Inspirace na zahradní posezení: Užijte si krásného počasí na dokonale zařízené terase

20.6.2017 | StanislavaV | Rubrika - Zahrada

Sponzorované odkazy:

Letní sezóna je v plném proudu a vzduchem se line vůně grilovaného masa a zelenina. Jen to pomyšlení mi do hlavy zažene brouka, co si tak upravit to zahradní posezení, abychom tam s přáteli mohli uspořádat zahradní párty?

Inspirace na zahradní posezení: Užijte si krásného počasí na dokonale zařízené terase

 

Pokud hledáte inspiraci, jako mnoho dalších lidí, inspirujte se tímto článkem. Najdete zde překrásně zařízené venkovní terasy, kde je radost pobývat.

 

Zahradní posezení přináší mnohé výhody. Nejenom že máte kde trávit čas, v teplé letní dny, se svými přáteli, ale můžete zde také připravit nedělní hostinu pro celou rodinu, či připravit chutnou večeři pod širým nebem. I víkendová snídaně se dá vychutnat na čerstvém vzduchu na krásně zařízené terase.

Posezení uprostřed zahrady

Máte uprostřed zahrady nevyužitý kus pozemku? Využijte jej pro umístění zahradního nábytku a vytvořte si zahradní posezení uprostřed vaší zahrady. Budete mít dokonalý rozhled na kvetoucí zahrádku, čerstvé bylinky budou na dosah ruky a k vaší kuchyni to také nebude moc daleko. Zvlášť pokud vaše zahrada není příliš rozlehlá.

 

zahradní posezení

 

Ideální je takové posezení umístit pod rozkošatělý strom nebo si zde postavit velký slunečník, zvlášť v případě, kdy budete chtít trávit na zahradě chvíle během poledne, či odpoledne, kdy je sluníčko nejostřejší.

Zahradní posezení v minimalistickém stylu

Jste zastánci minimalismu, který je v poslední době velice trendy? Přeneste tento ojedinělý styl také do zahrady v podobě minimalistického zahradního posezení. Ať už zvolíte klasické dřevěně, kovové nebo obyčejné plastové posezení, zvolte střídmé doplňky v podobě jednobarevných podsedáků, které budou ladit se slunečníkem, případně s výmalbou zídky.

 

zahradní posezení

 

Takový styl se skvěle hodí do moderních zahrad, které si zakládají na stejném stylu výsadby záhonků. Jednoduchost, přesné linie, spíše okrasné rostliny, než užitková zahrádka. I tak se dá pojmout moderní styl s prvky minimalismu.

Pohodlí je pro odpočinek důležitý

Pokud na zahradě rádi relaxujete, pak je zahradní posezení ideální pro takové chvíle. Nemusí se jednat o klasické zahradní posezení, jak jej znáte. Postačí pohovka z palet nebo pár krásných ratanových křesel doplněných o menší stolek na ledovou kávu, či vychlazenou limonádu. Přidejte pár polštářků a máte zahradní terasu pro vaše pohodlí a relax. Na takovém místě je pak radost odpočívat.

 

zahradní posezení

 

Velmi originálním prvkem na terase mohou být barevné dlaždice s nějakým motivem, či vzorem. Velmi pěkná je mozaika.

Posezení uprostřed přírody

I uprostřed lesa může vyrůst krásné a útulné posezení. Takové místo je ideální pro relaxaci, meditaci a odpočinek mysli i duše. Je jasné, že asi nikdo z nás nemá za barákem kus lesa, který by mu patřil, kde by si mohl takové místo vybudovat. Určitě však postačí odlehlá část zahrady, kde si takové menší místečko sami pro sebe vybudujete. Ať už v podobě menšího posezení, či pohodlné lavičky.

 

zahradní posezení

Zahradní posezení během pár minut

Přemýšlíte, jak zpestřit oslavu narozenin, když nemáte velkou zahradu nebo posezení, kde byste mohli grilovat? Vytáhněte ze sklepa matračky, nafoukněte je a přidejte pár polštářků, pro pohodlí. Natáhněte mezi stromy plátno a můžete si udělat večer plný zábavných filmů, nebo si promítat fotografie z dovolené pod širým nebem. No není to paráda?

 

zahradní posezení

Zahradní posezení nebo obývací pokoj?

Námořnické barvy jako je modrá a bílá se skvěle hodí pro venkovní terasy. V kombinaci s ratanovým nábytkem působí vskutku famózně a často si takto zařízenou venkovní terasu můžete splést s obývacím pokojem.

 

zahradní posezení

 

Terasu skvěle doplní kovové lucerny zavěšené u stropu místo klasického osvětlení. Proti sluníčku se můžete chránit zavěšenými závěsy v krémové barvě. Nezapomeňte ani na polštářky, které dodají terase pocit útulnosti.

Zahradní posezení v bohémském stylu

Velmi jednoduché posezení si také můžete zařídit z vestavěné lavice, kterou můžete zhotovit třeba z cihel. Lavici doplníte o pohodlné matračky, nebo podsedáky a přidáte menší stolek. Ten může být třeba z palet.

 

zahradní posezení

 

Přidejte kupu velkých polštářů, aby se měli kam usadit další hosté a párty může začít. Nebojte se ani výrazných barev, ty jsou na zahradu jako stvořené.

 

Zdroj fotografií: gardenbuilders.co.uk, thegardenglove.com, decorpad.com, homestolove.com.au, curlyfishtree.tumblr.com

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Zahrada podle Feng Shui

Zahrada podle Feng Shui

17.8.2017 | StanislavaV | Zahrada

Toužíte po klidné a harmonické zahradě, která bude balzámem pro vaši duši už jen při samotném pohledu na ni? Chcete aby vám zahrada přinášela potěšení... Celý článek

Rady pro výběr vhodného zahradního párty stanu

Rady pro výběr vhodného zahradního párty stanu

2.8.2017 | PR článek | Zahrada

Obzvláště v posledních letech je počasí velmi vrtkavé a je nutno počítat s jeho velkými výchylkami, což zajisté není příjemné v okamžiku, kdy pořádáte... Celý článek

Nákup nového grilu: Ve znamení pohodlí a zdravého životního stylu

Nákup nového grilu: Ve znamení pohodlí a zdravého životního stylu

30.5.2017 | PR článek | Zahrada

Uvažujete o nákupu nového grilu? Pokud už váš starý dosluhuje, anebo prahnete po novém modelu s větší grilovací plochou, není se čemu divit. Víte ale,... Celý článek

Jak vybrat zahradní domek svépomocí

Jak vybrat zahradní domek svépomocí

25.5.2017 | PR článek | Zahrada

Máte-li velkou zahradu, neváhejte využít volný prostor a pořiďte si zahradní domek. Se zahradním domkem se vám nestane, že se vám bude zahradní nářadí... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii