Chcete dostatečně velký a kvalitní bazén bez nutnosti zasahovat do zahrady? Zvolte nadzemní bazén

10.9.2016 | PR článek | Rubrika - Zahrada

I když nám prázdniny pomalu končí, ještě zdaleka nekončí dny prohřáté slunečními paprsky, v nichž se rádi osvěžíme koupáním. Koupaliště jsou často přeplněna, vstupné je poměrně vysoké, zvláště pokud máme děti a návštěvu absolvuje např. 5 osob. Také přeprava bývá ve vedrech úmorná a než strávit půl hodinu cesty v autě nebo MHD, raději se schováváme ve stínu a chládku domova a vadí nám, že nemáme koupaliště blíž.

Chcete dostatečně velký a kvalitní bazén bez nutnosti zasahovat do zahrady? Zvolte nadzemní bazén

Pokud i vy patříte k milovníkům vody, koupání a plavání, pořiďte si nadzemní bazén. Jeho postavení vám zabere několik minut, je stabilní, má dlouhou životnost a co především, nebudete muset žádným způsobem zasahovat do terénu zahrady nebo provádět stavební úpravy.

Druhy nadzemních bazénů

Vybrat si můžete z několika velikostí i tvarů bazénů. I konstrukce může být rozdílná. Buď si zvolíte typ s nafukovacím horním límcem, jež stačí nafouknout a vodní sloupec bazén postaví sám. Tento druh je cenově velmi dostupný, pořídit jej můžete již od cca 1 000 Kč. Přitom je na osvěžení dostačující jak pro děti, tak dospělé.

Druhým typem jsou bazény s kovovou konstrukcí. Tady vám bude sestavení trvat o něco déle, nicméně výsledek bude stát za vaši práci a čas. Tyto konstrukce jsou stabilnější, odolnější a mají vyšší životnost, než bazény s nafukovacím límcem. Děti ocení, že se mohou přidržovat stěn. Za zmínku jistě stojí, že lze zakoupit i druh bazénu, jež má konstrukci ukrytou pod obkladem z PVC.

Existují i nadzemní bazény, které jsou určeny pro celoroční provoz. Tyto bazény jsou většinou určeny pro celou rodinu. Jejich konstrukce je nejen velmi stabilní, kvalitní a odolná, ale je i na pohled jsou jednoduché a hezké. Hodí se do zahrad moderních i klasických venkovských. Nabízí dostatek prostoru pro osvěžení i plavání. Takový je například rodinný Bazén Orlando.

K bazénu si nezapomeňte pořídit bazénovou filtraci a bazénovou chemii, která pomůže uchovat vodu čistou a průzračnou. Hodí se také krycí plachta, jež ochrání vodu před znečištěním prachem, pylem, listím a jinými nečistotami. Ta také chrání vodu před přímým sluncem a příp. tvořením řas.

Užijte si zbytek letních dnů příjemně, třeba na vašem pozemku a v blízkosti nového bazénu. Budete zajisté spokojeni.

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Terasa je ozdobou rodinného domu a místo pro vaše sny

Terasa je ozdobou rodinného domu a místo pro vaše sny

17.10.2016 | PR článek | Zahrada

Máte rádi ty vzácné okamžiky, které trávíte s přáteli na terase u rodinného domu, kdy se na grilu připravuje kuřecí špíz, šťavnaté vepřové či hovězí s... Celý článek

Vyberte si vhodný žebřík na zahradu

Vyberte si vhodný žebřík na zahradu

16.10.2016 | PR článek | Zahrada

Sháníte nový žebřík určený primárně pro práci na zahradě? Všestranně využitelný a skladný žebřík, který je bezpečný a něco vydrží? V obchodech s hobby... Celý článek

Vybíráme zahradní sekačku na léto

Vybíráme zahradní sekačku na léto

6.9.2016 | PR článek | Zahrada

Pravidelnou péčí o trávník zlepšujete jeho celkovou kondici. Pro správný růst a hustotu zeleného pažitu je důležité pravidelné sečení. Zahradní sekačk... Celý článek

Péče o zahradní jezírka: Jak ji zvládnout (skoro) bez námahy?

Péče o zahradní jezírka: Jak ji zvládnout (skoro) bez námahy?

24.8.2016 | PR článek | Zahrada

Ať už vaši zahradu zdobí okrasné či koupací jezírko, jedná se o citlivý ekosystém, který vyžaduje starost a péči. Jak co nejlépe a nejsnadněji docílit... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii