Pokládání podlah z masivního dřeva - Diskuzní fórum

Pokládání podlah z masivního dřeva (Tipy a rady)

Toto téma se vztahuje k tipu Pokládání podlah z masivního dřeva.

bez názvu

28.10.2008 18:50 | autor:  Petra - 62.245.65.xxx

Jakej je třeba rozdíl mezi podlahou z masivního dřeva a plovoucí podlahou?

Re: Rozdíl

2.2.2009 9:15 | autor:  PeMa - 160.216.101.xxx

Rozdíl je např. ten, že plovoucí podlaha se nedává na rošt, ale přímo na podkladovou vrstvu (např. mirelon). Nedochází tak k takovému navýšení podlahy a nemusí se pak přiřezávat dveře. Dále plovoucí podlaha bývá většinou lamino, které je dost studené, nepotřebuje ale dále další povrchovou úpravu. Podlahu z masivního dřeva je potřeba upravit. Pokud není dřevo A kvalita, je nutné mnohdy před pokládkou dřevo tzv. zasukovat. Tzn. vypadlé nebo jinak poškozené suky vyvrtat a nahradit "zátkou". Na vyvyrtávání existují speciální vrtáky a "zátky" se dají také koupit běžně v hobymarketech. A pak se také dřevo po položení musí povrchově upravit. Buď olejováním (náročnější na pozdější údržbu) nebo lakováním.

Re:

12.11.2009 10:17 | autor:  Daniel - 194.228.207.xxx

Dobrý den,
pokládám si sám podlahu z podlahových prken, mezi polštáři jsem položil vatu, a rád bych zabránil pronikání prachu z vaty do interiéru. Lze pod obvodové lišty instalovat nějakou těsnou dilatační hmotu? Napadla mě třeba polyuretanová pěna, která by se pak zařízla zároveň s prkny.
Děkuji za odpověď
Daniel

Re:

9.2.2011 15:22 | autor:  Penelopa

tohle je naprosto super, jak si vytopit podlahu a už pak není zima od nohou http://interier.hyperbydleni.cz/klimatizace-a-vytapeni/1473-efektivni-vytapeni-podlahovymi-konvektory

Re: Plovoucí podlaha

5.12.2014 14:50 | autor:  Propiska85

Ahoj,
plovoučku jsem si vybral odtud a jsem s ní velmi spokojený: http://www.vip-podlahy.cz/laminatove-plovouci-podlahy-356/egger-laminatove-podlahy/e-motion-classic-31/laminatova-plovouci-podlaha-e-motion-classic-31-tl-7-mm-tresen-parketa.htm a ještě byla i se slevou!
Vřele doporučuji

Odkazy

Zahradní párty stanySvět bydlení - magazín o bydlení a životním stylu