Při zvelebování vašeho bydlení myslete i na úpravu pojistky

26.6.2013 | PR článek | Rubrika - Koupelny a toalety

Všude se hýří radami na úpravy interiéru a tipy na lepší bydlení, ale napadlo vás, že s investicemi do kvalitního bydlení je potřeba modifikovat i stávající pojištění vašeho hnízdečka? Zaklepejme to raději na dřevo, ale může se stát, že soused vytopí váš byt i s novou designovou koženou sedačkou nebo že zloděj odnese zánovní 3D televizi. Jenže pojišťovna vám je neproplatí, ptáte se proč?

Při zvelebování vašeho bydlení myslete i na úpravu pojistky

Protože pojistné plnění se bude odvíjet od údajů a pojistné částky, které byly uvedeny v pojistné smlouvě v den jejího sjednání. V případě pojištění domácnosti bude smlouva uzavřena na určitou částku, např. na 200 tisíc, a pokud jste od té doby koupili např. onu designovou sedačku nebo starožitný nábytek, je rozumné pojistnou částku navýšit.

Co všechno lze mít podpojištěné?

Obdobná situace nastává při pojištění nemovitosti, kde jste si od kolaudace přistavěli garáž nebo zahradní altán. V původní pojistné smlouvě není hodnota těchto přírůstků do rodinného jmění zanesena a v případě nenadálé havárie nebo i poničení vandaly spláčete nad pojistným plněním.

Ale nemusí jít jen o případy, kdy jste si svoji nemovitost průběžně zvelebili. Jen pouhý vývoj cen na realitním trhu způsobí, že průměrně za 10 let se vaše nemovitost stane podpojištěnou.

Do stejné rizikové kategorie patří veškeré produkty tzv. neživotního pojištění. Aby vám pojištění sloužilo k tomu, k čemu všichni doufáme, tedy k náhradě vzniklé škody na majetku, je třeba podle odborníků překontrolovat pojistné smlouvy zhruba každé 3 roky.

Jak se správně pojistit?

Nejjednodušší bude konzultace s vaší pojišťovnou a jejími experty. Pokud vás zajímá, jak pojišťovny vypočítávají reálnou hodnotu nemovitosti, uvidíte, že jde o poměrně složitou formuli. Ta zahrnuje např. obytnou plochu nemovitosti, typ a stavební provedení budovy (pojišťovny zohledňují i rozdíly mezi přízemní a patrovou budovou) nebo tvar střechy. Samozřejmě se přihlíží i k rizikovosti lokality, co se týče např. přírodních živlů.

Pokud si stále nejste jisti, zda se podpojištěnost týká právě vaší domácnosti, kontaktujte svoji pojišťovnu nebo shlédněte následující informativní video:

 

Počet komentářů (1) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Koupelna pro děti. Mytí může být pro děti zábava a velká radost

Koupelna pro děti. Mytí může být pro děti zábava a velká radost

12.7.2013 | Redakce | Koupelny a toalety

Klasická koupelna není pro děti vhodná. Na problém v ní doslova naráží na každém kroku. Do umyvadla nedosáhnou a o ostré hrany se neustále otloukají. ... Celý článek

Relaxujte v koupelně

Relaxujte v koupelně

10.7.2013 | časopis Náš útulný byt | Koupelny a toalety

Užijte si lázeň s květy, svíčkami a vůněmi v prostředí sladších odstínů. Načerpáte tak maximum energie. Celý článek

Dokonalá očista

Dokonalá očista

25.2.2013 | časopis Náš útulný byt | Koupelny a toalety

Aby nám voňavá lázeň dodala ztracenou energii, je třeba nejen moderní vybavení koupelny, ale i pěkné doplňky. Celý článek

Pozor na protékající toaletu. Uteče tak tisíce litrů vody

Pozor na protékající toaletu. Uteče tak tisíce litrů vody

20.2.2013 | Redakce | Koupelny a toalety

Pravidelně se dívejte, zda vám toaleta nezačala protékat. Problémem je i nepatrné množství. Jakmile závadu zjistíte, ihned ji začněte řešit. Měsíčně p... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii