Zlatá barva v interiéru: Jaký odstín vybrat?

4.8.2017 | StanislavaV | Rubrika - Dekorace

Sponzorované odkazy:

Zařizujete si interiér a hledáte inspiraci? Pak jste tu správně. V tomto článku si povíme o zařazení zlaté barvy do interiéru. Kam ji zakomponovat? Proč volit právě onu zlatou? To se brzy dozvíte, pokud budete pokračovat ve čtení.

Zlatá barva v interiéru: Jaký odstín vybrat?

Nebojte se zlaté barvy

Zlatá barva byla odjakživa symbolem luxusu. Evokuje v nás jakýsi zámecký styl, jež se pyšní bohatstvím, slávou a vysoce postavenými osobnostmi. Ovšem i zde platí pravidlo; všeho s mírou! Ačkoliv zlaté doplňky mohou vypadat ryze vkusně a elegantně, naopak přemíra zlaté barvy by mohla působit až lacině. Dejte si pozor, aby jí nebylo v interiéru až příliš.

zlatá barva interiér

Vždy vyberte jeden kov, na který se zaměříte

Při zařizování interiéru si majitel vždy vybírá dřevo, které užije. Ne tak rozšířenou radou však je, aby si vybral také kov, na který se zaměří. Veškeré úchytky na skříních a kovové doplňky by k sobě měly ladit. Právě zlatá barva je nadčasovou volbou. Ta tu byla, je a ještě dlouho bude. Rozhodně s ní nic nezkazíte. Momentálním trendem v interiérech je také měděná barva nebo rose gold (růžové zlato).

zlatá barva interiér

Jak vybrat tu správnou zlatou barvu

Rozhodně se vyhněte zlaté barvě s podtónem do žluta. Taková zlatá působí spíše lacině a rozhodně ne vkusně. Může nám to připomínat leda tak plastové zlaté korunky pro malé princezny. U nátěrů volte barvu kovově zlatou nebo zlatou s patinou. Jelikož zlatá už je natolik výrazná, nepotřebuje na sebe strhávat ještě větší pozornost svým leskem. Co se týče zlaté, vždy sahejte raději po její matné verzi, nikoliv lesklé, třpytivé a zářivé.

Jak zlatou barvu kombinovat

Zlatá barva je výrazná. Vždy na sebe upoutá pozornost, proto by se dala snadno překombinovat. Doporučili bychom vám ji volit spíše do minimalističtějších interiérů. Mluvíme o vzdušných prostorech vybavených v jednoduchém stylu za skromného použití barev a doplňků. Právě v takovém pokoji zlaté doplňky nejlépe vyniknou. Ano, zlatá se skvělé hodí k bílému či černému nábytku.

zlatá barva interiér

Kam zlatou barvu zakomponovat

A jaké zlaté doplňky si tedy pořídit? Může se jednat o lampu, lustr, nožky od židlí či stolu, rám zrcadla, nádobí vystavené na polici, povlak polštářů, svíčky, sošky, úchytky u skříní… zkrátka cokoliv objevíte a zaujme vás to.

Zdroj fotografií: simonefuriosi.com, dwellstudio.com, rowespurlingpaintcompany.wordpress.com, bloglovin.com

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Ombré v interiéru: Nový trend, který frčí

Ombré v interiéru: Nový trend, který frčí

16.8.2017 | StanislavaV | Dekorace

Ombré se stal novým trendem v interiéru, založeném na přechodu barevných odstínů od tmavé barvy až po světlou, téměř bílou. Případně od jednoho odstín... Celý článek

7 důkazů, že mramor není jenom pro boháče

7 důkazů, že mramor není jenom pro boháče

5.8.2017 | StanislavaV | Dekorace

Motiv mramoru se v posledních letech těší velké oblibě. Ano, je to trend, který si zamilovala spousta lidí. Dnes už neplatí pravidlo, že mramor je jen... Celý článek

Top 7 šedivých nápadů pro obývací pokoj

Top 7 šedivých nápadů pro obývací pokoj

3.8.2017 | StanislavaV | Dekorace

Šedá je dobrá. Tato barva si našla v posledních letech mnoho příznivců. A proč? Je zkrátka dokonalá. Není příliš tmavá jako černá, tudíž na ni nejde v... Celý článek

Jak správně dekorovat byt, dům, nebo zahradu ve vánočním čase

Jak správně dekorovat byt, dům, nebo zahradu ve vánočním čase

2.8.2017 | PR článek | Dekorace

Volba vánočních dekorací- ať už klasických, nebo svítících může být poměrně ošidná. Téměř každý z nás se někdy zasnil při pohledu do některého z časop... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii