Jíme také očima – zařiďte si jídelnu stylově a prakticky

8.4.2017 | PR článek | Rubrika - Kuchyně

Umožňuje-li vaše bydlení, abyste si z jedné místnosti vykouzlili samostatnou jídelnu, máte obrovské štěstí. Příjemný, stylový prostor, ve kterém budete moci trávit čas s přáteli a rodinou u pohodové večeře, vám dopřeje mnohem větší komfort, než jíst v rohu kuchyně nebo u televize. Jak jídelnu zařídit, aby odpovídala vašim potřebám?

Jíme také očima – zařiďte si jídelnu stylově a prakticky

Jídelní stůl v centru zájmu

Základem každé jídelny je přirozeně vhodně zvolený jídelní stůl, umístěný obvykle uprostřed místnosti. Ať už máte rádi moderní minimalismus, nebo atmosféru vintage stylu, jednoznačně neuděláte chybu, když se zaměříte na jídelní stoly z masivního dřeva, které budou vypadat skvěle po celá desetiletí. Podstatným kritériem pro výběr je, kolik lidí bude u stolu běžně sedávat, aby se pohodlně vešli obyvatelé domácnosti i případná návštěva. Naopak pořídit si honosnou tabuli pro tříčlennou rodinu může působit dost neosobně. Pokud bydlíte pouze v páru, ale často hostíte přátele, existuje možnost přikoupit si ke stolu přídavnou desku, případně rovnou zvolit rozkládací model. Zajímavou variantou, jež v poslední době získává na popularitě, jsou také barové stoly.

Příjemné posezení

Druhou nejdůležitější součástí jídelny je pohodlné posezení, které by mělo ladit se stolem. Z tohoto důvodu si většina lidí nevybírá jídelní stůl a židle samostatně, ale kupuje rovnou celé sety. Ačkoliv se vám může zdát, že materiál a styl odpovídá, pokud nakupujete u různých prodejců, výsledný rozdíl může zkazit i drobný rozdíl v barvě. Jestliže jste se rozhodli pro delší stůl, pěknou alternativou ke klasickým jídelním židlím mohou být jídelní lavice – v tomto případě se vyplatí posezení umístit netypicky do rohu místnosti, nebo třeba pod okno. K barovému stolu patří vysoké barové židle. Plánujete přírůstek do rodiny? Pak není moc brzy na to, přemýšlet i nad dětskou židličkou vhodné výšky.

Dokreslení atmosféry

Pohodlné stolování rozhodně není v jídelně vším. Nábytek do jídelny zahrnuje také vitríny, vinotéky, příborníky a kredence, které slouží nejen k úschově nádobí, utěrek a dalších nezbytností, ale i k vystavení vašich oblíbených sad sklenic a dekorativních předmětů. Nezapomeňte, že atmosféru dokreslují maličkosti, jako jsou obrazy na stěnách, pěkná prostírání, bylinky zavěšené u stropu, dózy a svícny. Pokud vám prostorové možnosti dovolí krb, uvidíte, že nejlépe se jí a pije u praskajícího dřeva.

TIP: Chcete-li ušetřit čas, prohlédnout si fotografie kuchyní a jídelen pro inspiraci a současně vybírat z téměř 3000 jídelních stolů nebo 5000 jídelních židlí na jediném místě, vyzkoušejte praktický porovnávač nabídek e-shopů http://inhaus.cz.

Počet komentářů (1) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Moderní betonové kuchyně

Moderní betonové kuchyně

9.5.2017 | PR článek | Kuchyně

Když dojde na výběr nové kuchyně, lidé znejistí. Ihned začnou přemýšlet nad mnoha faktory. Z jakého materiálu by měla být kuchyně vyrobena? Kolik peně... Celý článek

Židle do kuchyně

Židle do kuchyně

28.4.2017 | StanislavaV | Kuchyně

Ke každé jídelně neodmyslitelně patří stůl se židlemi. A právě výběrem židlí se budeme zabývat v tomto článku. Poradíme vám různé tipy, na které dát p... Celý článek

31.3.2017 | PR článek | Kuchyně

Bez dřezu se dnes neobejde žádná kuchyně. A to ani ta moderní, kde je dnes využíváno mycích linek. Celý článek

Jaká barva se hodí do vaší kuchyně

Jaká barva se hodí do vaší kuchyně

27.3.2017 | StanislavaV | Kuchyně

Zařizujete novou kuchyni, anebo pouze rekonstruujete a nevíte jakou barvu zvolit do kuchyně? Poradíme vám, jak na to. Základem je podívat se na váš pr... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii