Zařiďte si ložnici útulně i prakticky

4.12.2017 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Sponzorované odkazy:

Renovujete, přestavujete, upravujete? Toužíte po krásnější ložnici? Pak si tedy přečtěte několik tipů, jak si místnost určenou k odpočinku hezky vylepšit.

Zařiďte si ložnici útulně i prakticky

 

Víte, že průměrný člověk stráví 1/3 svého života spánkem? A proto bychom měli myslet na to, že místo, kde trávíme tak dlouhou dobu, by mělo být udělané přesně podle našich představ. Tak abychom se v něm cítili příjemně. Nezáleží na tom, zda zařizujete ložnici pro jednoho nebo pro dva. Tak jako tak- mám pro vás několik postřehů, které vám snad poradí.

Musíte se cítit příjemně

Člověk k tomu, aby byl odpočatý, musí projít několika fázemi spánku. A pokud se nedostanete do tvrdšího spánku, budete unavení a nevrlí. A k tomu, aby se každý z nás ve své ložnici vyspal, musí se tam cítit dobře. Určitě jste si totiž všimli, že když spíte v nepříznivých podmínkách, tak ne a ne zabrat.

ložnice

Kvalitní postel je základ

Prvním a nejdůležitějším kouskem, který tvoří ložnici ložnicí, je postel. V dnešní době máme na výběr z mnoha materiálů, tvarů, velikostí, ale také barev. K dostání jsou obyčejné tzv. letiště pro dva, postel s lamelovým roštěm nebo třeba postel vodní. Postel si můžete udělat klidně i z tolik oblíbených palet. Nejsou drahé, stačí je obrousit a natřít nějakou hezkou barvou (např. černou, hnědou nebo bílou) a koupit kvalitní matraci.

Polštářky, přehozy a další textilie

Na postel zákonitě patří polštáře, peřiny a různé deky. Já zastávám názor, čím více, tím lépe. A proto je u mě k nalezení osm polštářů, dvě peřiny a ještě deka k tomu. Nejenže vhodně zvolené polštáře mohou vypadat opravdu designově, ale také se v nich budete moct s chutí válet.

ložnice

Stěny a jejich výzdoba

Při výmalbě stěn musíte myslet na to, zda na vás působí lépe teplé odstíny nebo ty studené. Jestliže máte radši vzory, hezky může vypadat i tapeta, kterou lze nalepit i na skříně. Vhodnou alternativou jsou i samolepící obrázky na zeď. Od obyčejných ornamentů po různé nápisy a citáty.

Další věc, nad kterou je dobré se zamyslet, jsou závěsy. Pokud máte žaluzie nebo rolety, určitě vám to stačí. Když je ale nemáte, doporučuji vám koupit kvalitní materiál. Opravdu kvalitní a dlouhé závěsy vám do ložnice nepropustí žádné světlo, což je dobrá volba v době, kdy si chcete přispat i přes den.

ložnice

Ložnice je místem, kde si většina z nás schovává své oblečení. Napadlo vás někdy si místo mnoha poliček pořídit dlouhou tyč a na ni zavěsit ramínka s oblečením? Ve velkém prostoru získáte zajímavý doplněk.

ložnice

Neodmyslitelnou součástí vaší ložnice je bezpochyby i noční stolek. Je praktické si mít kam položit knihu, hrnek s čajem nebo například léky do šuplíku. Nemusíte se vrhat do experimentů, na druhou stranu. Jestliže nemáte nic proti kreativitě, můžete si bez problému sehnat i extravagantnější kousky, které celý vzhled dotáhnou k dokonalosti. Nebo si stolek můžete dozdobit i vy sami. Buď opravou staršího stolku. Nebo také můžete zkusit nějaký Diy nápad, jakých je všude nepřeberné množství.

Zdroj fotografií: pixabay.com

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

 DIY: Výroba třezalkového oleje

DIY: Výroba třezalkového oleje

2.12.2017 | StanislavaV | Tipy a rady

Móda retro se vrací a s ní i staré zvyky a recepty. A není oblíbenějšího tématu než síla přírody a léčiva, která nám poskytne naše zahrádka. Výborným ... Celý článek

Jak ušetřit ze energie? Jděte na to chytře a nechte si poradit!

Jak ušetřit ze energie? Jděte na to chytře a nechte si poradit!

28.11.2017 | PR článek | Tipy a rady

Každou zimu se nepříjemně zvyšují účty za energie. Může za to větší pootřeba vytápění, svícení a ohřevu vody. Měsíční částka však nemusí být tak vysok... Celý článek

Jaký je ideální dárek pro chlapa?

Jaký je ideální dárek pro chlapa?

27.11.2017 | PR článek | Tipy a rady

Vánoce jsou téměř za dveřmi, a tak je právě nyní ten nejvyšší čas, abyste začali vybírat vánoční dárky. A odedávna platí, že muži mají největší problé... Celý článek

Bioochrana domu

Bioochrana domu

27.11.2017 | StanislavaV | Tipy a rady

V předchozím článku jste se mohli dočíst jak ochránit zahradu proti škůdcům a nemocem. Zejména hmyz nám ale může škodit i jinde než na zahradě. Určitě... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii