RAVAK novinky 2009

14.4.2009 | PR článek | Rubrika - Koupelny a toalety

RAVAK novinky 2009

Koupelna musí být hezká, ale zároveň praktická, aby se vám do ní vešlo všechno, co potřebujete, včetně pračky, koše na prádlo, úložných prostor a dostatku odkládací plochy. Společnost RAVAK nabízí ucelená řešení do malých i větších koupelen, vedle dalších novinek letos rozšířila sortiment také o praktický koupelnový nábytek.

Vana XXL

Další tvarově originální vana RAVAK je novinkou z dílny rakouského studia Achima Storze, který je designérskou špičkou automobilového a sportovního průmyslu. Výsledkem jsou jednoduché čisté linie a oblé křivky vany, které vymodelovaly unikátní tvar vnitřního prostoru. Vana s příznačným názvem XXL je naší reakcí na stále se zvyšující vzrůst současné populace. Vana se vyrábí v rozměru 190x95 cm. Člověk větší postavy si v ní pohodlně natáhne celé tělo, aniž by mu ramena či kolena vyčnívala nad vodu, zatímco člověk menší postavy se může nohama zapřít o praktický schůdek, aby nesjížděl do vody. Člověk vyššího vzrůstu zase může díky schůdku regulovat svou polohu ve vaně a využít tak celou její délku. Vana je konstruována tak, aby splňovala požadavky ergonomie – nejširší je přesně tam, kde má být, tedy v oblasti loktů. Ve tvaru vany vymodelovaná podpěrka pro ruce poslouží k dokonalému uvolnění. Design vany a dokonalý požitek z koupele dotváří elegantní podhlavník v bílé, šedé nebo zelené barvě. Přední lem je rovný a vhodný k obložení. Ten, kdo nechce vanu obkládat, můžu použít pro jednodušší instalaci čelní a boční panely.

Vana XXL bude oficiálně představena veřejnosti na dubnovém veletrhu SHK Brno 2009 ve dnech 21. – 25. 4. 2009. Cena vany včetně podpory je 15 980 Kč včetně DPH.

Vana Praktik N pro malé koupelny

Designéři a výrobci koupelnového vybavení si už několik let lámou hlavy a předhánějí se v nápadech jak nejlépe vyřešit prostor malé koupelny. Nejčastějším požadavkem je koupání i sprchování a ještě dost místa na další vybavení. RAVAK proto přichází na trh s novinkou, vanou Praktik N, vytvořenou speciálně pro menší koupelny nebo do niky. Nová rozměrová varianta oblíbené vany Praktik se vyrábí ve dvou rozměrech – 150x85 cm a 160x85 cm. Je ideálním řešením na malém prostoru nejen svou velikostí, ale i dostatečnou odkládací plochou na cokoliv. Autorem vany Praktik N je mladý český designér Kryštof Nosál. „Chtěli jsme vytvořit vanu ještě praktičtější než je její předchůdkyně. Vnitřní prostor má stejnou koncepci jako Praktik do rohu, ale tím, že vana využívá 100% místa v nice, jsme získali maximum,“ popsal záměr a přednosti nové vany Kryštof Nosál, který se společností RAVAK spolupracuje již delší dobu a má na svém kontě několik jejích úspěšných produktů. Stejně jako vanu Praktik, která se vyrábí v rozměrech 185x90, 175x85 a nově i 165x85 cm, lze i vanu Praktik N doplnit praktickou vanovou zástěnou nebo vanovými dveřmi. Vana Praktik N je krásná a maximálně praktická, protože spojuje vanu, sprchu i odkládací prostor. Lze k ní pořídit jedno ze tří umyvadel Praktik rovněž s praktickou odkládací plochou, a vytvořit tak s konceptem Praktik designově sladěný koupelnový celek.
Cena vany včetně podpory je od 9180 Kč včetně DPH.

Koupelnový nábytek

Každodenním problémem, nejen v malé koupelně, je otázka kam s věcmi. RAVAK proto navrhl praktický koupelnový nábytek do každé koupelny – skříňku pod umyvadlo, nad pračku, dolní skříňku, boční sloup i zrcadlo. Podumyvadlové skříňky byly speciálně navrženy tak, aby vyřešily nevyužitý prostor a navíc byly v jednom designu s umyvadlem Rosa a Praktik. Ke konceptům Rosa a Praktik tak přibyl ještě designově sladěný nábytek, který se ale hodí do každé koupelny. Potřebné věci tak budou neustále po ruce. Čistý design bez madel i s madly a speciální úprava povrchů dvířek vám usnadní údržbu. Díky závěsnému systému bez nožiček se při úklidu jednoduše dostanete pod všechny skříňky. Samozřejmě ale nabízíme i nábytek s nožičkami pro koupelny, kde není možné nábytek zavěsit na zeď. Vysoce kvalitní kování zajistí jejich snadné otevírání a zavírání. Speciální úprava povrchu dvířek odolá vlhkému koupelnovému prostředí. Nemusíte se bát poničení ani při údržbě mokrým hadrem.
Kompletní sortiment nábytku s rozměry a cenami najdete na www.ravak.cz.

Bezpečná koupelnová elektronika

Relaxace, požitek, komfort, ale zároveň i bezpečí. Běžné potřeby, které by měla plnit koupelna většiny lidí. Podle statistik se 73% úrazů v domácnosti odehraje právě v koupelně. Naprosto unikátním řešením pro všechny je bezpečná koupelnová elektronika, kterou jako první na světě s velkým úspěchem uvedla na trh společnost RAVAK. Jedná se o jednoduchý systém bezpečného a dálkově ovládaného rádia, ventilace a světel do koupelny. Systém RAVAK Living 1 Memory obsahuje řídicí jednotku s napájecím zdrojem, rádio s reproduktorem a dálkový ovladač s možností ukládání oblíbených stanic do paměti. RAVAK Compact 1 Memory je variantou pro koupelny bez sádrokartonového podhledu. Už není nutné vylézat z vany kvůli ladění stanic a hlasitosti, ztlumení světla či zapnutí ventilátoru. Bezpečná elektronika zpříjemní pobyt v koupelně poslechem oblíbené hudby z rádia, CD nebo MP3 přehrávače i iPodu. Světla i rádio s možností uložení až tří stanic do paměti lze ovládat bez obav mokrou rukou přímo z vany.
Více na www.ravak.cz.Podrobnější informace o produktech společnosti RAVAK, stejně jako nový katalog Collection 2009, naleznete na našich webových stránkách www.ravak.cz.

Počet komentářů (2) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Romantika v koupelně

Romantika v koupelně

4.5.2009 | Redakce | Koupelny a toalety

Koupelna jako místnost přizpůsobená očistě neztratila v posledních letech nic ze svého významu, dalo by se říci naopak. Neustále dobývá další a další ... Celý článek

Malé, pěkné, funkční…

Malé, pěkné, funkční…

27.4.2009 | Redakce | Koupelny a toalety

Problém s nedostatkem místa v koupelně nebo na wc zažil nebo řešil v rozličných podobách snad každý. Někteří z nás se potýkají s nedostatkem prostoru ... Celý článek

Prostor a pohodlí

Prostor a pohodlí

16.3.2009 | Redakce | Koupelny a toalety

Doslova noční můrou se může stát pro vícečetné domácnosti provoz v jediné koupelně, která je k dispozici. Ranním “frontám“ rodinných příslušníků, kteř... Celý článek

Nejpromyšlenější řešení pro malou koupelnu? Sety BeHappy V a S.  A vše se vejde…

Nejpromyšlenější řešení pro malou koupelnu? Sety BeHappy V a S. A vše se vejde…

5.12.2008 | PR článek | Koupelny a toalety

Máte malou koupelnu, do které se vám téměř nic nevejde? Víme si s tím rady. Ušetřete sebe a své blízké únavného běhání a shánění zařízení do koupelny.... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii