Výhodná elektřina: Vyplatí se vám taky?

17.3.2017 | PR článek | Rubrika - Finance

Vytápění elektřinou je čím dál oblíbenější než starý dobrý plyn. I ti největší odpůrci už to vzdali. A ještě rádi přiznali, že se dá s elektřinou i šikovně ušetřit. To ovšem platí pouze v některých případech. Pojďte si proto zkontrolovat, zdali náhodou nepatříte mezi ně.

Výhodná elektřina: Vyplatí se vám taky?

 

Kdy začít zvažovat topení elektřinou? 

Pro někoho může být dobrou motivací už i fakt, že dodavatelé elektřiny letos slibují nižší cenu než loni, což se líbí především maniakům do slev. Ve skutečnosti je ale výhodné vytápění závislé především na druhu vašeho obydlí. Vytápění elektřinou je vhodné pro novostavbydobře zateplené domy či byty a zrekonstruované nemovitosti.   

 

Ptáte se proč? Vnemovitostech, které se vyznačují tepelnými ztrátami, by vás vytápění elektřinou moc výhodně nevyšlo. V takovýchto prostorách bude třeba sázet na kvantitu, což vás vyjde výhodněji při vytápěním levnějším plynemPokud byste volili elektřinu, vaše peněženka ani bankovní účet by vám za to rozhodně nepoděkovaly.  

 

Pokud si nejste jistíjestli by vás vyšlo výhodněji vytápění plynem nebo elektřinou, zkuste se podívat na výpočet spotřeby elektřiny, který vám dá jasnou odpověď během chvilky. 

 

Jednoduché ovládání jde s dobou 

Při topení elektřinou není třeba místnosti neustále dodávat teplo, takže se vám nestane, že přijdete domů a narazí do vás pocit chladu. Princip totiž spočívá v udržování nastavené teploty, kterou si můžete patřičně regulovat podle svých potřeb. 

 

Snadné ovládání je navíc dalším benefitem konvektorů a přímotopů. Obvykle dokonce stačí zmáčknout jenom jeden čudlík a místnost se začne vyhřívat. Nevýhodou je ale v jejich případech to, že nemají moc uspokojivou setrvačnost. Při volbě akumulačních kamen podobný problém nejenže zmizí, ale dokonce bude využívána levnější elektřina z nočního tarifu.  

 

Nenucené teplo bez studených chodidel 

Vytápění podlahy je luxus, který nemá každý. A pravděpodobně je to taky hlavní důvod toho, proč doma plno lidí nosí teplé přezuvky. Ne proto, že by se to mělo, ale protože podlaha doslova nepříčetně studí a chladu na nohách se jen tak nezbavíte. S topnými kabely nebo folií může už nebude vaše plovoucí podlaha nikdy studená. Dokonce vás budou hřát i dříve ledové dlaždice nebo lino. 

 

Před konečným rozhodnutím neberte ohled pouze na osobní spotřebu, ale pro jistotu se podívejte i na online srovnání cen elektřiny, pomocí kterého můžete najít velmi výhodné nabídky. 

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Nebankovní půjčka a její hrozby

Nebankovní půjčka a její hrozby

12.4.2017 | StanislavaV | Finance

Na první pohled se to zdá býti jako velmi výhodná nabídka. Půjčí vám rychle peníze, nejsou tam žádné vysoké úroky ani podrazy. Jedná se o společnosti,... Celý článek

Pojištění domácnosti nepodceňujte

Pojištění domácnosti nepodceňujte

22.3.2017 | PR článek | Finance

Pojištění domácnosti kryje škody, které na vašem majetku způsobí živelné pohromy, zloději či vandalové. Víte, na co si dát při uzavírání pojistky pozo... Celý článek

Tipy na šetření vodou

Tipy na šetření vodou

16.3.2017 | PR článek | Finance

Věděli jste, že běžná čtyřčlenná rodina utratí ročně přibližně 200 000 litrů pitné vody ročně? Pojďme se podívat, jak můžeme toto číslo snížit. Každý ... Celý článek

Sen o vlastním bydlení se v loňském roce mnohým splnil

Sen o vlastním bydlení se v loňském roce mnohým splnil

15.3.2017 | PR článek | Finance

Mít vlastní bydlení je sen mnohých. Nízké úrokové sazby hypoték posledních let k tomuto nejen českému snu výrazně dopomohly. Sjednat si úvěr na bydlen... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii