Předokenní rolety - důležitá ochrana stavby

22.7.2009 | Zaclona.cz | Rubrika - Okna a dveře

Sponzorované odkazy:

Předokenní rolety nejsou jen záležitostí novostaveb, kde se nejčastěji využívá zamítací schránka, ale není problém upevnit předokenní roletu i dodatečně téměř na jakýkoliv rám okna či fasádu. V těchto případech se často stává předokenní roleta dominantním prvkem při pohledu na takto osazená okna nebo fasádu.

Předokenní rolety - důležitá ochrana stavby

Předokenní rolety pro každého

Předokenní rolety nejsou jen záležitostí novostaveb, kde se nejčastěji využívá zaomítací schránka, ale není problém upevnit předokenní roletu i dodatečně téměř na jakýkoliv rám okna či fasádu. V těchto případech se často stává předokenní roleta dominantním prvkem při pohledu na takto osazená okna nebo fasádu.

Dostupný komfort

Kromě tradičního ručního ovládání lze rolety osadit motory, které zaručují vysoký komfort ovládání ať již vypínačem nebo dálkovým ovládáním. V některých případech může být i motorické ovládání levnější než ruční, a to především v případech kdy je dosti složité udělat otvory přes rámy oken nebo zeď pro manuální ovládání a je zde vysoký podíl práce.

Ochrana proti hluku

Jestliže vás trápí nadměrný hluk, může předokenní roleta snížit hladinu hluku a to až o 10%. Především u silnic kde je vysoká frekvence dopravy je ideálním dodatečným odhlučněním a nezanedbatelný je i význam v ochraně okna proti špíně.

Bezpečnost a soukromí

Předokenní roleta výrazným způsobem zasahuje i do oblasti zabezpečení vašeho soukromí před nežádoucími pohledy a také především při ochraně vašeho majetku. Spuštěné rolety ztěžují možnost vniknutí nezvaných hostů do vašeho objektu. Při spuštěných roletách ani nehrozí rozbití skla okna působením nepříznivých klimatických podmínek.

Ochrana proti slunci a chladu

Předokenní roleta slouží jako dokonalá ochrana proti slunci a horku v letních měsících. Naopak v zimních měsících se předokenní rolety nezanedbatelně podílejí na úspoře tepelné energie. Hlavní izolantem předokenních rolet nejsou, jak by se mohlo zdát, samotné lamely, ale prostor vyplněný vzduchem, který vznikne mezi staženou roletou a oknem.

Ochrana před obtížným hmyzem

Do předokenních rolet je možné integrovat síť proti hmyzu a tím ještě rozšíříte možnosti využití vaší rolety. Konstrukčně je celý systém vyřešen tak, že lze jak síť tak i samotnou roletu používat a ovládat nezávisle na sobě.

Ochrana životního prostředí

Protože předokenní roleta má kladný vliv na úsporu energií při vytápění a chlazení domu je i šetrná k životnímu prostředí.

Článek byl převzat z internetového časopisu www.zaclona.cz.

Přečtěte si další zajímavé články na téma okna a dveře
Vyberte si prodejce nabízející okna a dveře
Prohlédněte si související fotografie ve fotogalerii

Počet komentářů (109) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Přemýšlíte, jak na okno v koupelně?

Přemýšlíte, jak na okno v koupelně?

20.8.2009 | Zaclona.cz | Okna a dveře

Prakticky každý den začínáme a končíme v koupelně. Minuly doby, kdy koupelnám vévodila pouze praktičnost bez ohledu na estetický pohled. Celý článek

Čerstvý vzduch a zdravé vnitřní klima v podkroví

Čerstvý vzduch a zdravé vnitřní klima v podkroví

29.7.2009 | PR článek | Okna a dveře

Člověk stráví podstatnou část svého života v interiéru, statistiky uvádí že až 90 % svého času, a tak velmi záleží na kvalitě vzduchu, jaký uvnitř bud... Celý článek

Otevřené – zavřené

Otevřené – zavřené

16.7.2009 | Redakce | Okna a dveře

O funkci a nezastupitelnosti interiérových dveří není možno polemizovat. I při maximální otevřenosti prostoru a propojení jednotlivých funkčních zón b... Celý článek

Střešní okna – dostatek světla a krásný výhled

Střešní okna – dostatek světla a krásný výhled

13.7.2009 | PR článek | Okna a dveře

Denní světlo, jak už bylo mnohokrát prokázáno, pozitivně ovlivňuje naši psychiku. A protože trávíme hodně času v interiéru, ať je to soukromí našeho d... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii