Top 7 šedivých nápadů pro obývací pokoj

3.8.2017 | StanislavaV | Rubrika - Dekorace

Sponzorované odkazy:

Šedá je dobrá. Tato barva si našla v posledních letech mnoho příznivců. A proč? Je zkrátka dokonalá. Není příliš tmavá jako černá, tudíž na ni nejde vidět prach. Není příliš světlá jako bílá, tudíž na ni nejdou vidět různé šmouhy a nečistoty. Nepůsobí příliš drsně. Velmi snadno se kombinuje, jelikož k šedé se hodí prakticky jakákoliv barva.

Top 7 šedivých nápadů pro obývací pokoj

Existuje spousta odstínů šedé, proto si vybere každý tu svou šedivou, která bude jeho srdci nejblíže. Jak vidíte, benefitů má nespočetně a my se v tomto článku podíváme na tipy na šedivé nápady pro obývací pokoj.

1. Šedá tapeta

Celošedivé stěny by mohly působit až pochmurným dojmem. Světlé barvy opticky zvětší místnost, proto je vhodné sahat po bílé výmalbě. Ovšem bílá je nudná a obývací pokoj si rozhodně zaslouží nějaké to oživení, například v podobě šedivé tapety s ornamenty. Tato tapeta se může nacházet uprostřed hlavní stěny pokoje, tedy za pohovkou nebo naopak za televizí – záleží čistě na vás. Bude to pruh, který dodá šmrnc a eleganci vašim zdím.

obývací pokoj nápady

2. Šedá pohovka

Pro většinu lidí působí černá pohovka příliš drsně. Je to velký kus nábytku a ne každý si na takovou barvičku troufne. Pro další je naopak bílá pohovka vzorem nepraktičnosti, jelikož pokud se zašpiní, půjde to na první pohled vidět. Mnoho lidí tedy kupuje právě šedé pohovky. Ty jsou praktické z mnoha důvodů a navíc zapadnou do jakéhokoliv interiéru, ať už svou barvou, tak svým stylem.

Vhodné pak je tuto „nudnou“ zemitou barvu „rozbít“ pořádně zářivou barvičkou. Například pokud si pořídíte šedou pohovku, dokupte k ní barevné taburety, které pokoj oživí.

3. Šedivý nábytek

Nábytek takové barvy není příliš rozšířený v povědomí lidí. Jsou zvykem například šedé kuchyňské linky, ale klasický nábytek do obývacího pokoje? Panečku, ten vypadá skutečně luxusně, elegantně a moderně! Nemusí to být zrovna celošedivý nábytek, perfektně vypadá nábytek bílé barvy s pouze šedivými dvířky.

obývací pokoj nápady

4. Šedé textilie – záclony

Domov dělají domovem právě nepatrné detaily. Tyto drobnosti jsou obvykle v podobě textilií. Za zmínku rozhodně stojí šedé závěsy. Na jedné straně nebudou přitahovat sluníčko tolik jako černá barva a na straně druhé vytvoří příjemné přítmí, které by bílé záclony nezvládly. A jak již bylo zmíněno, šedá se hodí ke každé výmalbě a jakýmkoliv doplňkům.

5. Šedé textilie – koberce

V posledních letech se již opouští od koberců a přednost se dává plovoucím podlahám. Ano, v koberci se usazuje prach (není tedy vhodný pro alergiky a malé děti), jejich údržba je složitější a životnost kratší. Přesto jsou koberce detailem, který umí zútulnit pokoj. Ideální je volit klasickou podlahu a malý chlupatý kobereček. Tento koberec můžete umístit před pohovku, pod konferenční stolek či kamkoliv jinam. Obzvlášť stylově bude vypadat právě v šedé barvě.

obývací pokoj nápady

6. Šedé osvětlení

Moderní domácnosti si potrpí na designovské kousky v podobě honosných lustrů. Takový šedý velký lustr bude přímo ozdobou vašeho obývacího pokoje. Zapomínat byste neměli ani na menší osvětlení, jako je stojací lampa vedle křesla s šedým stínidlem.

7. Šedivé dekorace

Stylově budou vypadat také vázy šedé barvy, šedé rámečky s fotografiemi vaší rodiny a přátel, šedé povlečení na polštářích na pohovce, šedé deky, případně lapače prachu v této barvě.

Zdroj fotografií: pixabay.com

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

7 důkazů, že mramor není jenom pro boháče

7 důkazů, že mramor není jenom pro boháče

5.8.2017 | StanislavaV | Dekorace

Motiv mramoru se v posledních letech těší velké oblibě. Ano, je to trend, který si zamilovala spousta lidí. Dnes už neplatí pravidlo, že mramor je jen... Celý článek

Zlatá barva v interiéru: Jaký odstín vybrat?

Zlatá barva v interiéru: Jaký odstín vybrat?

4.8.2017 | StanislavaV | Dekorace

Zařizujete si interiér a hledáte inspiraci? Pak jste tu správně. V tomto článku si povíme o zařazení zlaté barvy do interiéru. Kam ji zakomponovat? Pr... Celý článek

Jak správně dekorovat byt, dům, nebo zahradu ve vánočním čase

Jak správně dekorovat byt, dům, nebo zahradu ve vánočním čase

2.8.2017 | PR článek | Dekorace

Volba vánočních dekorací- ať už klasických, nebo svítících může být poměrně ošidná. Téměř každý z nás se někdy zasnil při pohledu do některého z časop... Celý článek

Inspirace designového interiéru: Vintage nábytek a textury

Inspirace designového interiéru: Vintage nábytek a textury

1.8.2017 | StanislavaV | Dekorace

Vintage je velmi oblíbeným stylem. Tento styl přináší to nejlepší z minulosti. Ano, inspiroval se vkusem předchozích generací (zejména 50. léta). Ale ... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii