Odšťavňovač potěší mlsné jazýčky i milovníky zdravé výživy - Kuchyně diskuze

Doporučujeme si prohlédnout aktuální letáky Jysk.

Odšťavňovač potěší mlsné jazýčky i milovníky zdravé výživy (Kuchyně)

Toto téma se vztahuje k článku Odšťavňovač potěší mlsné jazýčky i milovníky zdravé výživy .

bez názvu

7.8.2008 8:31 | autor:  Kiki - 88.101.156.xxx

Uhmm... takový rybízový džusík s jablíčkem... Ale doma by se mi s tím asi moc dělat nechtělo. Přece když si koupím 100% džus, tak je to stejný, ne?

Re:

7.8.2008 18:54 | autor:  Leona - 89.176.39.xxx

No, když si koupíš 100 % džus, tak tam máš právě ty konzervanty, o kterých se tu mluví....Ale je pravda, že jsem taky líná dělat si fresh juice a taky mi přijde, že je při tom zbytečně moc odpadu...

Re: odšťavňovač

8.8.2008 9:01 | autor:  Lenka - 88.101.156.xxx

No, to by mi ani tak nevadilo. Docela o tom uvažuju, navíc manžel odšťavňovač plánuje koupit. Jen nevím, jak dlouho to trvá a jestli mě to nebude moc zdržovat. Máte s tím někdo zkušenost?

Odšťavňovač - proč ANO?

9.8.2008 22:33 | autor:  Kuzelinka - 212.71.129.xxx

Já používám odšťavňovač běžně, zvláště teď, když je tolik úrody na zahrádce. Zpracuje se velké množství ovoce a je to zdravější než zavařovat. Máme sice starší model, ale věřím, že ty novější jsou výkonnější a nechávají méně odpadu (hlavně suchého). Jednoduchost mytí je opravdu důležitá, protože zbytky ovoce ulpívají na nádobě - pod tlakem- a z některých míst se to špatně oplachuje. Ale vidina zdravého džusu všechny nedostatky smyje. MŇAM!

Tlakový

8.12.2008 11:27 | autor:  Becherius

A rozumím tomu správně, že ty tlakové mají menší výtěžnost šťávy? Jak je to velký rozdíl. My jsme měli doma dlouho starou odstředivku koupenou někdy v osmdesátých letech. Bojím se, že když mamince koupím ten tlakový, že jí bude vadit, že to dává méně šťavy.

Re: Tlakový

26.3.2009 15:15 | autor:   - 85.71.83.xxx

Není pravda že tlakový přísrtoj dává méně šťávy.Odstředivky pracují na principu ždímačky na prádlo kde po vložení suroviny se tato nastrouhá a následně se odstředivou silou dostává přes kuželové sítko šťáva zatímco odpad klouže po stěně sítka a padá do odpadní nádoby.
Zde záleží na otáčkách motoru a velikosti sítka. Pokud bude sítko malé a otáčky nízké zůstává v odpadu víc šťávy.
Naproti tomu hřídelové nebo šnekové odšťavňovače pracující na principu lisu kde se lisuje oďšťavňovaná surovina tlakem rovněž přes
sítko.u nejkvalitnějších přístrojů lze pak regulovat šroubem u výstupu odpadu tlak kterým je surovina lisována. Tak lze dosáhnout toho že
odpad bývá ve většině případů téměř bez šťávy.
Záleží jaký typ odšťavňovače si koupíte.
Na trhu je spousta přístrojů. Já osobně jsem si nechal vše vysvětlit ve specializovaném obchodě kde mi ochotně a hlavně odborně poradili.
Pokud má někdo zájem http://www.odstavnovac.cz/. Mají bezplatnou linku 800350350 kterou jsem před koupí využil a ocenil že nemusím za pro mě důležité informace platit.

Re:

30.6.2011 14:30 | autor:  Mishky

My máme už pět let od Boshe.
http://odstavnovace.hyperzbozi.cz/odstavnovac-bosch-mes-20a0/

Re:

18.6.2015 20:45 | autor:  Lenka - 178.255.168.xxx

Já mám odšťavňovač Kuving. Je s ním radost odšťavňovat.

Re: Re:

21.7.2015 19:15 | autor:  Tyna1222

Jo i já mám mixer vitamix. Je vážně suprovej a jsem ráda, že jsem si ho koupila.

Re:

27.4.2016 22:28 | autor:  Anička - 197.231.221.xxx

Koupila jsem si šnekový odšťavňovač Orava OS-150 a je skvělej! Dostane z ovoce a zeleniny všechny vitamíny a zdravé složky a naráz toho odštaví spousty

Odkazy

Zahradní párty stanySvět bydlení - magazín o bydlení a životním stylu