Židle do kuchyně

28.4.2017 | StanislavaV | Rubrika - Kuchyně

Sponzorované odkazy:

Ke každé jídelně neodmyslitelně patří stůl se židlemi. A právě výběrem židlí se budeme zabývat v tomto článku. Poradíme vám různé tipy, na které dát pozor, jaké máte možnosti a zmíníme i nejnovější trendy v této oblasti. Inspirujte se!

Židle do kuchyně

 

Někdy bývají židle velmi podhodnocené. Lidé si říkají „vždyť o nic nejde, jsou to jen židle“, ovšem určitě byste neměli výběr zanedbávat. Jedná se o další důležitý element ve vaší domácnosti. Vybírejte pečlivě a s rozmyslem.

Výběr materiálu

židle do kuchyně

Na výběr máte z mnoha možností. Jednou z možností jsou klasické židle, dále ty kovové (které jsou velmi pevné a ocení je lidé s vyšší hmotností), dřevěné, ratanové (ty působí velmi nezvykle), do módy se opět vrací lavice, které jsou prostornější, sedne si na ně více lidí a mnohdy do nich můžete schovat nějaké to harampádí.

Priorita č. 1 je pohodlnost

židle do kuchyně

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv materiál, vždy na první místo stavějte pohodlnost. Na židli budete trávit spousty vašeho času. Při nepohodlí byste si mohli přivést až problémy se zády a o to určitě nestojíte.

Pečlivě si v obchodě židle osedejte. Nestyďte se! Všelijak se nakrucujte a zkoumejte, zda je vám pohodlná. Na trhu najdete také židle, které nestojí na čtyřech nožkách, ale jsou lehce houpací. Tyto židle jsou do jídelny velmi nepraktické. Nechcete přece, aby vám jídlo zaskočilo v krku.

Důležitá je opěrka, která by vás měla opírat ve výšce beder. Mnohdy opěradla tlačí do zad a sedátko je příliš tvrdé. Pořídit si můžete klasický podsedák, který sladíte se zbytkem interiéru, tak aby vám do filosofie vaší jídelny seděl. Nebojte, určitě to není záležitost jen našich babiček.

Berte také ohled na výšku židle vůči stolu. Stůl by měl být ve výšce vašich loktů, aby se vám dobře jedlo či pracovalo.

Co je momentálně trendy

židle do kuchyně

Pokud máte kuchyň i jídelnu laděnou do moderního stylu, žádá si to bezesporu také trendy jídelní židle. Vše by vám mělo ladit. Židle by neměly vybočovat z vašeho osobitého vkusu, ve kterém je zařízen celý byt.

Momentálně jsou velmi moderní různě barevné židle. Pořiďte si bílý stůl a k tomu poskládejte 4 různě barevné židle. Jedna může být červená, další oranžová, třetí žlutá a čtvrtá třeba zelená. Rozhodně se nebojte experimentovat! Tyto barvičky oživí vaši jídelnu neskutečným způsobem. Nebude to přeplácané, naopak velmi elegantně zajímavé.

Ke kontrastu příliš barevných židlí jsou v módě také ty průhledné. Ano, skutečně, sedáte si na židli, která je bezbarvá, tedy průhledná. Ladit bude do velmi čistého a minimalistického interiéru, kde je minimum „hnědého“ dřeva a více lesku a kovu.

Zdroj fotografií: pixabay.com, unsplash.com

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Lavice prověřená časem

Lavice prověřená časem

11.5.2017 | StanislavaV | Kuchyně

Ano, lavice do kuchyně jsou opět moderní! Staré trendy se neustále vrací a my se radujeme z tohoto návratu. Pojďte si zavzpomínat, jak tyto lavice byl... Celý článek

Moderní betonové kuchyně

Moderní betonové kuchyně

9.5.2017 | PR článek | Kuchyně

Když dojde na výběr nové kuchyně, lidé znejistí. Ihned začnou přemýšlet nad mnoha faktory. Z jakého materiálu by měla být kuchyně vyrobena? Kolik peně... Celý článek

Jíme také očima – zařiďte si jídelnu stylově a prakticky

Jíme také očima – zařiďte si jídelnu stylově a prakticky

8.4.2017 | PR článek | Kuchyně

Umožňuje-li vaše bydlení, abyste si z jedné místnosti vykouzlili samostatnou jídelnu, máte obrovské štěstí. Příjemný, stylový prostor, ve kterém budet... Celý článek

31.3.2017 | PR článek | Kuchyně

Bez dřezu se dnes neobejde žádná kuchyně. A to ani ta moderní, kde je dnes využíváno mycích linek. Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii