Montované haly nemusí sloužit jenom jako sklad

11.7.2017 | PR článek | Rubrika - PR články

Montované haly si v mnohém nezadají se zděnými stavbami, v ceně a rychlosti výstavby je daleko převyšují. Mají mnohem širší využití, než si většina lidí myslí, a vydrží dlouhé desítky let. To jsou nepochybně hlavní důvody, proč si je pro různé účely nechává stavět tolik firem.

Montované haly nemusí sloužit jenom jako sklad

 

Své montované haly mají například společnosti Vlamax Bystřice, Geosan Ostrava, Thimm Service či Integry Automotive na Slovensku. Jedna hala od českého výrobce POLAK CZ stojí také v Afghánistánu. Armáda ČR ji tam využívá jako hangár na opravu vrtulníků.

Využití hal téměř nezná mezí

Montovaná hala může sloužit jako sklad, hangár, ale také jízdárna, zemědělská hala či sportovní budova. Dovnitř lze totiž nainstalovat veškeré potřebné vybavení – odvětrávání, osvětlení, topení, tribuny, lambríny a vše, na co si jen vzpomenete. Individuálně lze vyřešit i okna, dveře a elektroinstalaci, aby stavba splňovala veškeré požadavky.

Odolnost je dostatečná

Ač se to na první pohled nemusí zdát, montované haly jsou skutečně odolné. Zpravidla nejsou potřeba žádné základy, stačí ukotvení do země železnými trny, nicméně stavba drží. Vždy je projektována tak, aby zvládla podmínky konkrétní lokality, dokonce i během tuhé zimy, kdy musí střecha odolávat náporům sněhu.

Hala je tvořená konstrukcí z lehkých ocelových trubek, které lze kdykoliv rozebrat a halu tak rozměrově pozměnit nebo úplně přesunout na jiné místo. Na této konstrukci je připevněna pevná technická textilie, co vydrží veškeré nepříznivé venkovní vlivy, jako jsou právě sníh, vítr, déšť i slunce. Cca jednou za dva roky je dobré plachtu utáhnout a v případě protržení se opraví svárem. Jinak je opláštění bezúdržbové a přežije minimálně deset let.

Konkrétní cenu či dobu výstavby uvést nelze, jelikož se liší podle lokality i velikosti dané haly. Jedno je ale jisté – vše je mnohem jednodušší a levnější než u jiných typů staveb.

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Skvostně čistá fasáda díky nanotechnologiím

Skvostně čistá fasáda díky nanotechnologiím

28.9.2017 | PR článek | PR články

Pěkná fasáda dělá čest celému domu, zatímco šmouhy, zašednutí a fleky dokážou dojem pokazit. Jak na skvostně čistou fasádu i po několika letech? Vsaďt... Celý článek

S úvěrem ze stavebního spoření postavíte dům snů

S úvěrem ze stavebního spoření postavíte dům snů

27.6.2017 | PR článek | PR články

V současné době se spousta mladých rodin rozhoduje pro stavbu rodinného domu, protože pronájem je mnohdy nákladnější záležitostí než hypotéka. Zase na... Celý článek

Jak vybrat robotický vysavač do domácnosti?

Jak vybrat robotický vysavač do domácnosti?

23.4.2017 | PR článek | PR články

Robotické vysavače se v posledních letech staly nedílnou součástí výbavy mnoha českých domácností. Pokud o tomto praktickém pomocníkovi, který vám dok... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii