Jak vybrat správný krb čí kamna - Krby a vytápění diskuze

Doporučujeme si prohlédnout aktuální letáky bauhaus.

Jak vybrat správný krb čí kamna (Krby a vytápění)

12>

co si vybrat

7.10.2010 17:26 | autor:  Sykorka

Dobrý den, brzo budeme muset řešit jaká kamna vybrat k vytápění domku. Hledám krbová kamna, nebo vložku na dřevo i uhlí, s externím velkým popelníkem a možnost přikládání větších polen dřeva. S teplovodním výměníkem a výkonem alespoň 14kw a víc. Máte s tímto problémem nějakou zkušenost?Děkuji

teplovodní krb

25.7.2013 14:02 | autor:   - 90.177.143.xxx

Pane Sýkoro,

dovoluji si Vám poradit litinovou krbovou vložku od francouzkého výrobce. Ve Vašem případě bych volil model MULTIVISION 8000 ( výkon, možnost odovodu popela do sklepních prostor... ). Najdete na www.topsys.cz
Přeji hodně štěstí při výběru.
Mirek

Re: co si vybrat

16.11.2010 17:35 | autor:  libor - 217.168.208.xxx

Mohu vám poradit tyto alternativy. Pokud jste rozhodnutí topit dřevem, a uvědomujete si že musíte mít dostatečnou zásobu "suchého" dřeva, a budete trpět také ne zrovna čistý provoz, potom můžete jít do krbové vložky s výměníkem , na dřevo a brikety, Termofire od firmy Edilkamin. Pokud to bude váš hlavní zdroj vytápění, můžete na tento krb dostat dotaci 50.000kč z programu zelená úsporám. Pokud byste chtěli čistější, automatický provoz, můžete mít krbová kamna na dřevěné pelety,taky od fi.Edilkamin, a na ty je dotace 95.000kč, takže vám to pokryje i investici do montáže. Jestli chcete víc informací, napište mi . Slansky.l@seznam.cz

Re: Re: co si vybrat

30.4.2015 17:06 | autor:  LubaKuba - 77.95.45.xxx

Úplně top jsou tato kamna - http://www.topenilevne.cz/hs-flamingo-invicta-ch-ti-kremova-smalt-6167-46-kr-p30854/ - jedna z nejlepších koupí v mým životě!

Re:

15.9.2011 21:34 | autor:  kastelán

Dobrý den, chtěl bych ve vesnickém bytě o velikosti 180m3 / 4 radiátory plus 2malé do koupelny a wc( topit krbovými kamny s teplovod. výměníkem. Poradí mi někdo která kamna vybrat? Moc děkuji

Re: Re:

3.10.2011 8:47 | autor:   - 212.71.141.xxx

Dobrý den,
mrkněte na internetové stránky www.krbylevne.cz.

Re: Re: Re:

30.11.2011 9:53 | autor:  Kamil - 193.179.69.xxx

Já si vybral krb přes http://www.hyperzbozi.cz/zbozi/krby/
Doporučili mi konkrétní typ v kamenném obchodě a já si to pak objednal přes tento web o 5 tisíc levněji

Re: Re: Re: Re:

4.1.2012 16:14 | autor:  jandulaa

Já udělala to samé na www.krbylevne.cz

14.8.2013 14:08 | autor:  Petr - 85.207.17.xxx

Přesně tak, přes tyto webovky jsme krb také nakupovali. A název opravdu nelže - na krbylevne.cz seženete krby za opravdu přijatelné peníze. A navíc je z čeho vybírat + doručovací rychlá doručovací lhůta

20.10.2013 16:59 | autor:  Jaromír - 88.101.30.xxx

Dobrý den,
velmi se nám líbí tyto krby http://www.krby-fortell.cz/krby-a-vlozky. Nemáte prosím někdo s touto značkou zkušenosti?
Děkuji

Výpočet topného výkonu krbokamen

23.9.2012 10:35 | autor:  jowoopp

Dobrý den,
dostavěli jsme 2podlažní dům o celkové vnitřní ploše 115 m2 (celková plocha obou podlaží vč. zdiva 144 m2), tj. cca 300 m3 vnitřního obestavěného prostoru (obestavěný prostor vč. zdiva cca 370 m3). Klasická sedlová střecha izolována zespodu minerální vlnou tl. 250 mm, okna 8komory s 3skly, zdivo Porotherm 44 Profi. Zateplení bude v 100 mm polystyrenu (zatím není). Projektant původně navrhl vytápění plynem (vč. ohřevu teplé vody), během výstavby nastaly admin. problémy s připojením k plynu (ani nemáme chuť je překonávat z důvodu provozních nákladů). Tepelná ztráta objektu 5,569 kW, původně navržen 14 kW instalovaný výkon plynového kotle (11,3 MWh/rok pro ÚT a 2,2 MWh/rok pro TÚV). Ohřev teplé vody ale řešíme el. bojlerem – zbývá dořešit „jen“ vytápění 11,3 MWh/ročně při ztrátě 5,569 kW. Vytápění bychom chtěli řešit krbokamny přes akumulační nádrž 825 lt s bypassem pro přímé natápění radiátorů. Součet výkonu instalovaných radiátorů v přízemí je 3,2 kW, součet radiátorů v podkroví je 2,8 kW, celkem 6 kW (do vody). Krbokamna by byly umístěny v místnosti (obývákokuchyně), která je ¼ celého domu (cca 25% výkonu kamen do vzduchu). Kontaktovali jsme více topenářských firem, nikdo není schopen poradit s výběrem krbokamen dle výkonu, jsou to takové knížecí rady. Problém je, že po prostudování desítek stránek (vč. výpočtů) vychází „rozptyl“ spektra doporučeného výkonu krbokamen někde mezi 8 – 16 kW. Jeví se nám jako šílenost kupovat 16 kW kamna

Re: Výpočet topného výkonu krbokamen

23.9.2012 10:35 | autor:  jowoopp

v případě, že koupíme menší výkon kamen, nejsme si jisti, jaká má být rezerva, projektant není schopen pořádně určit správný výkon kamen při topení dřevem, máme ze všech stran rozporuplné informace. Mohli byste nám prosím poradit, které kamna s teplovodním výměníkem jsou pro nás vhodné? Děkujeme za informace.

Re: peletková kamna

6.4.2013 13:42 | autor:   - 88.102.133.xxx

Dobrý den
v současné době topím UT s plynovým kotlem. Chci přejít s ohledem na stále stoupající ceny plynu na levnější způsob vytápění RD na př kotel na peletky ev. dřevo. V případě realizace lze na nový kotel uplatnit žádost o dotaci?

Re: Krbová kamna

28.4.2013 17:09 | autor:  Věrka - 91.217.53.xxx

Hlavně je to dnes nejlevnější topení. Původně jsme topili plynem do deskových radiátorů Korado, ale po drobných úpravách jsme stávající rozvody napojili také na krbová kamna s výměníkem. Koupili jsme je v hobbymarketu, ale zatím fungují.Dřevo se snažíme obstarat si sami, něco koupíme. Hlavní je mít kde dřevo skladovat.

Re:

21.7.2013 11:48 | autor:  Oskar - 77.87.241.xxx

Zajímalo by mě účet skleněné desky a její praktičnost pod krbové kamna http://www.kamna-aduro.cz/produkty/krbova-kamna-aduro
Máte vlastní zkušenost?

Re: Re:

21.7.2013 18:18 | autor:   - 109.69.210.xxx

Je praktické mít pod kamny nehořlavou a hladkou podložku. Dříve se užíval plech většinou smaltovaný, dnes se užívá i lakovaný nebo i to sklo. Funkce je podobná v jeho případě jde i o designovou záležitost.

21.7.2013 18:22 | autor:  Petr - 109.69.210.xxx

Jak plech tak i sklo slouží k zachytávání drobných nečistot při přikládání, chrání podlahu v případě náhodného vypadnutí žhavého uhlíku, rovněž při vybírání popela tento nepráší na podlahu, podložka pod kamny se lehce utře zamete nebo vysaje atd.

21.7.2013 18:55 | autor:   - 109.69.210.xxx

Já osobně mám zkušenosti s plechem (plechovou podložkou) a to jak smaltovanou tak lakovanou. Výhodou smaltovaného povrchu je, že i po pouhém zametení povrch nedrží žádný "mikroprach" a není třeba utírat i vlhkou hadrou jako v případě plechu jen lakovaného. Podobné vlastnosti jako smaltový povrch bude mít i ten skleněný, skleněné podložky se též užívají proto aby nenarušovaly vzhledově podlahu. U skla je na místě určitá opatrnost při manipulaci s kovovými předměty na podložce.(popelník, koš na dřevo, případně manipulační klíč ke kamnům atd.)

Re: výběr krbu

12.11.2013 13:36 | autor:  romanmu - 90.181.186.xxx

Dobrý den.Chtěl bych poradit s výběrem krbu.Nyní mám otevřený krb a na jeho místě bych chtěl krbovou vložku, nebo jen krb. kamna s výměníkem. Potřebuji vytopit, totiž, i horní patro. Vyt. plocha je dohromady 160m čtverečných.Místnost kde je krb je velká asi 40m čtv. Máte někdo typ, a zkušenost? Předem díky.

Re:

23.9.2015 10:52 | autor:  skvrne

Dobrý den, řešíme pořízení krbových kamen - zaujala mě nabídka http://www.aktualniletaky.eu/letak-hornbach-hornbach-katalog---kamna-a-vytapeni-od--19-46802strana4/. Máte prosím někdo osobní zkušenost s kamny z Hornbachu?
předem děkuji za reakce

12>

Odkazy

Zahradní párty stanySvět bydlení - magazín o bydlení a životním stylu