Jak staví Canaba - Bydlení čtenářů diskuze

Doporučujeme si prohlédnout aktuální Möbelix leták.

Jak staví Canaba (Bydlení čtenářů)

12>

bez názvu

24.3.2009 22:24 | autor:  polomce

Dobrý den, uvažujeme o stavbě domu s Canabou. Máte někdo zkušenosti s touto společností? Moc děkuji

Re:

31.3.2009 12:50 | autor:   - 82.202.84.xxx

Ano, stavíme s ní. Nevím jestli říct vyloženě bohužel. Než podepíšete smlouvu, tak by se přetrhli, po podepsání Vám jen posílají faktury a komunikace hrůza.
Co se týká příplatků, že by jste chtěl třeba něco navíc, tak se nedoplatíte.
Máme to na klíč, ale to že když si od nich řekneme, že chceme lepší kotel, tak jsme byli připraveni, že zaplatíme víc, ale že si na to Canaba dá ještě svojí provizi 20% to už člověk opravdu nečeká. Spíše by člověk očekával, že ceny budou mít nasmlouvané lepší , když toho odbírají na všechny domy stejnou jednu firmu.
Co jsem sháněl přípsěvky i ostatních lidí co s nima staví shodují se v názoru, že pokud chcete Classic a žádná nadstardatní vybavení, tak asi OK, ale pokud chcete lepší baráček s lepším vybavením, tak Canaba na Vás vyrejžuje co to dá.
Karel

Re: Re:

31.5.2009 16:37 | autor:   - 89.102.44.xxx

Pročítám na netu více a více příspěvků, kde si spousta lidí stěžuje na to, že si nějaká firma vyúčtuje provizi za nějaké nadstandardní práce.
Proboha co je na tom divného. Dělá to přece každý a u jakéhokoliv zboží.
Je jasné, že když chci něco navíc musím za to zaplatit. Myslí si snad někdo, že třeba klimatizace do auta stojí tolik kolik si za ní řekně automobilka?
Je třeba si uvědomit, že dům je produkt jako každý jiný a firmy, které se v tomto oboru živí nejsou a ani nemohou být žádná charita.
Jde o to, že když chcete něco navíc, musí se tou změnou zabývat pár lidí. Je to prostě určitá komplikace a proto Vám tu věc nemohou prodat za tolik za kolik to oni sami koupí.
Vemte si to takhle. Chcete něco navíc. Firma si Vaší změnu nechá nacenit, někdo to musí smluvně ošetřit a někdo musí tuto změnu ohlídat. Firma nese záruky za mnohem dražší produkt. To vše je čas navíc a proto to stojí peníze. To znamená, že když stojí jiný kotel o 20 tis víc tak Vám ho nemohou prodat za stejnou cenu. To by na trhu dlouho nevydrželi.

Re: Re: Re:

31.5.2009 18:22 | autor:   - 88.146.42.xxx

Pokud si subdodavatel naůčtuje zvýšení ceny dle skutečností tak je to ok.Ale pokud si subdodavatel naůčtuje navýšení vyšší než je katalogová cena výrobku(většinou koupí se slevou) a dalších 20% si přihodí hlavní dodavetel,tak to už není OK.Při stavbě na klíč je s tímto postupem počítáno.

Re: Re: Re: Re:

1.6.2009 22:48 | autor:   - 89.102.44.xxx

No vzhledem k tomu, že píše o 20% přirážce, bude to nejspíš ke katalogové ceně. Jinak by psal třeba o 40%.To je dle mého v pořádku.

Re: Re: Re: Re: Re:

4.11.2012 14:47 | autor:   - 95.102.28.xxx

nevím sice o co přesně šlo ... ale když si vyberete místo obkládaček mozaiku, nebo místo normální vany bublinkovou koupel, tak asi nemůžete čekat, že montáž bude stát stejně

Re:

19.4.2011 7:45 | autor:  Ilona - 85.70.142.xxx

Chceme stavět s Canabou dům Chico,bydlí v něm už někdo? Budu ráda za každou informaci. Díky Ilona

4.11.2012 14:43 | autor:   - 95.102.28.xxx

Chico.
Prošel jsem si diskuse a když vidím příspěvky, kde je v jedné větě 8 hrubých chyb, tak je mi jasné, co za exoty to psalo.
Bydlení v domě Chico je v pohodě. Za 4 měsíce bylo hotovo. Na rozdíl od ostatních "socek" mi nepřijde divné, že za lepší obkládačky a vanu je nutné zaplatit víc peněz.
Náklady na vytápění za rok v plynu kolem 12 000 Kč.
Největší výhoda toho domu protoi dřevostavbám je v tom, že se tam v létě bez klimatizace neupečete a když někomu tikají hodinky, tak se to neozývá po celém domě

3.5.2015 13:50 | autor:  Tomas andreas - 37.188.224.xxx

To je jako by to psal Prášek

4.12.2012 19:29 | autor:  Robin - 88.101.205.xxx

nebydlím v Chicu, ale v UNO, což je trochu zvětšené Chico s lepší izolací.
Váhali jsme zda nejít do dřevostavby, ale po tom co jsem byl na jedné návštěvě, tak ani náhodou. Dřeva tam je tak 10% zbytek je drcený dřevní odpad spojený nějakou srágorou (beztak je v tom formaldehyd) a člověk aby se tam bál promluvit, protože je všechno slyšet.
Cihlový barák stavěl soused. Udělali mu hrubou stavbu a utekli. Potom se tam střídaly firmy a vymlouvaly se jedna na druhou. Nakonec mu po třech letech utekla manželka a za dům dal 2x tolik než mu slibovali v podstřeleném rozpočtu Hlavně že měl položkový rozpočet ... kde chybělo jen tak náhodou pár třeba kubíků betonu do základů tašek byla polovina apod.
Canaba co slíbila to udělala. Dům stál za 4 měsíce. Že se doplácí za nadstandardy není mi na rozdíl od některých místních "mudrlantů" nepřipadá nic divného prostě když si objednáte auto s lepší výbavou, tak bude logicky dražší, konec konců, můžete si objednat i dům na dokončení a vnitřek si udělat sami ... to teprve zjistíte co je drahý řemeslník

5.3.2013 19:03 | autor:  Růža - 5.102.59.xxx

Tak tady se slejzají zaměstnanci Canaby :-)))
Měl jsem od nich byt ...nekvalita, arogance, neřešení reklamací, plíseň,vlhko, hluk,....
Jediné + byla cena a prodej se ziskem po čtyřech letech. Z našeho vchodu už je 50% lidí pryč. Jsem rád že to je za mnou. Když jsem stavěl před rokem dům, tak tato firma rozhodně ne-e!

5.3.2013 19:04 | autor:  Růža - 5.102.59.xxx

Měl jsem od nich byt ...nekvalita, arogance, neřešení reklamací, plíseň,vlhko, hluk,....
Jediné + byla cena a prodej se ziskem po čtyřech letech. Z našeho vchodu už je 50% lidí pryč. Jsem rád že to je za mnou. Když jsem stavěl před rokem dům, tak tato firma rozhodně ne-e!

5.3.2013 19:04 | autor:  Růža - 5.102.59.xxx

Růžiny báchorky :)

17.9.2013 7:58 | autor:  Stavitelka - 37.188.229.xxx

Plíseň, vlhko ... To je obecný problém difuzně uzavřených staveb s plastovými okny (dřevostavby, ytong, cihly, beton). Jedinou výjimkou jsou sruby z masivního dřeva. Růženko musíš větrat a nesmíš doma sušit prádlo. Potom nebudeš mít vlhko.
Hluk. Beton má ze všech stavebních materiálů největší útlum hluku. Jinými slovy hluk zvenčí nebo mezi místnostmi utlumí zhruba 10x lépe než třeba dutá stěna dřevostavby.
Nesmíte po sobě doma křičet, případně házet nádobí
Na druhou stranu je dobré, že díky zvukovému útlumu, tímto svým hlukem neobtěžujete sousedy

14.1.2014 14:35 | autor:  Marek - 81.92.149.xxx

Zdravím a lituji každého zákazníka Canaby. I já jsem s nimi stavěl, tehdy moderní Trend. Pan SEDMÍK (přesněji Sedmilhář) mě neustále ujištoval o jejich profesionálním přístupu, spolehlivosti a kvůli záruce mě v postatě přinutil k nesmyslně předraženým vícenákladúm. Základovou desku jsem přeplatil třikrát a bohužel jejich fušařinu řeším ještě 6 let po nastěhování. Mizerná izolace ZD způsobuje permanentní pronikání vlhkosti do stěn domu a následným vznikům plísně. Podlaha se v přízemí v místech inst.kanálků propadá a praská dlažba. Každý si dokáže představit mou radost, když do hotového domu v němž bydlíte s malým dítkem musíte řezat flexou abyste opravili něco tak základního jako je izolace ZD. Střechou přestalo zatékat až po kompletní opravě jinou stavební firmou. Nad provedením veškerých ostatních prací by se snad i zednický učeň musel zastydět, přitom termín dokončení nedodrželi o 6 měsíců...
Sečteno podtrženo, z původního domu snů se stala noční můra ihned po předání pozemku firmě CANABA. Nedostatečné znalosti stavbyvedoucí zásadně nahrazoval arogancí, náprava reklamací nulová. Stavba s Canabou není jednorázový, ale doživotní stress. Předáním domu v mém případě stavba skončila, ale začala rozsáhlá etapa rekonstrukcí.

Re:

17.9.2013 12:57 | autor:  Vašek - 82.142.100.xxx

Tak předem řeknu, že co se stavebnictví týče nejsem odborník, spíše bych řekl poučený laik. Canabu ovšem trochu znám, dělal jsem do jejich domů spoustu nábytku.
Musím říci, že při pohledu napříč firmami v tomto oboru jsou rozhodně v horní třetině, ryclost je jasná - prefabrikovaný panel, který vydrží velmi mnoho a dnes už i z venku vypadá hezky. Kvalita práce byla vždy velmi dobrá, použité materiály z těch kvalitnějších (okna,krytina,dlažby...), musím říci, že řešit novostavbu, určitě by byli v hledáčku. Je to ale velká firma, takže se určitě jako všude najde špatný jedn mistr nebo zedník, ale v globále jou dobří a případný problém se dá jistě vyřešit, dobré je možné achilovy paty vyřešit předem, ev. dát do smlouvy.
Oproti dřevostavbám ale rozhodně nebe a dudy, do toho bych nešel ani kdyby to bylo za polovinu ceny, kterou si dřevaři účtují.

19.3.2014 10:08 | autor:  Ronie - 178.41.128.xxx

S tím mohu souhlasit. Když u nás byli montovat kuchyň a vestavné skříně, tak si pochvalovali dvě věci: 1) že jsou stěny rovné a kolmé, což je tragédie u cihlových staveb 2) že na zdi všechno drží, na rozdíl od dřevostaveb a ytongu.
Co se kvality týká, při předběžném přebírání jsme měli 2 drobné závady, které stavitel do předávání odstranil, takže za mě

10.3.2015 10:42 | autor:  tono - 212.71.178.xxx

když to tady pročítám tak sám nevím jestli do toho jít nebo ne. Je tady někdo kdo má zkušenosti za poslední dva roky?

Re:

9.2.2015 15:07 | autor:  Onas

Vážení,

reálné zkušenosti s domem Canaba naleznete zde:

https://www.facebook.com/canabahejloviunin

Re: Dům Chico

15.11.2015 14:10 | autor:   - 90.179.96.xxx

Zdravím. Chtěl bych se zeptat, zdali někdo má dům Chico? Topí někdo přímotopy? Má někdo krb a vytápí jim? Jaké jsou náklady plus mínus? Děkuji za odpovědi.

12>

Odkazy

Zahradní párty stanySvět bydlení - magazín o bydlení a životním stylu