Zapomeňte na nepořádek, dejte řád i dětskému pokoji

13.3.2017 | StanislavaV | Rubrika - Dětské pokoje

Sponzorované odkazy:

Zná to každý rodič. Nekonečný počet hraček od všech tetiček, babiček i kamarádů, které stále přibývají. Mrňata si s nimi hrají, jenže když vstoupíte do dětského pokoje, je to jako po výbuchu sopky. Lavina toho množství hraček, která se na vás valí z každého koutu. Skoncujte s tím jednou pro vždy s našimi užitečnými rady.

Zapomeňte na nepořádek, dejte řád i dětskému pokoji

Každá věc má své místo

Už malé děti byste měli učit, že každá hračka má své místo. Pořiďte jim barevné krabice, úložné boxy nebo zábavné poličky, kam budou rádi své hračky uklízet.

 

pořádek v dětském pokoji

Krásný kapsář pro medvídky

Dveře mají spoustu dalšího místa, které můžete využít pro úklid hraček. Zavěšením pěkného a velkého kapsáře získáte další prostor, kam si mohou děti schovat svou plyšovou farmu.

Závěsné poličky pro další přátele

Mnoho místa na podlaze ušetříte pokud na stěny zavěsíte menší poličky, které mohou sloužit pro drobné hračky. Moc k tomu nepotřebujete a výsledek opravdu stojí za to. Nejenom, že oživíte stěny, ale ušetříte si tak nákup další skříně pro rozrůstající se množství hraček. Pokud budete trochu originální, můžete využít třeba silnější větve, které naleznete na procházce s dětmi v lese a z nich pak udělat poličky třeba pro plyšáky. Dětem se bude váš nápad líbit a rádi vám pomohou s výrobou poliček.

 

pořádek v dětském pokoji

Bedýnky mají rázem nový život

Staré nevyužité dřevěné bedýnky na ovoce mohou získat nové využití právě v dětském pokoji. Stačí každou bedýnku natřít nějakou pěknou barvou a postavit na sebe nebo třeba do pyramidy. Získáte tak levně nové police pro knížky i hračky.

Využijte prostor pod postelí

Pokud máte pod postelí dostatek místa, využijte ho pro umístění úložných boxů na kolečkách. Děti si je snadno z pod postele vysunou. Navíc čím větší úložné boxy, tím více hraček pojmou.

 

pořádek v dětském pokoji

Houpací síť pro přátele

Využijte prázdný roh v dětském pokoji. Zavěste do něj pěkný šátek pomocí rýsováčků a do nové houpací sítě usaďte milé malé plyšové přátele.

 

pořádek v dětském pokoji

Rám obrazu jako šperkovnice vaší princezny

Udělejte své princezně místo pro její poklady pro krásku jako jsou čelenky, gumičky, sponečky apod. Využít k tomu můžete starý rám, který natřete pěknou pastelovou barvou a přidáte pár ladících služek, na které se budou dát připínat sponečky. Nezapomeňte ani na háčky na gumičky.

 

pořádek v dětském pokoji

 

Na závěr dobrá rada

Už při samotném úklidu hraček do nových domečků, nezapomeňte na pořádnou čistku. Rozbyté, staré nebo nepoužívané hračky vyhoďte, případně darujte dětem ve školce nebo v dětských domovech, pokud jsou samozřejmě hračky v zachovalém stavu. Ostatní s pomocí dětí umístěte do nových domovů na policích, houpacích sítích, poličkách apod. Nezapomeňte dětem připomínat, jak důležitý je úklid pokojíčku.

 

Zdroj fotografií: pinterest.com, thisgrandmaisfun.com

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Jak zařídit dětský pokojík

Jak zařídit dětský pokojík

25.4.2017 | StanislavaV | Dětské pokoje

Očekáváte příchod nového potomka do rodiny či rekonstruujete dětské pokoje? Pak zajisté budete řešit zařízení dětského pokojíčku. To se na první pohle... Celý článek

8 tipů, jak zařídit pokoj pro miminko

8 tipů, jak zařídit pokoj pro miminko

18.4.2017 | StanislavaV | Dětské pokoje

Přírůstek do rodiny je šťastná a velmi očekávaná událost. Celá rodina už dopředu chystá nezbytnosti pro novorozence, nakupují a plánují. Nezbytnou sou... Celý článek

33 rad a tipů, jak zařídit pokoj pro děti

33 rad a tipů, jak zařídit pokoj pro děti

1.3.2017 | StanislavaV | Dětské pokoje

Máte doma ratolesti nebo teprve čekáte přírůstek? Přemýšlíte jak jim zařídit dokonalý dětský pokojík, kam se vlezou postýlky, stolky či prostor pro hr... Celý článek

Jak zařídit studentský pokoj

Jak zařídit studentský pokoj

10.2.2017 | StanislavaV | Dětské pokoje

Rekonstruujete či zařizujete pokoj pro studenta? Pak vám přijde vhod tento článek. Inspirujte se našimi tipy. Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii • Kvalitní vestavěné skříně do dětského pokoje vydrží navěky!