Retro koupelny v industriálním stylu

2.12.2016 | StanislavaV | Rubrika - Koupelny a toalety

Sponzorované odkazy:

Hledáte inspirace pro zařízení vaší koupelny? V tomto článku vám poradíme, jak si vybudovat retro koupelnu v industriálním stylu. Inspirujte se a vyzkoušejte naše tipy! Třeba se vám právě tento styl zalíbí a usoudíte, že to je něco pro vás!

Retro koupelny v industriálním stylu

Jedná se o prvky retra (vintage) kombinované s moderním stylem, případně DIY (do it yourself). Industriální styl je velmi jednoduchý, praktický a hlavně originální. Někomu se mohou zdát jeho prvky příliš „studené“ a strohé, ale jsou i tací, kteří si tento styl zamilovali. Posuďte sami!

Rozmístění v prostoru

retro koupelna v industriálním stylu

Industriální styl je znám svým minimalismem a čistotou. Jedná se o vzdušné prostory s vysokým stropem. Základem jsou velká okna, z kterých proudí do místnosti dostatek světla. Vana se ze zásady umisťuje doprostřed místnosti, nikoliv na okraj. Sprchový kout volte prosklený (ne zabarvená skla), opticky tak ještě zvětší místnost.

Barvy, které se pro tento styl hodí

retro koupelna v industriálním stylu

Přeplácanost a příliš mnoho barev se do tohoto stylu nehodí. Naopak sáhněte po klasických bílých kachličkách, které můžete ozvláštnit pomocí barevných/tmavých spárů (hnědé, šedé, černé). Báječně vypadá také bílá keramika v kombinaci s bronzovými doplňky. Nebojte se ani pastelových barev.

Volba nábytku

retro koupelna v industriálním stylu

Nábytek je velmi jednoduchý a minimalistický, bez zbytečných ornamentů a barev. Jedná se povětšinou o hranaté tvary. Stylem by nábytek měl připomínat továrenské a průmyslové prostředí.

Materiály, s kterými budete pracovat

retro koupelna v industriálním stylu

Nejčastěji užívanými materiály jsou kámen (velmi častá je cihlová/neomítnutá stěna a betonová podlaha), kov (zejména bronz dodá vaší koupelné šmrnc, co takhle bronzová baterie?), sklo a dřevo. Také měděné trubky můžete nechat na obdiv. Jde nám o vytvoření továrenského/průmyslového prostoru, proto se nebojte nic přiznávat, neschovávejte!

Vsaďte na doplňky

retro koupelna v industriálním stylu

Doplňky jsou velmi důležitým detailem. Jimi můžete naprosto změnit koncept celé koupelny. Volte proto zajímavé kovové úchytky na ručníky nebo na kelímek na kartáčky a zubní pasty. Vše samozřejmě v bronzu. Koupelnu můžete obohatit také o lampu v industriálním stylu. Ovšem zůstávejte při výběru doplňku střídmí.

Zdroj fotografií: https://cz.pinterest.com/

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Novinky do vaší koupelny 2017

Novinky do vaší koupelny 2017

27.1.2017 | StanislavaV | Koupelny a toalety

Co momentálně frčí ve světě koupelen? Jaké jsou novinky letošního roku? Pokud toužíte si zařídit koupelnu podle nejnovějších trendů a vychytávek, může... Celý článek

Jak vybírat osušky a ručníky

Jak vybírat osušky a ručníky

20.12.2016 | StanislavaV | Koupelny a toalety

Ačkoliv se to na první pohled zdá jako naprosto triviální záležitost, ve skutečnosti vybrat kvalitní a příjemný ručník či osušku je úkol přímo nadlids... Celý článek

Novinky do Vaší koupelny

Novinky do Vaší koupelny

4.10.2016 | StanislavaV | Koupelny a toalety

Známe modní vlny v oblečení, trendy směry v zařízení obývacího pokoje, recepty které opravdu letí, moderní sporty i nové a oblíbené proudy literatury.... Celý článek

Jak vyzrát na malou koupelnu

Jak vyzrát na malou koupelnu

2.10.2016 | PR článek | Koupelny a toalety

Ne každý má to štěstí vlastnit obrovskou koupelnu. Obzvlášť v bytě to bývá problém. Vana se tam často ani nevejde, poličky přetékají deodoranty, zubní... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii