Bydlení čtenářů: Budování našeho milovaného bytečku - 1.část - Bydlení čtenářů diskuze

Doporučujeme si prohlédnout aktuální Möbelix leták.

Bydlení čtenářů: Budování našeho milovaného bytečku - 1.část (Bydlení čtenářů)

Toto téma se vztahuje k článku Bydlení čtenářů: Budování našeho milovaného bytečku - 1.část.

12>

bez názvu

12.12.2008 16:59 | autor:  Dita - 62.245.65.xxx

Ten otvor ve zdi do oblouku je fakt pěknej! Mohu se zeptat, jak jste připevnili ke stropu ten provazovej žebřík? Díky

Re: odpověď

12.12.2008 21:23 | autor:  Petra Smutná - 89.103.115.xxx

Byly tam klasické dveře,vybouraly se stará futra a kusy panelu a vsadily cihly.Žebřík je pověšený na houpačkovém háku.Je to taková spirála nakonci vypadá jako šroub.Mějte se pěkně Petra Smutná.

Re:

15.12.2008 2:11 | autor:   - 91.197.116.xxx

administrátor vymazává nesouhlasné názory?
Minulý týden jsem sem napsala, abyste takové hrůzy neuveřejňovali bez případné reakce bytového architekta, protože něco takovéhohle jenom kazí už tak dost pokřivený vkus některých lidí. Paní Smutná si zřejmě při vybavování spletla panelákový byt s chalupou v podkrkonoší Jinak by si nemohla instalovat na př. v koupelně ten vyřezávaný dřevěný sloupek... a další hrůzy... Ale nakonec je to její věc a její byt a když se jí to tak líbí, čert to vem ! Jenom proboha ! necpěte to do medií !!! Mnoho lidí žije v domnění, že co je napsáno nebo vytištěno je kvalitní. Tenhle příspěvek bohužel ukazuje přesný opak

Re: Re:

15.12.2008 11:44 | autor:  Honza - 213.220.193.xxx

Ja si naopak myslim, ze je byt celkem pekne zarizeny - neni to totiz zadny sterilni navrh, jake casto od bytovych architektu byvaji, ale je to opravdu velmi osobni.
Naprosto nechapu takovyhle ton utoku na nekoho dalsiho. Pani autorko - mela byste sama zverejnit fotografie sveho bytu, tak jako se rozhodla pani majitelka v tomto clanku. Nerikam ze bych si byt zaridil stejne, nicmene tenhle clanek dle meho nebyl o profesinalnim zarizeni bytu, ale o tom jak bydlime my, normalni lidi!

Re: Re: Re:

15.12.2008 14:29 | autor:  eva - 193.86.31.xxx

No, a o tom to právě je : další, který to shledává vkusným... Nepsala jsem o tom, že si každý musí najmout profesionála, aby mu zařídil byt, někdy je to i na škodu (viz poslední Jak se staví sen, to byla taková hrůza, že bych to dala p.architektovi celé na jeho náklady uvést do původního stavu), ale o tom, že bohužel ještě mnoho lidí nedokáže rozeznat kýč od vkusného interieru. A ukazovat by se měly ty kladné příklady, kdy si byt dokázali zařídit lidi se vkusem a u těch druhých k tomu aspoň napsat fundovaný komentář, aby to lti ostatní nekopírovali a aby poznali to, co je špatně. Tady je v zásadě špatně to, že je byt v paneláku zařízen jako horská chata, čili byt předstírá něco, co není pravda... a to je vlastně definice kýče. A o tom to celé bylo...

co je pěkné a co ne?

15.12.2008 17:56 | autor:  Petra Smutná - 89.103.115.xxx

Ale to co je kladné pro vás,nemusí bý zase pro někoho jiného.Tak by se zase dohadovali jiní.Je mi vás líto.

Re: Re: Re: Re:

16.12.2008 10:57 | autor:  Anita - 213.220.193.xxx

Evo, uvědomte si, že každý nežije podle stejných pravidel jako vy! Co je dobře a co je špatně si každý určuje sám! To vy sama asi určovat neumíte, tak jste závislá na tom, co vám kde nakukají do hlavy...
Paní Petro, mě se Váš byteček líbí, je originální a to, že si člověk po vstupu do bytu nepřipadá jak v obyčejném ošklivém paneláku je přeci velké plus málokdo by to sám zvládl tak pekně jako Vy

bez názvu

16.12.2008 11:17 | autor:  Petra Smutná - 89.103.115.xxx

Moc děkuju.A přeji krásné vánoce.

Re: Re: Re:

15.12.2008 17:43 | autor:  Petra Smutná - 89.103.115.xxx

Honzovi moc děkuji za podporu a uvedení věcí na pravou míru.Ano,je to o tom jak bydlíme ne o tom co je dobře i špatně.

Re: Náš byt

15.12.2008 16:01 | autor:  Janina - 89.103.144.xxx

To není retro, ale směs hrůz,nemyslím, že by měl být byt zařízen jako sterilní laboratoř, ale všeho moc škodí.Ale když se to majitelům líbí, je to jejich.A toto je můj názor.

Re: Re: Náš byt

15.12.2008 16:16 | autor:  Petra Smutná - 89.103.115.xxx

Milá janinko a Evičko,kolik vám je let? A kde bydlíte?Moc by mne vaše bydlení zajímalo.Samozřejmě že máte právo na kritiku,ale to co píšete.......,no nevím.Asi by jsme se divili,jak bydlíte.Mějte se i přesto fajn,užívejte si váš zakonzervovany vkus a prosím,nekažte radost jiným.VRÁTÍ SE VÁM TO.Mám totiž zkušenost,že nejvíce kritizují ti,co sami nic nemají a bohužel ani vkus.Chválu nepotřebujeme,jsme šťastní i bez toho.Článek jsem psala na popud paní redaktorky,po zveřejnění jedné fotografie.Nikam jsem se s fotkami našeho bytu necpala.Jo a v druhé části je kuchyň a obýváka aty jsou hlavně ve stylu Retro.Ale myslím,že ani nevíte co to znamená.Prosím vás,neodpovídejte a nereagujte na mé psaní.Nekažte mi vánoce.Moc děkuji.

Re: Re: Re: Náš byt

16.12.2008 13:11 | autor:  eva - 193.86.31.xxx

Je mi 62 let a jsem výtvarnice. Celý život se zabývám designem v jeho různých podobách. Proto jsem si dovolila vyslovit svůj názor. Bylo mi ovšem jasné, že nejméně 2/3 přispěvatelů bude vašim bytem nadšeno. S tím, že tady bohužel většina lidí postrádá vytříbený cit pro eleganci nebo umění jako takové se ovšem asi nedá nic dělat. Snad jedině komentovat výtvory, jako je ten Váš. (Ještě mi tam chybí drátěný Švejk na zdi, k tomu obloukovitému "kamennému" žudru by se báječně hodil ) Ale nenechte si kazit Vánoce... to jsem fakt neměla v úmysu. A na tu kuchyň už se faklt těším !

Re:

15.12.2008 17:20 | autor:  boban - 89.111.88.xxx

trochu se zkřížily pojmy. Chalupa do paneláku nebo naopak?Zkuste to přepodlat na katedru stavitelství, obor architektura a design.

O LIDECH V NAŠÍ REPUBLICE

15.12.2008 17:52 | autor:  Petra Smutná - 89.103.115.xxx

JAKÉ BY ASI BYLY REAKCE,KDYBYCH VE ČLÁNKU NEUVEDLA,ŽE JDE O PANELÁK????STEJNĚ BY SI REJPALOVÉ NĚCO NAŠLI.PŘÍŠTĚ NAPÍŠU,ŽE JDE O ZAŘÍZENÍ RODINNÉHO DOMKU.

tak to prostě je!!!

16.12.2008 10:28 | autor:  Markéta S - 89.103.115.xxx

Paní Petro, nebuďte smutná, tak to prostě je!!! Nebuďte z toho nešťastná. Je to moc pěkné a máte talent na zařizování a dobré nápady. Těším se na druhou část.

Re: tak to prostě je!!!

23.12.2008 19:09 | autor:  Zdeněk - 88.146.56.xxx

Je mi vás líto. Nebo si z nás děláte legraci. Vždyť je to naprostá hrůza, tak nějak bych si představoval "vkusně zařízený byt" imigranta ze sibiřské zemljanky, který si prolistoval několik čísel "Překvapení", prošel pár podchodů a obchodů s výhodným nábytkem a dopňky (Europa Möbel apod.) a všechno to pomíchal dohromady. Děs běs.

Re:

16.12.2008 13:55 | autor:   - 88.102.254.xxx

Re: re

16.12.2008 14:03 | autor:  radka1 - 88.102.254.xxx

Nevím proč se paní Petra zlobí když se někomu nelíbí její byt, pokud dám k dispozici fotografie svého bytu, musím počítat i s negativní kritikou, nikdo ji přece nechce kazit vánoce. A musím dodat že i mě se tento byt nelíbí a souhlasím s paní Evou. A osočovat ty kteří kritizují že nemají vkus, to je příliš.

ach jo!

16.12.2008 14:33 | autor:  Karel - 89.103.115.xxx

Nikoho paní neosočovala,(alespoň si myslím).Je mi jasné,že se jejich bydlení každému líbit nemusí,ale nikdy bych nenpsal,že to co má doma je vrchol nevkusu ap.Asi jste stejný sobec jako dámy před vámi.Ještě že jsou i tací,kteří to chápou.Nezlobte se a pěkné vánoce.Myslím,že toto jsou stránky o bydlení a ne o dohadování se,co se komu líbí a co ne.PROBOHA,KDE TO ŽIJU???

Re:

16.12.2008 18:15 | autor:  hj - 195.250.138.xxx

Nu,opravdu "zvláštní" interier ????? Moc barev,moc doplňků,nějak moc všeho .Rozhodně to není můj styl,ale.......každý jsme jiný.....

12>

Odkazy

Zahradní párty stanySvět bydlení - magazín o bydlení a životním stylu