9 tipů jak na retro bydlení

26.12.2016 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Sponzorované odkazy:

Retro styl se je dnes velmi oblíbený. Jeho kouzlo je nepřekonatelné. Retro doplňky, plakáty na stěnách, odvážné barvy nábytku, elegantní tapety to všechno je součástí retro stylu. Abyste dosáhly požadovaného vzhledu, nemusíte nutně vyměňovat a kupovat nový nábytek. Postačí pár drobných úprav a trocha fantazie.

9 tipů jak na retro bydlení

Využijte nábytek po babičce

retro bydlení

Určitě najdete na půdě nebo někde ve sklepě komodu, či skříň po babičce. Zkuste ji vytáhnout a vdechnout jí nový život. Taková stará komoda v původním stavu může oživit celý prostor. Pokud chcete, aby více ladila s interiérem, můžete ji přetřít novým nátěrem. Nebojte se barev. K retro stylu patří také barevné kousky nábytku jako je modrá, olivově zelená, oranžová, šedá nebo krémově růžová.

Květiny v novém kabátě

retro bydlení

Drobnosti jako jsou retro květináče, dodají ten správný vzhled v každém pokoji. Pokud nenarazíte v obchodě na ty správné vzory, zkuste zabrouzdat na internetu. Najdete mnoho krásných inspirací, které můžete vytvořit také sami doma. Obyčejný keramický květináč tak jednoduše pomocí barev přetvoříte na dokonalý retro kousek.

Tapety jako z retro filmu

retro bydlení

Oživit pokoj můžete pomocí retro tapet, které seženete v každém obchodě s tapetami. Naleznete zde mnoho vzorů, ze kterých si můžete vybírat a dotvořit tak správný vzhled interiéru.

Retro spotřebiče

retro bydlení

Dnes už seženete mnoho retro spotřebičů, které odpovídají těm nejmodernějším. Mají stejné funkce a také jsou stejně kvalitní. Liší se pouze svým vzhledem. Takové elektrospotřebiče mohou proměnit obyčejný prostor ve stylovou retro kuchyni.

Plakáty na stěnách

retro bydlení

Vyměňte moderní umění na stěnách za retro plakáty, obrazy s filmovými hvězdami, dobovými auty nebo zarámované obaly gramofonových desek.

Pohovka z bazaru

retro bydlení

Krásnou retro pohovku můžete levně sehnat v různých bazarech nebo aukcích na internetu. Pěkné kousky do vašeho bytu tak seženete velmi levně. Pak už jenom postačí je správně doplnit o polštářky v retro barvách, kožežinový koberec pod malý konferenční stolek a pohodlný koutek pro přátele vypadá prostě dokonale.

Retro doplňky

retro bydlení

Starý psací stroj, rádio, gramogonové desky, budíky, kufry, lustry vše co naleznete na půdě po babičce nebo v bazarech může oživit váš interiér v retro duchu. Drobné doplňky dokáží doladit celý vzhled a vytvoří krásnou nostalgickou atmosféru.

Ložnice v retro stylu

retro bydlení

Vyměňte nové lampičky za ty v s retronádechem, povlečení s potiskem za jednobarevné a pokud vaše postel nemá čelo, zkuste si jej podle návodu na internetu vyrobit třeba v krásné červené barvě. Stěnu za postelí můžete potapetovat a na podlahu umístit pěkný jednobarevný koberec. Nezapomeňte také na barevné polštářky nebo vzorované závěsy na okna.

Pracovní koutek

retro bydlení

Starý stůl z bazaru může posloužit jako příjemné pracovní místo pro vaši domácí kancelář. Doplněný o pěkné křeslo v moderním retro stylu může vypadat váš pracovní kout velmi originálně a útulně.

Zdroj fotografií: https://cz.pinterest.com

Počet komentářů (1) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Jak vybírat koupelnový nábytek

Jak vybírat koupelnový nábytek

30.12.2016 | StanislavaV | Tipy a rady

Zařizujete či rekonstruujete svou koupelnu, ale nevíte si rady? Pak jste tady správně. V tomto článku se dozvíte pár tipů a rad, jak si vybrat koupeln... Celý článek

Jak vybrat interiérové dveře

Jak vybrat interiérové dveře

29.12.2016 | StanislavaV | Tipy a rady

Zařizujete či rekonstruujete si byt, pak jistě vybíráte nové interiérové dveře. A že je to pořádná fuška! Jak vybrat ty nejlepší, abyste za pár let ne... Celý článek

Jak proměnit obývací pokoj za pár korun

Jak proměnit obývací pokoj za pár korun

25.12.2016 | StanislavaV | Tipy a rady

Přemýšlíte o proměně obývacího pokoje, ale zjišťujete, že nemáte dostatek financí na její realizaci? Omyl! Internet je plný skvělých nápadů na proměny... Celý článek

Vánoční solární světla, aneb ozdobte si dům

Vánoční solární světla, aneb ozdobte si dům

19.12.2016 | StanislavaV | Tipy a rady

Hledáte způsob jak si efektně, snadno a levně vyzdobit zahradu? Pak se porozhlédněte po solárních světlech. Vaše zahrada a okolí domu bude nádherně vá... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii