodat ji tak šmrnc. Další možností je pořízení si papíru či tapety s tímto motivem, přilepíte jej na stůl a položíte na něj sklo. Vypadá to vskutku stylově!

mramor interiér

Mramorová kuchyňská linka

Mramorové kuchyňské linky jsou tu již celou věčnost a stále jsou velmi oblíbené. Navíc jsou také praktické, protože na nich není vidět kdejaká šmouha či škrábanec.

Další uplatnění mramoru v kuchyni

Kuchyňská linka není jedinou možnou variantou. Božsky vypadá také porcelán z mramoru. No jo, cibulák už se tolik nenosí, jeho místo obsadil mramor. Vystavte si je na poličku a stane se z toho vkusná dekorace.

mramor interiér

Mramorové doplňky do koupelny

Velmi populární jsou také doplňky v koupelně s motivem mramoru. Jednat se může například o nádobky na kartáčky, zásobník na mýdlo či držák na ručník. Slaďte svou koupelnu vkusně!

Lože v mramorovém stylu

Mramor můžeme nalézt skutečně všude, a to sice i na povlečení do ložnice. Hodilo by se vám bílé povlečení, ovšem bojíte se jeho nepraktičnosti, že se brzy zašpiní, zapere a jde na něm vidět každá šmouha? Báječnou alternativou je vzor mramoru.

mramor interiér

Doplňky do interiéru

A co takhle obraz s mramorovým motivem? Je to jednoduché a přesto krásné. Na trhu objevíme také mramorové rámečky, svíčky či jakékoliv jiné tzv. lapače prachu. Možnosti jsou neomezené.

Zdroj fotografií: pixabay.com, decoratio.co, trendenser.se

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Ombré v interiéru: Nový trend, který frčí

Ombré v interiéru: Nový trend, který frčí

16.8.2017 | StanislavaV | Dekorace

Ombré se stal novým trendem v interiéru, založeném na přechodu barevných odstínů od tmavé barvy až po světlou, téměř bílou. Případně od jednoho odstín... Celý článek

Top 7 šedivých nápadů pro obývací pokoj

Top 7 šedivých nápadů pro obývací pokoj

3.8.2017 | StanislavaV | Dekorace

Šedá je dobrá. Tato barva si našla v posledních letech mnoho příznivců. A proč? Je zkrátka dokonalá. Není příliš tmavá jako černá, tudíž na ni nejde v... Celý článek

Jak správně dekorovat byt, dům, nebo zahradu ve vánočním čase

Jak správně dekorovat byt, dům, nebo zahradu ve vánočním čase

2.8.2017 | PR článek | Dekorace

Volba vánočních dekorací- ať už klasických, nebo svítících může být poměrně ošidná. Téměř každý z nás se někdy zasnil při pohledu do některého z časop... Celý článek

Inspirace designového interiéru: Vintage nábytek a textury

Inspirace designového interiéru: Vintage nábytek a textury

1.8.2017 | StanislavaV | Dekorace

Vintage je velmi oblíbeným stylem. Tento styl přináší to nejlepší z minulosti. Ano, inspiroval se vkusem předchozích generací (zejména 50. léta). Ale ... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii