Změna času v duchu retra

16.5.2017 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Sponzorované odkazy:

V tomto článku bychom vás rádi inspirovali k zařízení interiéru v duchu retra. Ano, vrátíme se v čase o pár desítek let dozadu. Co tenkrát frčelo a jak to zasadit do současného stylu bydlení? Staré hity se neustále vrací do módy.

Změna času v duchu retra

Barvy retro stylu

Bydlení v retro stylu bude zařízeno ve velmi příjemných, nijak dráždivých barvách. Ideální jsou pro oko příjemné barvy pastelové (baby pink, baby blue). Ty budou pěkně vypadat v dětském pokojíčku nebo v ložnici. Dále to jsou odstíny béžové, hnědé, lososové, pudrové a šedé.

retro styl

Zdi a podlaha

Ačkoliv se tapety opět vrací na scénu, když vyberete ten správný vzor, mluvíme stále o retro stylu. Tímto vzorem myslíme malinkaté různé tvary na tapetě. Nejedná se o nic velkého, moderního, geometrického. Pouze malé vzory kytiček, teček a zdobených ornamentů. Barva tapety by neměla být nijak výrazná a svítivá. Časem by se vám okoukala a mohla být až pro oko protivná. Volte tlumenější odstíny růžové, světle modré do šeda, zelenkavé nebo hnědé.

Podlaha je vhodná dřevěná, která nám dodá pocit, jakože se nacházíme na letní chatě. Ještě zbývá krb a příjemná atmosféra je na světě. Podlahu samozřejmě můžete doladit malými chlupatými koberečky.

Nábytek v retro stylu

Mezi nejužívanější materiál v tomto stylu patří dřevo. Doplňky pak volte skleněné a kovové. Nábytek by měl být jednoduchý a minimalistický. Ten je také nadčasový. Mohou se na něm objevovat malé zdobné detaily, které navodí tu správnou atmosféru retro stylu.

Co se týče textilu, pak si osvojte vzor malých kytiček. Mluvíme například o gauči s křesly, které mohou být právě s tímto rozkošným vzorem. Pokud si netroufáte, tento vzor uplatněte na polštářích, povlečení nebo záclonách.

retro styl

Retro doplňky

Ten správný nádech retra dodáte interiéru prostřednictvím doplňků. Vsaďte na detaily. Pečlivě si každičký kousek promyslete. Pokud vám na půdě zbyl gramofon či psací stroj po prarodičích, pak jej neschovávejte, naopak jej vystavte na obdiv.

Retro styl dělá domov útulnější. Mezi další nezbytné elementy patří například polštářky a dečky položené na pohovce, které dodají teplo domova. Nezapomeňte také na závěsy. Tkané koberce na podlaze jsou příjemným detailem. Do poliček vložte kovové svícny, starší knih a fotografie vaší rodiny a přátel v rámečkách.

Zdroj fotografií: unsplash.com, pixabay.com

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Provensálský styl, pro interiér to pravé

Provensálský styl, pro interiér to pravé

31.5.2017 | StanislavaV | Tipy a rady

Toužíte po bydlení jako z Provence? Pak je tento článek na míru pro vás. Tento styl bydlení je stále velmi populární. Jak na něj? To se dozvíte v tomt... Celý článek

Drahé výrobky za levno? Proč ne!

Drahé výrobky za levno? Proč ne!

22.5.2017 | StanislavaV | Tipy a rady

Nemůže si dovolit drahé značkové kusy nábytku? To ale není překážka k tomu si zařídit ryze moderní interiér inspirovaný právě těmito značkami. Jde to ... Celý článek

Obývací pokoj ve třech stylech

Obývací pokoj ve třech stylech

13.5.2017 | StanislavaV | Tipy a rady

Momentálně je velkým trendem zařizování si bydlení v různých stylech. Tyto styly jsou nápadité a neotřelé. Nezapomeňte, že to jak bydlíte, je odrazem ... Celý článek

Peníze na bydlení seženete i online

Peníze na bydlení seženete i online

9.5.2017 | PR článek | Tipy a rady

Úvěry jsou dnes dostupné každému, dokonce všem se zápisem v rejstříku nebo dluhy. A lidé toho opravdu využívají, bez rozmyslu si půjčují na každou hlo... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii