Jaká okna zvolit a proč?

17.12.2007 | Redakce | Rubrika - Okna a dveře

Jaká okna zvolit a proč?

Sponzorované odkazy:

Nejpůvodnějším stavebním materiálem je dřevo. Platí to i o oknech. Podstatným činitelem však zůstává cena dřevěných oken, neboť ne každý disponuje odpovídajícím rozpočtem – kvalitní dřevěná okna jsou řádově o desítky procent dražší než kupříkladu okna plastová. A dřevo má i další nevýhodu, která okna prodražuje: vyžadují zodpovědnou údržbu, a to tím intenzivnější, čím jsou starší.

Na technicky optimální úrovni je dnes zvládnuta i technologie výroby ocelových nebo hliníkových oken, ovšem zde ještě více než u dřeva hraje roli cena. Podíl plastových oken a dveří na celkovém trhu otvorových výplní dnes i ve vyspělých evropských státech osciluje kolem 53 %. Většinu tvoří pětikomorové a šestikomorové systémy, jejichž hlavní výhodami jsou malé nároky na údržbu, optimální funkčnost a zvýšená tepelná a hluková ochrana. V současné době zaslouženě vedou plastové otvorové výplně s kvalitními ocelovými výztuhami. Jak ovšem vybrat správného dodavatele a nespálit se? Pokusíme se nabídnout několik rozhodujících faktorů, které byste neměli opomenout.

Správný výběr výrobce

Na trhu působí desítky ba stovky výrobců. Toho dobrého poznáte především podle nabídky služeb – u výměny je kromě kvalitní a různorodé nabídky prvků a jejich příslušenství (parapety, rolety, žaluzie, sítě proti hmyzu) samozřejmostí také odborná demontáž a likvidace starých oken, zaměření, kvalitní montáž a záruční a pozáruční servis.

Významným signálem je i doba působení na trhu – ti nejlepší výrobci na něm působí deset a více let a tyto zkušenosti jsou mnohdy k nezaplacení. Špičkové firmy disponují i širokou paletou doprovodných služeb – bezplatné poradenské linky, široká síť obchodních zastoupení a neustálé posouvání hranic v inovacích. Jednou z nejlepších v oboru je společnost RI OKNA a.s. se sídlem v Bzenci (okres Hodonín).

Proč okna od společnosti RI OKNA a.s.? Společnost RI OKNA a.s. vyrábí výlučně z německých profilů značky „SALAMANDER“ v široké škále barevných odstínů včetně imitace dřevěných povrchů. Mezi prvními uvedla na trh nový pětikomorový profil „KLASIK“ umožňující výrobní variabilitu a spolu s ním i pětikomorový podkladní profil. Spojení obou umožňuje bezproblémové splnění závazných požadavků technických norem, přičemž na novou úroveň posunuje především tepelně izolační vlastnosti okna. Takto vytvořená a odborně namontovaná okna s minimální záruční dobou v délce 5 let jsou využitelná pro všechny myslitelné typy aplikací včetně nízkoenergetických staveb. Výrobní program vhodně doplňují i další profilové řady „STANDARD“ a „ELEGANT“.

Všechny prvky jsou dodávány s kompletní škálou příslušenství a celoobvodovým kováním „MACO“ a jsou s to plnit i nejnáročnější architektonické požadavky na novostavby i rekonstrukce. Pro rozhodování o výběru dodavatele vašich oken se nenechte ukolébat jen tím, že jiní výrobci mohou mít okna levnější – pro dobrého investora to není a nemůže být jediný parametr. Za dobře vypadající první cenou se může skrývat úskalí – postupné naúčtování doprovodných služeb a příslušenství pak cenu navýší. RI OKNA a.s. informacemi o cenách svých oken vychází zákazníkům vstříc a informuje objektivně – pro každého, kdo se pro naše okna rozhodne, můžeme dohodnout i na míru zvolený splátkový režim.

Kontakt: RI OKNA a. s. Úkolky 1055 696 81 Bzenec tel.: 518 389 517 -9 fax: 518 389 516 e-mail: info@ri-okna.cz www.ri-okna.cz.

Počet komentářů (7) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Novinka: okna a dveře z profilů Stavona Dynamic

Novinka: okna a dveře z profilů Stavona Dynamic

29.4.2008 | PR článek | Okna a dveře

U nás i v dalších evropských zemích s podobným nebo chladnějším podnebím, jsou standardem pro výrobu oken pětikomorové systémy se stavební hloubkou 70... Celý článek

Dveře, které jako by nebyly

Dveře, které jako by nebyly

7.3.2008 | Redakce | Okna a dveře

Zasouvací dveře do stavebního pouzdra vždy interiér náležitě designově oživí. Mnozí by v tomto systému chtěli využít i celoskleněných dveří, ale hlavn... Celý článek

Dveře - vstupní brána do každého bytu

Dveře - vstupní brána do každého bytu

13.9.2007 | Ceskykutil.cz | Okna a dveře

Kůže zavěšená u vchodu do jeskyně by se asi dala označit jako první dveře vůbec. A od těch dob už nás vždy nějaké dveře nebo uzavření vchodu provázelo... Celý článek

 Hezké být mohou, bezpečné být musejí

Hezké být mohou, bezpečné být musejí

5.2.2007 | časopis Dům a zahrada | Okna a dveře

Každý majitel rodinného domu by měl mít jistotu, že hodnoty dotvářející atmosféru jeho domova nebudou zneužity nevítaným návštěvníkem. Třebaže to není... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii