Ombré v interiéru: Nový trend, který frčí

16.8.2017 | StanislavaV | Rubrika - Dekorace

Sponzorované odkazy:

Ombré se stal novým trendem v interiéru, založeném na přechodu barevných odstínů od tmavé barvy až po světlou, téměř bílou. Případně od jednoho odstínu k jinému. Mnoho žen tuto techniku zná z módního světa, kde je taktéž velice populární. Jak ji aplikovat ve svém interiéru? To se dočtete v novém článku.

Ombré v interiéru: Nový trend, který frčí

Ombré na stěnách

Ombré je velice pozoruhodné na stěnách, kdy se přechází od tmavých tónů až po světlé, téměř bílé odstíny. Vytvořit tento efekt je dost náročné a vyžaduje opravdu zručného malíře. Výsledek je však víc než okouzlující.  

 

ombré v interiéru

 

Pokud se rozhodujete pro ombré výmalbu, měli byste si uvědomit, že v malých místnostech by měla tmavá barva být vždy ve spodní části. Tím se vizuálně zvýší výška stropu. Šťastlivci s prostornými pokoji mohou ukázat svou představivost a experimentovat s přechody v jakémkoliv směru.

Ombré nejenom na stěnách

Vykouzlit jedinečný styl interiéru můžete také ombré efektem na textiliích. Nádherně bude vypadat ložní prádlo, polštáře nebo závěsy. Ideální je jemný materiál jako je hedvábí, plátno, bavlna nebo organza, kterému tento nový trend vyloženě sedne.

 

ombré v interiéru

 

Závěsy s tímto efektem mohou vytvořit originální a charakteristický design okna a harmonicky doplnit celkový design interiéru.

Ombré nábytek? Proč ne!

Nejenom textilie, či stěny mohou zdobit ombré efekty. Půvabně a originálně může vypadat i komoda, skříň nebo jiný kus nábytku, inspirovaný novým trendem. Výhodou je zde, že nábytek s tímto efektem si můžete snadno vytvořit sami doma.

 

ombré v interiéru

 

Stačí vzít plechovku bílé barvy a jednu plechovku libovolné barevné - pěkná je fialová, tyrkysová, zelená, modrá nebo růžová. Při jejich vzájemném míchání tak můžete dosáhnout mnoha různých odstínů, kterými vyzdobíte svoji postarší komodu.

 

Zdroj fotografií: essentialhome.eu

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Elegantní efekt mramorových tapet

Elegantní efekt mramorových tapet

26.8.2017 | StanislavaV | Dekorace

Tapety se staly během pár let opět moderním kouskem interiérů. Perfektně zdobí naše pokoje a dokáží během pár okamžiků proměnit nudnou místnost v mist... Celý článek

Kožené nástěnné kapsy jsou skvělou alternativou klasických regálů

Kožené nástěnné kapsy jsou skvělou alternativou klasických regálů

25.8.2017 | StanislavaV | Dekorace

Máte doma nedostatek úložného prostoru pro menší předměty? Klasických regálů už je doma dost, ale i tak se najde volná stěna, která je ještě nevyužitá... Celý článek

7 důkazů, že mramor není jenom pro boháče

7 důkazů, že mramor není jenom pro boháče

5.8.2017 | StanislavaV | Dekorace

Motiv mramoru se v posledních letech těší velké oblibě. Ano, je to trend, který si zamilovala spousta lidí. Dnes už neplatí pravidlo, že mramor je jen... Celý článek

Zlatá barva v interiéru: Jaký odstín vybrat?

Zlatá barva v interiéru: Jaký odstín vybrat?

4.8.2017 | StanislavaV | Dekorace

Zařizujete si interiér a hledáte inspiraci? Pak jste tu správně. V tomto článku si povíme o zařazení zlaté barvy do interiéru. Kam ji zakomponovat? Pr... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii