Řešení dekorace koupelny - bez vrtání

28.8.2008 | Zaclona.cz | Rubrika - Dekorace

Řešení dekorace koupelny - bez vrtání

Sponzorované odkazy:

Někdy je uchycení dekorace „neřešitelným“ problémem, kdy výsledek dekorace závisí jen na zkušenosti designérky a její kreativitě. Příkladem je tato realizace koupelny s klasickým okýnkem, které je ale kompletně obloženo drahými obklady, do kterých si přál zákazník nevrtat.


Rozbor situace:

Klasické plastové okno obložené tak, že ani nad oknem není místo pro montáž. Do okna je přidělána klasická horizontální žaluzie v bílé barvě, která byla pravděpodobně provedena s oknem. Její funkčnost je dostačující, estetika prakticky nulová.

Designérka stojí před jediným úkolem a tím je design. Nabízí se tedy dekorační látka, nebo záclona, která by ale tvořila nějakou formu a to je právě problém. Pověšení na tyč je samo o sobě málo a k tomu je potřeba nějakou tyč přidělat aniž by došlo k vrtání do obkladu.


Postup při řešení:

Když vidíte fotografii, jistě Vás napadne, že dekorace je řešena velice logicky a jednoduše. Při bližším prohlédnutí si ale můžete povšimnout, nakolik byla realizace promyšlena.


Výběr tyče:

Závěsný systém byl vyřešen rozpěrnou koupelnovou tyčí, která umožňuje uchycení bez montáže. Volba barvy byla správně bílá, jelikož se hodí jak k oknu a žaluzii v pozadí, tak i k vaně v popředí. Zároveň je správně takový designově příliš nevýrazný prvek spíše potlačit.

Výběr dekorace:

Látek bylo možné vybrat celou řadu a zde opět přichází do popředí kreativita a cit designérky. Volba dekorační látky Siena ( Styltex) v saténu. Jelikož obklady působí vysoce dominantně v interiéru koupelny, bylo vhodné navrhnout dekoraci takovou, aby nevytvářela design lacinými gesty jako je barva, ale aby přispěla svým tvarem. Proto barva vhodně doplňuje přechod od „hygienicky“ bílé po ornamentální obklady.

Aby dekorace neclonila výhledu a vytvářela již zmíněný design, bylo zapotřebí docílit jejího „stažení“ z prostoru okna. Opět bez vrtání a vtipné řešení bylo použití jednoduchého uzlu.

Výběr řasení:

Detail, který mění výsledek, není detailem a proto i použití výrazné řasící pásky bylo v tomto případě vysoce nápaditým a snad i logickým tahem zkušené designérky. Dekorativní Řasící páska 651030 (barva: bílá, řasení: 1:2 řasící páska, tvar "V" 3- zámek, šíře 80mm vzdálenost mezi řasením 121,5 mm (192 mm))

Závěr:

Lze říci, že designérka udělala i v tak malém prostoru velký design. Zachovala funkčnost, neporušila přání zákazníka a sladila jednotlivé designérské prvky v interiéru, které byly vytvořeny dávno předtím, než do realizace vstoupila ona.

Autor článku: jednatel Styltex

Designer: Martina Andělová.

Článek byl převzat z internetového časopisu www.zaclona.cz.

Počet komentářů (1) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Jak správně věšet?

Jak správně věšet?

26.11.2008 | Redakce | Dekorace

Přestože se současný design ubírá k minimalismu, v němž vynikají uprostřed holých všelijak barevně pojatých stěn nábytkové solitéry, okolnosti nebo vk... Celý článek

Dejte prostor doplňkům

Dejte prostor doplňkům

16.10.2008 | Redakce | Dekorace

Byt lze celkem bez problémů vybavit nábytkem některého z nábytkových domů. Velká většina z nás tak alespoň k zařízení svých metrů čtverečních pro bydl... Celý článek

Zelená do ložnice patří

Zelená do ložnice patří

13.5.2008 | Redakce | Dekorace

Zvažujete, zda z místnosti na spaní udělat oázu zeleně? Bojíte se rostlin v ložnici? Vaše obavy nejsou na místě, protože živé rostliny do ložnice urči... Celý článek

Aby interiér ladil

Aby interiér ladil

27.11.2007 | Redakce | Dekorace

Dominantním prvkem bytového interiéru bývají velmi často dveře a podlaha, jejichž barevnost pak hraje roli v celkové příjemnosti celého vnitřního vyba... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii