Tři způsoby, jak určit ideální barvu pro váš interiér

7.8.2017 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Sponzorované odkazy:

Výběr té správné barvy do interiéru nemusí být ani zdaleka tak lehký úkol. Každý jsme jiný, každému se líbí něco jiného. Nicméně je rozdíl mezi výběrem barvy trička či celého interiéru. Byt po týdnu, kdy se nám přestane líbit, je těžké vyměnit. Jednejte tedy rozvážně a s rozmyslem! Jak na to? Čtěte v našem článku.

Tři způsoby, jak určit ideální barvu pro váš interiér

1. Pečlivě a s rozvahou na výběr

U odborníků dostanete paletu s širokou škálou různých barev a odstínů. Nemusíte učinit rozhodnutí ihned. Půjčte si tuto paletu domů a pečlivě probírejte barvu po barvě. Které barvy převažovaly vždy ve vašem bydlení? Jaké barvy se vám líbí? Inspirujte se interiéry svých přátel a členů rodiny. Podívejte se na fotografie na internetu. Rozmyslete si, do jakých barev byste interiér posléze ladili, jaké dřevo chcete použít, jakou podlahu a jaké doplňky.

interiér barva

Dbejte pozor na to, aby se vám barva po čase neokoukala. U příliš výrazných a extravagantních barev bývá právě tento problém, že se našim očím časem zprotiví. Zatím co jemnější barvy nám nijak nepřekáží.

2. Vyberte si tu správnou barvu

Preferujete teplé nebo studené odstíny? Každá barva dokáže být jak teplá, tak studená, jen je třeba vybrat ten správný odstín. Rozmyslete si, kterému typu dáváte přednost. Podobně to platí i se světly, kde potřebujete perfektně vidět (například v pracovně), je vhodné volit studené bílé světlo, zatím co v místnostech, které slouží pro odpočinek (ložnice, obývací pokoj) je vhodné teplé oranžové světlo, které nás uklidní a navodí útulnou atmosféru. I tímto faktem se můžete inspirovat.

interiér barva

Pro navození atmosféry klidu a pohodlí, volte teplé, měkké odstíny. Pokud jste energická osobnost, která nikdy nevydrží býti v klidu, volte světlé, studené odstíny v kombinaci s pestrou škálou barviček.

Jakmile se rozhodnete pro barvu, následuje výběr její intenzity – onoho odstínu. Máte raději světlejší nebo tmavší? Je obecně známý fakt, že světlejší barvy umí opticky zvětšit prostor, zatím co tmavší odstíny jej opticky zmenšují (proto bychom je doporučili pouze majitelům velkých vzdušných prostorů). Navíc bílá (a jiné světlé barvy) odrážejí sluníčko/světlo, tudíž bude místnost projasněnější a ne tolik ponurá.

interiér barva

3. Co místnost – to jiná barva

Mnozí to mají tak, že si každou barvu přidružují k určité místnosti podle toho, na co je určena. Například klasická je modrá koupelna, jelikož modrá symbolizuje vodu. Pracovny je zvykem barvit na zeleno, jelikož zelená je pozitivní barvou, která podporuje kreativitu při práci (je dobré ji použít i při zařizování dětského pokoje). Oranžová či žlutá jsou pestré barvičky, které se perfektně hodí do kuchyně, jelikož jsou to barvy světla a v kuchyni je třeba perfektně vidět na činnosti, jako je krájení. Růžové či levandulově fialové ložnice jsou zvykem pro romantické páry, naopak ostružinovou či do červena volí vášnivější jedinci. Obývací pokoj s výmalbou kávové barvy nám pak navodí pocit pohody a relaxace.

Zdroj fotografií: pixabay.com

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Více sexu díky těm správným barvám v ložnici!

Více sexu díky těm správným barvám v ložnici!

11.8.2017 | StanislavaV | Tipy a rady

Správná volba barvy v interiéru může hodně ovlivnit naši náladu, emoce nebo dokonce ovlivnit celý náš život. Barvy dokáží navodit správnou atmosféru. ... Celý článek

Úklid podle feng shui: Od podlahy až po půdu

Úklid podle feng shui: Od podlahy až po půdu

10.8.2017 | StanislavaV | Tipy a rady

Už po několikáté odoláváte velkému úklidu? Stále se u vás hromadí harampádí, prázdné krabice a nevytříděné oblečení ve skříni? Toužíte jednou pro vždy... Celý článek

Interiér ve francouzském stylu

Interiér ve francouzském stylu

2.8.2017 | StanislavaV | Tipy a rady

Francouzi si potrpí na eleganci a vytříbený vkus, přesto je jejich styl bydlení zároveň praktický, útulný a především vkusný. Inspirujte se stylem byd... Celý článek

Ideální interiér pro malý byt

Ideální interiér pro malý byt

31.7.2017 | StanislavaV | Tipy a rady

Ne každý má tu možnost žít ve velkém rodinném domě s prostornými pokoji. Panelové domy mnohdy nabízí pouze malé pokojíčky, v kterých poté musíme čarov... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii