TOPENÍ: 2. díl - Elektrické vytápění - Krby a vytápění diskuze

Doporučujeme si prohlédnout aktuální letáky bauhaus.

TOPENÍ: 2. díl - Elektrické vytápění (Krby a vytápění)

Toto téma se vztahuje k článku TOPENÍ: 2. díl - Elektrické vytápění.

Elektrické topení v podlaze

5.12.2010 7:59 | autor:  Milan Stehlík - 92.62.224.xxx

Dobrý den mám dotaz ohledně nákladů na elektrické topení v podlaze!Můžete mi poradit jak topit nejlevněji během 24 hodin?Děkuji

Re: Elektrické topení v podlaze

18.1.2011 18:10 | autor:  bestdealnow

Tento web používám již několik let a jsem s ním nadmíru spokojen za celou dobu jsem nenašel firmu která by byla nějak nekompetentní. Opravdu skvěle profiltrovaný seznam stavebních firem. Proto se chci s vámi podělit o tento skvělý web.

www.STAVBOMAT.cz

Re: Elektrické topení v podlaze

2.2.2011 20:39 | autor:  OndraK - 88.103.26.xxx

Mám dobrou zkušenost s topnou rohoží Quatttec . Koupil jsem ji na shopu www.devilshop.cz . Instalaci mi provedla taková malá firma v Praze , ale kalkulaci mi udělala firma ELMATERM z Liberce . Maji s tímto topením opravdu zkušenosti . Najdeš je na stránkách www.elmaterm.cz . Opravdu ti poradí nejvhodnější rohože a ovládání .

Re:

18.3.2014 13:05 | autor:   - 78.80.226.xxx

Dobrý den, už mám více jak rok elektrické topné kabely. RD jsem postavil v Brně má tepelné ztráty 4,8kW a podlahovou plochu 144m2. Topné kabely a regulaci teploty mám od firmy Fenix Jeseník.
Za elektrické podlahové vytápění, regulaci teploty jsem dal nakonec 86 000 Kč (Mám dosti kvalitní, ale drahou regulaci od BMR. Při použití termostatů by jste se dostala tak o cca 15 - 20 000 Kč níž.) Na ohřev TUV jsem použil bojler s vestavěným TČ TC 120 E od firmy Dražice v hodnotě 23 000 Kč.
Při této kombinaci elektrické topné kabely a bojler s vestavěným TČ jsem měl loni platbu za elektřinu 39 786 Kč.
Co jsem tak zjišťoval, tak za elektriku se u RD platí cca 20 000 Kč za rok, takže za vytápění a ohřev TUV jsem dal cca 20 000 Kč.
Pokud víte jaké máte tepelné ztráty domu, tak se podívejte na www.tomur.cz/provozni_naklady.html. Tam se dá relativně jednoduše zjistit, kdy se podlahové vytápění vyplatí a kdy ne.

Odkazy

Zahradní párty stanySvět bydlení - magazín o bydlení a životním stylu