Nebojte se vnést do interiéru barvy

4.9.2017 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Sponzorované odkazy:

Tak jako se každému líbí něco jiného v oblékání, každý má i jiný vkus v zařizování interiérů. Najdou se ti, kterým se líbí jednoduchost, strohost nebo-li elegance, ale potom jsou tady ti, kteří nemají problém se do toho pořádně opřít a do svého domu začlení tolik barvy, až z toho oči přechází. Ať už jste ta nebo ona skupina, dnes si spolu řekneme, jak si náš interiér vymalovat, a které barvy zvolit do doplňků.

Nebojte se vnést do interiéru barvy

Charakteristika barev samotných

Každá barva na člověka působí jiným způsobem. Do kuchyně se hodí jiná barva, než třeba do ložnice. Každá barva na nás působí jiným dojmem, záleží i na odstínech vybraných barev. A nyní se podíváme na charakter několika z nich. A také si řekneme, kam se která hodí.

 

interiér barvy

Oranžová

Oranžová barva na náš mozek působí povzbuzujícím dojmem. Je to velice energetická barva, která nám dodává pozitivní energii. Proto odhání depresivní nálady a pochmurné chování. Interiéru dodá pocit tepla, radosti. Skvěle se hodí do kombinace s bílou výmalbou. Můžeme kombinovat s jakýmkoliv materiálem. Krásná je kombinace se středně tmavým dřevem.

 

Tato krásná barvička se hodí například do kuchyně, v jemnějším odstínu i do pokoje nebo ve formě obkladu i do koupelny.

 

interiér barvy

Žlutá

Žlutá působí silně energicky a nabíjí pozitivní energií. Proto je tato barva vhodná skoro kamkoliv. Krásně bude vypadat i jako doplněk. Například nějaké hezké žluté kvítí do vázy nebo tapeta na skříni. Je to barva slunce a nejkrásněji vypadá, když je hezky sytá.

 

Žlutou barvu můžeme použít například v pokoji na stěny v kombinaci s jinou světlou barvou. Také můžeme být odvážní a přidat nějakou zemitou barvu. Vznikne nám tím hezký kontrast.

Fialová

Fialová barva je taková malá barevná čarodějka. Má tu moc uklidňovat naši mysl a používá se i k meditaci.

 

V interiéru se hodí například levandulový odstín jako výmalba ložnice. Bílé stěny zase ozvláštní hezký obraz s levandulí. Nic nepokazí ani fialové povlečení, které dodá pocit bezpečí.

Červená

Červená barva je barva vášně, sexu, ostrosti a ohně. Je to teplá barva, takže je přívětivější než chladné barvy. Mezi ně patří například modrá.

 

V interiéru se hodí ve formě doplňků. Ve formě tapet, obrazů, v kombinaci s pastelovým odstínem. Musíme s ní zacházet opatrněji, jelikož je to dost působivá barva. Hodí se například na jednu stěnu obýváku nebo do vchodu na chodbě.

 

interiér barvy

Modrá

Nebe, moře, voda, klid, chlad. Tohle a mnohem více je modrá barva. Při jejím výběru musíme brát ohled i na její odstín. Tyrkysová působí jinak, než třeba královská modrá. Jedna je energická, druhá naopak vznešená a elegantní. Občas může působit i docela chladně.

 

Hodí se například do ložnice. Ať už jako výmalba nebo povlečení. Krásný je i modrobílý nábytek.

Zelená

Tráva, příroda, štěstí. Tohle vystihuje zelenou barvu. Působí energickým, ale přesto klidným dojmem. Je to barva štěstí, znáte přece čtyřlístek?

 

interiér barvy

 

Máme na výběr několik využití v interiéru. Můžeme jí opět vymalovat. Brčálová zelená se skořicovou může výt docela hezká. Nebo si nechejte vyrobit tapetu lesa na celou jednu stěnu. Interiér to ozvláštní.

Hnědá

Hnědá je barva země. Tím pádem má to kouzlo, že lidskou mysl uklidní a připraví na odpočinek. Hodí se například do ložnice, kde je krásné ji zkombinovat s bílou a modrou.

Výběr barev není věda!

Působení barev jsme si již řekli. Ale na druhou stranu má každý z nás jiný vkus a co má rád jeden, druhého nadchnout nemusí. A nyní několik inspirativních obrázků.

 

Zde můžete vidět například oranžovou barvu na docela retro lampě. Ve spojitosti s docela nedbalou zdí, ale vypadá stylově.

 

interiér barvy

 

Modrá barva může vypadat i nějak takhle. Nemusí být nutně ve výmalbě, ale i jako součást v nábytku.

 

Na této váze mě zaujala jednoduchost, která ve spojení s barevnou kytkou bude vypadat opravdu luxusně.

 

Doufám, že váš článek inspiroval, a že se vám nyní bude vybírat barva do vašeho království o něco lépe. A poslední rada. Nebojte se odvázat a kombinovat. Ale o tom už jindy.

 

Zdroj fotografií: pexels.com

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Interiér podle zvěrokruhu aneb jak jej zařídit

Interiér podle zvěrokruhu aneb jak jej zařídit

7.9.2017 | StanislavaV | Tipy a rady

Zařizujete si interiér a tápete jak na to, aby byl přesně podle vašich představ a požadavků? Pak se nechte inspirovat znamením zvěrokruhu. V tomto člá... Celý článek

Jak zařídit byt levně? Zrenovujte starý nábytek

Jak zařídit byt levně? Zrenovujte starý nábytek

6.9.2017 | StanislavaV | Tipy a rady

V dnešní době se najde mnoho lidí, kteří nemají peněz nazbyt nebo těch, kterým se moderní a drahé kousky vlastně ani nelíbí. Jenomže byt nebo dům se n... Celý článek

Byt v podání architekta a návrháře Felipe Hesse

Byt v podání architekta a návrháře Felipe Hesse

2.9.2017 | StanislavaV | Tipy a rady

Nachází se vysoko nad městem. Stává se útočištěm před okolním rušným životem. Je to místo klidu a pohody. Luxusní byt v centru São Paulo si získal své... Celý článek

Garsonka pro moderního, mladého muže

Garsonka pro moderního, mladého muže

31.8.2017 | StanislavaV | Tipy a rady

Začátek nového školního roku se blíží a mnoho studentů cestuje za vzděláním do větších měst, kde si hledají své první byty. Většinou jsou to menší byt... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii