Moudrá sova

25.10.2012 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Dekorace

Sponzorované odkazy:

Již ve starověku se stal tento pozoruhodný pták symbolem inteligence a vzdělanosti...

Moudrá sova

  

Řetízek na krk zakončuje okatá sůvička. (299 Kč, Fler)

Sovu přeneste pomocí šablony na plátno a s přídavkem kolem dokola vystřihněte. Pak plátno našijte hustým entlovacím stehem podél obrysů na manšestrovou látku. Obrys motivu vystřihněte s přídavkem asi 5 cm. Pak vystřihněte opačný kus a oba díly sešijte lícem k sobě a obraťte. Na dolní okraj všijte zip.
 

  

Opěrku na knihy zhotovíte tak, že položíte šablonu na odpovídající kousek dřeva, vyznačíte obrys motivu a vyřízněte ho přímočarou pilou s přesahem asi 2 cm. Hrany vyhladíte brusným papírem. Pak pomocí šablony nanesete na dřevo barvou motiv sovy a nakonec přišroubujete podstavec.
 
V obývacím pokoji se usadila celá soví rodinka. Nejdříve vezměte šablonu a upevněte ji na rám s napnutým plátnem (30 x 30 x 3,8 cm). Vybarvěte ji šablonovací barvou a pak šablonu ihned znovu sejměte. (Foto a materiály: Rayher)

 

Motiv sovy si zvětšete na kopírce dle potřeby a přeneste ho na balicí papír. Pak ho přilepte lepidlem ve spreji na připravený barevný papír nebo na lepenku. Zvolený tvar kolem motivu vyřízněte cutterem, udělejte do něho otvor a protáhněte jím provázek. Přívěsky rozvěste na větvičky.

 


Tenhle malý výr má důležitý úkol: dává pozor, aby se vám doma neztratily klíče. Hotovou dřevěnou skříňku na klíče a hnědou šablonovací barvu dostanete v prodejnách s výtvarnými potřebami (skříňku prodává také IKEA). Vršek skříňky můžete případně ještě ozdobit několika proužky barevně sladěné pásky.
 

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Laděno v modré

Laděno v modré

22.11.2012 | časopis Náš útulný byt | Dekorace

Oblíbený způsob, jak do interiéru dostat paletu modrých tónů, jsou různé tapety. S některými kvalitními druhy se pracuje velmi snadno. Celý článek

Hravá abeceda

Hravá abeceda

7.11.2012 | časopis Náš útulný byt | Dekorace

Písmena a číslice různých typů a velikostí jsou módní a zároveň vtipnou bytovou dekorací. Můžete je vyrobit ze dřeva, z překližky nebo z polystyrenu, ... Celý článek

Zábavná zrcadla

Zábavná zrcadla

13.9.2012 | časopis Bydlení | Dekorace

Vybírejte to, které je vašim očím nejmilejší. Kulaté, oválné, hranaté, s rámem, bez rámu, nebo zcela nevídaných tvarů? Celý článek

Funkčně a stylově

Funkčně a stylově

10.9.2012 | časopis Náš útulný byt | Dekorace

Přestěhovat se z hor do města není vždy jednoduché, stejně tak jako zařídit městský byt v přírodním duchu. Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii