jaký koupit byt ? nejsem majetný člověk - Bydlení čtenářů diskuze

Doporučujeme si prohlédnout aktuální Möbelix leták.

jaký koupit byt ? nejsem majetný člověk (Bydlení čtenářů)

prosím poradte

3.9.2008 10:32 | autor:  oxík - 212.24.156.xxx

zdravim vsechny,
rad bych vas pozadal o radu: resim dilema, co poridit za bydleni. jit do hypoteky, nebo koupit nejaky dekret,....?

vysvetleni me zivotni situace: je mi temer 36 let, nejsem prazak, ale v praze bydlim uz 15 let, od zacatku vysoky skoly. mam pritelkyni, ktera tez neni prazacka, take jako ja nevlastni zadny byt. praci mam ve stejne firme uz 5 let, mam hruby prijem 31 tisic. to je dejme tomu mirne nadprumerny plat. nejsem ale bohuzel z nijak movite rodiny, rodice jsou chudsi nez ja. mam cca 250 tisic na konte, a asi 7 let mi bezi stavebko. deti nemame, ale casem asi budem chtit. v podstate na bydleni v praze nelpim, ale mam tu praci a drtivou vetsinu pratel. kupovat 1+kk ? to je asi dost malo, neni ? vim, ze jsem udelal chybu, ze jsem nekoupil aspon garsonku treba pred 6 lety (ani vlastne nevim, jesli se to da, kdyz jsem mel teprv rok stavebko - da ???). odpustte mi mou nevedomost, ale ekonomika jde mimo me, neumim v tom tolik chodit, jako spousta lidi.

otazka zni: mam jit do bydleni ve forme hypoteky (da mi ji jeste banka v mem veku ???), nebo se pokusit koupit nejaky dekret, nebo jit pri dnesnich brutalnich cenach nemovitosti v praze z prahy pryc a dojizdet (vyplati se dojizdeni, napr. z berouna ??? jsou tam ceny bytu natolik levnejsi??).

jsem proste clovek, jemuz rodice ani nikdo z pribuznych nemuze pujcit 100, 200 nebo 500 tisic.
poradte prosim, cokoliv vas napadne...jsem ze svy situace dost zoufalej, je mi dost let a cas kvaci...

diky o.

Odkazy

Zahradní párty stanySvět bydlení - magazín o bydlení a životním stylu