4 tipy na zahradní sprchu

13.7.2017 | StanislavaV | Rubrika - Zahrada

Sponzorované odkazy:

K létu patří i horko, které však spousta z nás moc nemusí. Každý má rád nějaké to osvěžení v podobě bazénu nebo rychlé sprchy. Vykoupat se v bazénu je skvělá věc, ale pokud na zahradě nemáte dost místa a toužíte se po práci osvěžit, než si vychutnáte šálek vychlazeného čaje na terásce můžete využít zahradní sprchu.

4 tipy na zahradní sprchu

Nejjednodušší způsob, jak si doma vyrobit zahradní sprchu, je zavěsit obyčejnou konev s rozprašovačem na větev společně s provázkem, za který zatáhnete, aby se konev naklonila. Další možnost je investovat do klasické zahradní sprchy, kterou napojíte na domácí vodovodní řád a jako inspiraci si můžete vzít jednu z ukázek zahradních sprch. Taková sprcha se totiž může stát hotovou oázou.

 

Velice krásný je hned první příklad, kdy je sprcha umístěna na černé zídce. Nádherně tak vyniká, stejně jako deska na pokrývce z oblázků.

 

zahradní sprcha

 

Přírodní kameny a dřevo se skvěle hodí k zahradní sprše. V kombinaci s palmami nebo jinými tropickými rostlinami vypadá sprcha jako venkovní oáza.

zahradní sprcha

Mezi rostlinami je krásné umístit révu vinnou, která může být v blízkosti sprchy umístěné na dřevěném trámu. Pokud jsou v blízkosti růže, jako na obrázku můžete mít velmi aromatickou sprchu, která odnese všechny neduhy i špatnou náladu.

zahradní sprcha

Mluvíme o zahradní sprše a tak je na místě, aby byla v souladu s přírodou. Takže pokud plánujete sprchu na místě, kde je nějaký strom, zakomponujte jej do vaší nové zahradní sprchy. Stane se její součástí a velice krásně ji oživí.

zahradní sprcha

Zdroje fotografií: taoofsophia.com, estiloydeco.com, homedit.com, diyandmag.com

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Zahrada podle Feng Shui

Zahrada podle Feng Shui

17.8.2017 | StanislavaV | Zahrada

Toužíte po klidné a harmonické zahradě, která bude balzámem pro vaši duši už jen při samotném pohledu na ni? Chcete aby vám zahrada přinášela potěšení... Celý článek

Rady pro výběr vhodného zahradního párty stanu

Rady pro výběr vhodného zahradního párty stanu

2.8.2017 | PR článek | Zahrada

Obzvláště v posledních letech je počasí velmi vrtkavé a je nutno počítat s jeho velkými výchylkami, což zajisté není příjemné v okamžiku, kdy pořádáte... Celý článek

4 tipy, než si pořídíte zahradní nábytek

4 tipy, než si pořídíte zahradní nábytek

7.7.2017 | StanislavaV | Zahrada

Už je to tu. Prázdniny začaly a s nimi i letní grilování. Ale co dělat, když jste ještě nepořídili zahradní nábytek? Jak správně vybrat aby byl bezúdr... Celý článek

Inspirace na zahradní posezení: Užijte si krásného počasí na dokonale zařízené terase

Inspirace na zahradní posezení: Užijte si krásného počasí na dokonale zařízené terase

20.6.2017 | StanislavaV | Zahrada

Letní sezóna je v plném proudu a vzduchem se line vůně grilovaného masa a zelenina. Jen to pomyšlení mi do hlavy zažene brouka, co si tak upravit to z... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii