Oblékáme stěny

30.7.2012 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Dekorace

Sponzorované odkazy:

Pokud přemýšlíte o inovaci svého interiéru, je úprava stěn většinou tou nejjednodušší formou.

Oblékáme stěny

Hřejivé odstíny

Ti z vás, kteří rádi a často mění vzhled svých domovů, mohou zapřemýšlet o zimním kabátu stěn. Pro toto období se hodí všechny teplé tóny. Jedním z nejoblíbenějších odstínů je vínová, která pocitově velmi proteplí každou místnost a dodají noblesu a eleganci. Použít lze samozřejmě i rudou nebo nyní velmi populární fuchsiovou, ale tyto odstíny jsou dobré spíše pro odvážnější jedince. Výrazné barvy vypadají dobře s bílým nábytkem, ovšem pěkně ladí i s tmavým dřevem, nerezem a sklem. Kdo se bojí agresivnějších odstínů, ať raději vybírá zastřené tóny, které vypadají, jako by byly v mlze či za jemným bílým závojem.

 

 

Máte rádi rušný život velkoměsta přede dveřmi? Co není, může být. Stačí si přímo na dveře nalepit dvoudílnou fototapetu Empire o rozměru 220 x 92 cm. (Komar)

V kvádrech připomínajících vitríny se každodenní potřeby prezentují jako dekorativní objekty. Část z nich je nastříkána bílou barvou, knihy mohou být zabalené do papíru. Dřevěné regály o rozměrech 24 x 44 x 20 a 40 x 60 x 20 cm jsou k dostání v obchodě Kare.

 

 

Aby se oddělila domácí kancelář v podkroví, stačí proztáhnout závěsy před oknem na celou šířku místnosti. Posuvné japonské stěny v liště se třemi drážkami doplněné záclonami umožňují pracovní kout osvětlit nebo zatemnit, otevřít nebo zavřít přesně podle vašich potřeb. Japonské stěny lze pořídit například i v obchodním domě IKEA.

Z této postele vyzařuje něco exotického. Konstrukce na nebesa je sestavená z natřených bambusových tyčí a baldachýn upevněný na perlonových šňůrách vypadá, jako by se mezi nimi vznášel. Květinové ornamenty přebírají barvy z ložního povlečení. (Látky: Zimmer + Rohde)

 

Barvy z přírody

Modrá je barva nebe, vody, nekonečných dálek a horizontu. Pocitově každý prostor ochlazuje, a proto se v interiérech ve větší míře používá v teplejších oblastech, jako je jižní Itálie. Zelená jednoznačně připomíná louky a lesy. Tato barva stejně jako modrá uklidňuje, navíc je velmi vhodná pro unavený zrak. Kombinace těchto dvou barev je netradiční, ale přesto velmi zajímavá a efektní. Důležité je zvolit správný odstín, aby obě barvy byly v harmonii. Pokud modrou a zelenou doplníte hnědou či béžovou nebo jakýmkoli dekorem dřeva, získáte tak velmi příjemný interiér s nádechem přírody.

 

 

Strukturované tapety se předvedou v plné kráse až při správném nasvícení. Použijte nástěnné reflektory, které svítí na dvě různé strany. (Erismann)

Nástěnný regál je stejně jako kuchyně natřený tvrdou pryskyřičnou barvou s povrchovou úpravou High-Solid, odolnou proti poškrábání a nárazům (Alpina). Nanáší se štětcem nebo válečkem.

 

Zdroj: Náš útulný byt

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Třpytivá elegance

Třpytivá elegance

14.8.2012 | časopis Náš útulný byt | Dekorace

Nebojte se „rozzářit“ místnost pomocí zlatých obkladů nebo bytových doplňků Celý článek

Moderní a svůdné závěsy

Moderní a svůdné závěsy

31.7.2012 | časopis Bydlení | Dekorace

Chcete rychle a originálně zařídit nebo proměnit domov a navíc zastínit okna? Inspirujte se aktuálním výběrem z nejzajímavějších letošních kolekcí záv... Celý článek

V barvách podzimu

V barvách podzimu

26.11.2013 | časopis Náš útulný byt | Dekorace

Pískovcový obklad působí solidně. Pokud se však nechceme do tak náročné práce sami pouštět, iluzi kamenů dokáže zdařile napodobit fototapeta značky Ko... Celý článek

Tvořme s Hornschuchem a potěšme sebe i své blízké

Tvořme s Hornschuchem a potěšme sebe i své blízké

2.7.2012 | PR článek | Dekorace

Kromě novinek, na které se tento rok můžete těšit, jsme Vám připravili také mnoho nápadů pro jednoduché zkrášlení a zmodernizování Vašich domovů! Neje... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii