Jak zařídit byt levně? Zrenovujte starý nábytek

6.9.2017 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Sponzorované odkazy:

V dnešní době se najde mnoho lidí, kteří nemají peněz nazbyt nebo těch, kterým se moderní a drahé kousky vlastně ani nelíbí. Jenomže byt nebo dům se nějak zařídit musí. Vždyť v něm přece žijeme. Napadlo vás někdy, že hezky vypadající bydlení můžete zajistit i pomocí kousků vašich rodičů nebo dokonce prarodičů?

Jak zařídit byt levně? Zrenovujte starý nábytek

 

Jste student, který by se rád osamostatnil? Nebo jste mladý pár, který si myslí, že je na čase jít do vlastního? Nebo jste početná rodinka, která nechce vyhazovat za zařízení? Ať jste kterákoliv skupina, musíte si položit několik otázek na začátek.

Jak začít?

Ze všeho nejdříve byste se měli rozhodnout, kolik nábytku a v jakém stylu chcete. Také jakou barvu pro určitou část interiéru chcete zvolit. Potom, co si na tyto otázky odpovíte, vám nezbývá už nic jiného, než se vydat na lov.

 

levná proměna bytu

 

Kde hledat? Aneb půda skrývá poklady

Potom, co máte prázdnou místnost nebo dokonce celý byt, vám nezbývá nic jiné, než si sehnat několik kousků. Je na vás, zda sháníte postel, skříně nebo stůl a židle. Nebo snad komodu? Tak jako tak, musíte hledat poctivě. A kde?

 

Můžete se podívat na internet. Je mnoho inzertních serverů, kde je mnoho jedinců, kteří se chtějí zbavit starých věcí, které nepotřebují. A mnohdy jim stačí, když si sami zařídíte odvoz. Většinou se jedná o lidi, kteří se stěhují nebo například rekonstruují.

 

Další místo, kde se můžete podívat, jsou vaši rodiče nebo prarodiče. Zkuste vlézt na půdu, můžete tam najít opravdové zázraky. Například komodu na peřiny nebo například ručníky a osušky, si můžete obrousit, natřít na bílo nebo hnědo a stylový kousek je na světě.

 

Nebo máte přátele, známé, kteří něco nepotřebují? Zkuste udělat výměnu. Třeba máte něco, co se jim líbí a naopak.

 

levná proměna bytu

 

A poslední možností je nábytek si sami vytvořit. Palety, desky, povlečení naplněné molitanem? Vše se počítá.

Samotná renovace je úkol pro kutily!

Jsme ve fázi, kdy máme prázdné místnosti a nějaký ten starý nábytek. Jak budeme postupovat? Ze všeho nejdřív si můžeme vymalovat stěny. Víte, že do bílé barvy nemusíte kupovat drahé barevné přísměsi, ale že stačí obyčejné potravinářské barvivo?

levná proměna bytu

Nyní jsme v té nejzajímavější části. Musíme zkontrolovat stav nábytku. Některé věci budou nejspíš hezké už i samy o sobě. Ale nic nám nebrání v tom, si je ještě vylepšit. Můžeme obrušovat, barvit, lakovat, polepit fotkami, tapetami. Fantazii se meze nekladou. No a nakonec hezky rozestavět a dodělat dekorace. Teď se spolu podíváme na pár ukázek starého, ale krásného nábytku.

 

Jak bylo řečeno, variant je opravdu mnoho a vyjde vás to levněji, než nový nábytek. Výsledek pak nakonec vypadá mnohem líp, než kupovaný.

 

Zdroj fotografií: pexels.com

 

Počet komentářů (1) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Retro styl je in, aneb tipy pro váš interiér

Retro styl je in, aneb tipy pro váš interiér

8.9.2017 | StanislavaV | Tipy a rady

Máte rádi klasickou hudbu? Pohodlí při hořícím krbu a poslouchání starých gramofonových desek? Cítíte tu nostalgii? Designové prvky, půvabné a kouzeln... Celý článek

Interiér podle zvěrokruhu aneb jak jej zařídit

Interiér podle zvěrokruhu aneb jak jej zařídit

7.9.2017 | StanislavaV | Tipy a rady

Zařizujete si interiér a tápete jak na to, aby byl přesně podle vašich představ a požadavků? Pak se nechte inspirovat znamením zvěrokruhu. V tomto člá... Celý článek

Nebojte se vnést do interiéru barvy

Nebojte se vnést do interiéru barvy

4.9.2017 | StanislavaV | Tipy a rady

Tak jako se každému líbí něco jiného v oblékání, každý má i jiný vkus v zařizování interiérů. Najdou se ti, kterým se líbí jednoduchost, strohost nebo... Celý článek

Byt v podání architekta a návrháře Felipe Hesse

Byt v podání architekta a návrháře Felipe Hesse

2.9.2017 | StanislavaV | Tipy a rady

Nachází se vysoko nad městem. Stává se útočištěm před okolním rušným životem. Je to místo klidu a pohody. Luxusní byt v centru São Paulo si získal své... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii