Na vlně harmonie

14.10.2011 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Tipy a rady

Na vlně harmonie

Sponzorované odkazy:

Milovníci písečných pláží a moře si mohou pomocí takovéhoto zařízení přenést domů atmosféru mořského pobřeží.

Láska k detailům

● Maritimní styl zařízení je doveden k dokonalosti doplňky, například dekorativními racky na zdi, polštářky s potiskem napodobujícím pytle s potravinami a lampami jakoby upevněnými na fotografi ckém stativu.
● Barevnou koncepci dolaďuje červený konferenční stolek, který se inspiroval odstínem šípků jedné odrůdy růží.
● Dominantním dekorativním prvkem jsou veliká písmena na komodě.

Slunná místnost

Nejdříve vyzkoušejte
● Jestliže se chcete přesvědčit o účinku módních tónů, můžete si své oblíbené odstíny vyzkoušet pomocí testovací soupravy doma. Ve stavebním centru bývají k dostání i malé plechovky těchto barev.
● Natřete vybranými barvami velký kus strukturované tapety, nechte ji zaschnout a připíchněte špendlíky na zeď. Pokud se vám barva bude líbit i po několika dnech, můžete s ní

Krémová barva představuje jemný písek, světle modrá vodu i nebe a světle hnědý odstín zastupuje barvu pobřežních travin a kusů dřeva vyplavených na břeh. V této kombinaci působí modrá, která v podstatě patří ke studeným barvám, poměrně teplým dojmem. Nástěnné barvy můžete stejnoměrně nanášet válečkem. Třpyt dodá nátěru barva ve variantě hedvábného lesku, je však k dostání i v matném provedení. Příčné pruhy zvětšují místnosti opticky do šířky, svislé pruhy naopak do výšky.

U stěny se vzorem z barevných pruhů postupujte takto: pomocí metru a vodováhy si nakreslete na zeď linie v opakujících se vzdálenostech 10, 20 a 30 cm. Potom ohraničte tmavé plochy malířskou lepicí páskou, vymalujte je odpovídající barvou a nechte zaschnout. Přesuňte lepicí pásku dál a vymalujte další pruhy.Výhodou tohoto postupu je to, že nemusíte často vymývat váleček a nádobu na barvu.

Interiér působí stejně zklidňujícím a osvěžujícím dojmem jako procházka po písečné pláži. Navíc je sympatické, že proměna není nijak složitá ani finančně náročná.

Náš útulný byt

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Jak ošetřovat dřevěný nábytek

Jak ošetřovat dřevěný nábytek

23.9.2011 | Redakce | Tipy a rady

Nábytek vyrobený z masivního dřeva, které je povrchově dokončeno bez moření a lakování pouze přírodními oleji a vosky, přináší do našeho interiéru jed... Celý článek

Rady pro výběr čističky vzduchu

Rady pro výběr čističky vzduchu

12.9.2011 | PR článek | Tipy a rady

Myslíte, že čističku vzduchu potřebuje pouze alergik? Omyl, čistý vzduch je nepostradatelný pro zdraví každého z nás. Chraňte se před smogem a prachem... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii