rodíl žaluzie vs roleta - Okna a dveře diskuze

Doporučujeme si prohlédnout aktuální letáky baumax.

rodíl žaluzie vs roleta (Okna a dveře)

rozdíl

26.10.2013 11:57 | autor:  hipuse

Asi to bude někomu připadat i divně, ale i tak se zeptám. Jak tak koukám po ulici na zastíní oken,tak nejsem stavu rozpoznat roletu od žaluzie (donedávna jsem netušila, že je v tom nějaký rozdíl). Je to tak, že žaluzie je z těch horizontálních "dílků" (které jdou naklápět) a roleta je vcelku, tzn. světlo se dá regulovat jen tak, že jí třeba nedotáhnu až dolů?
Někde jsem četla, že venkovní žaluzie ve větru dělají kravál a někdo doporučoval nevytahovat je ve větrném počasí, jinak se člověk nevyspí. Protože bydlíme na "větrné hůrce" tak je zrovna pro mě tahle informace dost důležitá...
Taky jsem četla že ty žaluzie se dělají buď z PVC nebo hliník. Je to jedno, co se zvolí??

Re: rozdíl

30.10.2013 15:01 | autor:  renata - 212.80.76.xxx

Když bydlíte na větrné hůrce, volte rolety, nebudou ve větru dělat kravál.Ale nejlepší bude se poradit přímo s výrobcem, doporučuji Lomax

5.11.2013 22:59 | autor:   - 46.227.9.xxx

Dobrý den.
Máte pravdu v tom, že žaluzie je složena z jednotlivých lamel, které je možné natáćet dle libosti a tím dobře regulovat prosvětlení, kdežto roleta je jakoby celistvá plocha, kterou jen posouváte nahoru a dolů.
Zvonění žaluzií už například vyřešila firma Isotra, která některé typy lamel opatřila gumičkou právě proto, aby zabránila tomuto jevu. Jsme dodavatelem těchto žaluzií a narovinu si ani jeden zákazník nestěžoval, že mu lamely pŕi větru "rachotí". Pochopitelně to musí být ty s gumičkou.
Pokud vám zhotovitel udělá žaluzie s vedením v lištách, tak bych se nebál jakýchkoli zvuků.
Klidné se mi ozvěte na cerny@thermpasiv.cz a probereme to.

Pěkný večer

8.11.2013 16:15 | autor:  MajklM

Dobrý den,
s těmi rozdíly máte pravdu, ale dnes již také najdete roletu, která je složena jako žaluzie a má některé její vlastnosti. Př. roleta Den a Noc - dá se u ni krásně regulovat propustnost světla a vypadá jako roleta: http://www.garol.cz/rolety-na-zed-strop-den-noc-a48

30.12.2017 15:41 | autor:  Naďa -

Pokud u vás fouká, tak bych zvolila řešení, u kterého bude stínění z vnitřní strany okna. My si například nechali udělat látkové rolety na míru, a to konkrétně od firmy MK rolety, tak je můžete zkusit kontaktovat. Když jsme s nimi jednali my, tak byli velmi vstřícní a se vším poradili, takže věřím, že tomu u vás nebude jinak. Bližší informace mají uvedené tady - http://www.mk-rolety.cz/latkove-rolety/

Re:

1.5.2015 9:49 | autor:  Diana - 173.254.216.xxx

Prosím vás, nemáte někdo doma látkové rolety?manžel je chce pořídit do bytu a já nevím, jestli souhlasit. vypadá to dobře?

Re: Re:

3.5.2015 9:16 | autor:  Nela - 77.109.141.xxx

Mrkni, tohle jsou naše látkové rolety

Re: Re: Re:

12.5.2015 18:16 | autor:  Bella - 94.242.246.xxx

nejsou to římské rolety? od koho je máte?

Re: Re: Re: Re:

21.5.2015 11:28 | autor:  Nela - 171.25.193.xxx

Dělala nám je firma Artesdesign. Dohodili nám je známí, co vedle nás staví.

Re: rolety

21.9.2016 12:38 | autor:  markéta - 46.227.13.xxx

Žaluzie jsou většinou hliníkové nebo dřevěné a dají se různě naklápět, rolety naopak bývají látkové a jsou z jednoho kusu látky. Osobně mám radši rolety, protože hezky dokážou rozjasnit interiér, takže je to skvělý doplněk. Před létem jsme si nechali dát do celého domu rolety od firmy MM-žaluzie a jsme moc spokojení. Vypadá to krásně a taky samozřejmě rolety plní svůj účel.

Re: Re: rolety

21.9.2016 13:15 | autor:  Jarda - 194.228.20.xxx

Roleta obecně je rozlišitelná podle toho, že se "roluje", tedy navíjí na válec, ale paní řešila VNĚJŠÍ rolety, které zároveň i chrání sklo, třeba proti kroupám.............

Re: Re: Re: rolety

31.5.2017 14:34 | autor:  Magda - 89.102.104.xxx

Rolety jsou navzájem spojené lamely, jež se navíjejí kolem hřídele a mezery mezi nimi jsou malé. Žaluzie jsou potom samostatné lamely spojené nosnými lanky. Mezery jsou u nich větší a zcela zřetelné.Já mohu doporučit rolety. Za mne určitě látkové! http://www.zaluzie24.cz/?page_id=138

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii