Montované haly nemusí sloužit jenom jako sklad

11.7.2017 | PR článek | Rubrika - PR články

Montované haly si v mnohém nezadají se zděnými stavbami, v ceně a rychlosti výstavby je daleko převyšují. Mají mnohem širší využití, než si většina lidí myslí, a vydrží dlouhé desítky let. To jsou nepochybně hlavní důvody, proč si je pro různé účely nechává stavět tolik firem.

Montované haly nemusí sloužit jenom jako sklad

 

Své montované haly mají například společnosti Vlamax Bystřice, Geosan Ostrava, Thimm Service či Integry Automotive na Slovensku. Jedna hala od českého výrobce POLAK CZ stojí také v Afghánistánu. Armáda ČR ji tam využívá jako hangár na opravu vrtulníků.

Využití hal téměř nezná mezí

Montovaná hala může sloužit jako sklad, hangár, ale také jízdárna, zemědělská hala či sportovní budova. Dovnitř lze totiž nainstalovat veškeré potřebné vybavení – odvětrávání, osvětlení, topení, tribuny, lambríny a vše, na co si jen vzpomenete. Individuálně lze vyřešit i okna, dveře a elektroinstalaci, aby stavba splňovala veškeré požadavky.

Odolnost je dostatečná

Ač se to na první pohled nemusí zdát, montované haly jsou skutečně odolné. Zpravidla nejsou potřeba žádné základy, stačí ukotvení do země železnými trny, nicméně stavba drží. Vždy je projektována tak, aby zvládla podmínky konkrétní lokality, dokonce i během tuhé zimy, kdy musí střecha odolávat náporům sněhu.

Hala je tvořená konstrukcí z lehkých ocelových trubek, které lze kdykoliv rozebrat a halu tak rozměrově pozměnit nebo úplně přesunout na jiné místo. Na této konstrukci je připevněna pevná technická textilie, co vydrží veškeré nepříznivé venkovní vlivy, jako jsou právě sníh, vítr, déšť i slunce. Cca jednou za dva roky je dobré plachtu utáhnout a v případě protržení se opraví svárem. Jinak je opláštění bezúdržbové a přežije minimálně deset let.

Konkrétní cenu či dobu výstavby uvést nelze, jelikož se liší podle lokality i velikosti dané haly. Jedno je ale jisté – vše je mnohem jednodušší a levnější než u jiných typů staveb.

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Jak vybrat robotický vysavač do domácnosti?

Jak vybrat robotický vysavač do domácnosti?

23.4.2017 | PR článek | PR články

Robotické vysavače se v posledních letech staly nedílnou součástí výbavy mnoha českých domácností. Pokud o tomto praktickém pomocníkovi, který vám dok... Celý článek

Jak se staví obestavba krbu

Jak se staví obestavba krbu

22.4.2017 | PR článek | PR články

Pořídit si krbovou vložku není zase až tak velký problém. Daleko komplikovanější může být její správné usazení na požadované místo. Celý článek

Usnadněte si vybírání dárků

Usnadněte si vybírání dárků

21.4.2017 | PR článek | PR články

Vymyslet pokaždé originální dárek je problém, to vám potvrdí asi každý. Navíc hraje velikou roli i příležitost, ke které je dárek potřeba. Pokud se je... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii