Proč by ani u vás doma neměl chybět toaletní stolek

8.4.2017 | PR článek | Rubrika - Postele a matrace

Bývá koupelna u vás doma každé ráno obsazená? Ženy potřebují prostor pro zkrášlení a péči o své tělo. Nemusí to ale nutně dělat v koupelně, výborně jim k tomu poslouží toaletní stolek. Toaletky nejsou přežitkem z dob dávno minulých. Mnozí z vás je možná znají pouze z pohádek a prohlídek zámků, avšak své místo si nacházejí ve spoustě domácností. Často jde přitom o moc pěkné vintage kousky, za něž by se nemusela stydět kdejaká princezna.

Proč by ani u vás doma neměl chybět toaletní stolek

Místo pro zkrášlovací rituál

Toaletní stolek poslouží jako místo pro zkrášlování a zároveň úložný prostor. Do jeho šuplíků a poliček se dají schovat šperky, kosmetika, hřebeny, parfémy, laky na nehty a spousta dalších ženských potřeb. Díky tomu má pak dotyčná vše hezky po ruce.

Správná toaletka samozřejmě musí mít zrcadlo. Je jedno, zda to bude jen malé zrcátko, či větší plocha, vždy by ale mělo být naklápěcí. Je ho totiž potřeba nastavovat podle dopadajícího světla i výšky, aby se každá žena viděla ze všech úhlů.

Toaletní stolky se dost často prodávají v sadě s taburetem. Málokdo totiž u zkrášlovacích procesů vydrží stát.

Kam jej doma umístit a jak se o něj starat?

V případě dcery se samozřejmě nejlépe hodí do dětského pokoje, maminka jej ocení spíš v ložnici. Měl by být umístěný blízko zdroje světla, ať už okna, nebo lampy. Případně je možné pořídit lampičku rovnou na stolek.

Údržba závisí na tom, jaký materiál zvolíte. Textilii je zpravidla dobré otírat vlhkým hadříkem, na stolek můžete používat čisticí prostředky jako na jiný nábytek. A nezapomeňte čistit zrcadlo, to je asi nejdůležitější.

Hodí se vám domů vintage styl?

Vintage toaletní stolky jsou v poslední době hodně oblíbené. Ozdobné vyřezávání, květinové čalounění a zaoblená zrcátka vypadají perfektně, nicméně nehodí se do každého interiéru. Pamatujte na to při výběru. Do stolku v barokním stylu se sice téměř každá žena zamiluje na první pohled, ale u vás doma by mohl vypadat nepatřičně. V takovém případě se poohlédněte po modernějším pojetí.

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Spánek pod nebesy, aneb snění jako v pohádce

Spánek pod nebesy, aneb snění jako v pohádce

19.5.2017 | StanislavaV | Postele a matrace

Toužíte po romantické ložnici jako z pohádky? Ústředním bodem pokoje bude zajisté postel. A jakou jinou postel v tomto duchu zvolit, než tu s nebesy! ... Celý článek

Vzory jsou v kurzu: 3 tipy pro vaši ložnici snů

Vzory jsou v kurzu: 3 tipy pro vaši ložnici snů

22.4.2017 | StanislavaV | Postele a matrace

Když přijdete do obchodu s ložním prádlem, nestačíte se divit, kolik jich v obchodě mají. Barevné, se vzory, s potiskem, retro, květované, dvojbarevné... Celý článek

V hřejivém světě mikrovláken

V hřejivém světě mikrovláken

2.2.2017 | PR článek | Postele a matrace

Aktuálně můžeme za okny vyhřátých pracovišť a domácností sledovat takřka "ladovskou" zimu. Mráz po mnoha letech opět maluje pořádně na sklo, děti se o... Celý článek

Ložní povlečení existuje v mnoha variantách. Jak vybrat to správné?

Ložní povlečení existuje v mnoha variantách. Jak vybrat to správné?

3.11.2016 | PR článek | Postele a matrace

Průměrný člověk stráví v posteli až čtvrtinu svého života. To je příliš mnoho na to, aby si klidný spánek kazil nevhodně zvoleným povlečením. Doby, kd... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii