Jak zařídit dětský pokojík

25.4.2017 | StanislavaV | Rubrika - Dětské pokoje

Sponzorované odkazy:

Očekáváte příchod nového potomka do rodiny či rekonstruujete dětské pokoje? Pak zajisté budete řešit zařízení dětského pokojíčku. To se na první pohled může zdát jako zábava, ovšem ve skutečnosti je to taky pořádná makačka. V tomto článku se dozvíte pár rad a tipů, jak jej zařídit co nejlépe. Inspirujte se!

Jak zařídit dětský pokojík

Určete si, do jakých barev pokoj budete ladit

jak zařídit dětský pokojík

Začneme se zařizováním hned od počátku. Nemusíte se držet pravidla, že růžová je pro holčičky a modrá pro chlapečky. Existuje spousta nádherných a hravých barev, které pro děti budou dokonalé. Například žlutá je unisex a rozzáří každý pokoj, je veselá a optimistická. Také zelená na nás působí velmi uklidňujícím dojmem. Malé děti barvy vnímají velmi intenzivně, proto se jich nebojte.

Pokud se nemůžete rozhodnout, jaký odstín zvolit, pak každou stěnu vymalujte vždy o trochu světlejším odstínem téže barvy. Bude to vypadat nápaditě.

Ozdobte zdi hravě a nápaditě

jak zařídit dětský pokojík jak zařídit dětský pokojík

Taktéž jednu stěnu můžete zahalit do tapety. Ano, tapety se opět vrací na scénu! Jsou v kurzu a navíc jsou i praktické. Dítě bude všelijak „ťupkat“ ručičkama o zdi, které by zmastilo – to se u tapety nestane. Můžete vybrat nějakou speciálně dětskou.

Kromě tapet existuje i další možnost, jak oživit zdi pokojíčku, a to sice pomocí nálepek na zeď. Tyto nálepky jsou velmi populární a zdobí nejen dětské pokojíky. Na výběr máte z nepřeberného množství. Můžete vybrat pohádkové postavičky, klasické sluníčko a zvířátka, pro chlapečky autíčka a pro holčička něco přeslazeného a růžového (motýlky, víly…), každý si přijde na své. Děti tyto motivy budou bavit a jejich pokojíček bude jedna velká zábava.

Výběr správného koberce

jak zařídit dětský pokojík

U koberce myslete na kvalitu i praktičnost. Dítě se bude neustále válet po zemi, proto by ho kolínka neměla dřít a měl by se cítit v pohodlí. Na druhou stranu mu neustále něco bude padat, jednou rozlije pití, poté na koberec upustí mrkvovou kaši. Volte proto koberec s motivy, na kterém se různé šmouhy ztratí. Pokud vlastníte plovoucí podlahu, pak pořiďte pro dítě malý kobereček na hraní. Velmi populární je ten s motivy města (různá auta, silnice, domy…).

Prostory na hračky

jak zařídit dětský pokojík

Každá maminka ocení různé kontejnery a krabice, do kterých večer hračky jednoduše nahází a má uklizeno. Nic složitého. Dítě si pak z košíků bude hračky samo vytahovat a „bordelařit“ je po celém domě. Pořídit si můžete kontejnery různých barev a motivů.

Velmi pěkně budou také vypadat látkové kapsáře na stěně, kde můžete umístit další hračky, například plyšáky.

Kde si dítě bude hrát?

jak zařídit dětský pokojík

V první řadě to bude chtít kobereček či pěnové velké puzzle. Některé maminky si pořizují ohrádky, kde dítě mohou odložit a jít si dělat „své věci“. Nemají pak strach, že se dítě rozeběhne či bude plazit po celém bytě. V ohrádce je v bezpečí.

Velmi populární jsou bazénky (které můžete sehnat i v podobě domečků se střechou), do kterých nakoupíte balonky. Dítě si v tomto bazénku vyhraje i hodiny. Navíc se v létě poté dá použít i jako klasický bazén na vodu.

Dítě nepohrdne ani malou klouzačkou do bazénku, domečkem či stanem, kde se bude moct schovat a hrát si, nepohrdne ani různými houpacími koni a dalšími vynálezy. Dnešní svět toho pro malé ratolesti nabízí spoustu.

Zdroj fotografií: frenchyfancy.com, apartmenttherapy.com, etsy.com, petitandsmall.com, paulinaarcklin.stfi.re, frenchyfancy.com, petitandsmall.com

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Jaké zvolit koberce do dětského pokoje?

Jaké zvolit koberce do dětského pokoje?

17.5.2017 | StanislavaV | Dětské pokoje

V tomto článku se budeme zabývat výběrem dětských koberců. Zmíníme různé rady a tipy, doporučíme vám některé kousky a hlavně načerpejte inspiraci! Celý článek

Soukromí, prosím

Soukromí, prosím

8.5.2017 | StanislavaV | Dětské pokoje

Nemáte doma dostatek pokojů, ale na druhé straně vychováváte dvě děti? Pokud jim nehodláte nabídnout svou ložnici, tak se budou muset podělit o jeden ... Celý článek

8 tipů, jak zařídit pokoj pro miminko

8 tipů, jak zařídit pokoj pro miminko

18.4.2017 | StanislavaV | Dětské pokoje

Přírůstek do rodiny je šťastná a velmi očekávaná událost. Celá rodina už dopředu chystá nezbytnosti pro novorozence, nakupují a plánují. Nezbytnou sou... Celý článek

Zapomeňte na nepořádek, dejte řád i dětskému pokoji

Zapomeňte na nepořádek, dejte řád i dětskému pokoji

13.3.2017 | StanislavaV | Dětské pokoje

Zná to každý rodič. Nekonečný počet hraček od všech tetiček, babiček i kamarádů, které stále přibývají. Mrňata si s nimi hrají, jenže když vstoupíte d... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii • Kvalitní vestavěné skříně do dětského pokoje vydrží navěky!