Poradna Feng shui - Diskuzní fórum

Poradna Feng shui (Poradna)

Toto téma se vztahuje k článku Poradna Feng shui.

1234>

bez názvu

18.10.2011 10:15 | autor:  oBydleni.cz - 213.220.193.xxx

Zde se můžete ptát na cokoliv, co Vás zajímá ohledně Feng shui.

Re: červená sedačka

14.11.2011 21:33 | autor:  mirka11 - 82.100.0.xxx

Dobrý den, prosím o radu, jak vymalovat obývací pokoj, jakou zvolit barvu koberce. Mám vínově červenou rohovou sedačku, nábytek v barvě světlého dřeva. Obývák je obdélníkového tvaru 20 m2, je situován na východ. Jaké zvolit doplňky? Děkuji za rady.

Re: Re: červená sedačka

22.11.2011 23:13 | autor:  Djemelová

Dobrý den Mirko, pro obývací pokoj orientovný na východ Feng shui doporučuje odstíny zelené barvy. Můžete také zvolit jemnou pískovou, nebo odstíny světle žluté.
Východ se vztahuje k prvku Dřeva a sektoru Zdraví a životní spokojenosti, proto je dobré mít zde zdravé silné rostliny.
Vzhledem k tomu, že prvek Dřevo je živený energií Vody, můžete zde umístit také některý z předmětů, které vodu symbolizují. Lze použít jak vodu jako takovou - například v podobě fontány nebo akvária. Ve Feng shui je Voda symbolizovaná také skleněnými předměty - máte tak široký výběr možných doplňků.

krb

10.12.2011 21:32 | autor:  vilicek - 85.162.55.xxx

Dobrý den, navrhujeme domeček a chceme dát mezi obyvák a jídelnu krb, který bude jen tak volně stojící v prostoru. Obývák je orientovám na jihovýchod. Nebude krb tok energie nějak brzdit?Připojuji orientační plánek. Je tam něco špatně?

Re: krb

19.12.2011 8:10 | autor:  Djemelová

Milý Vilíčku, už 19. prosince jsem vám posílala odpověď a jak jsem právě zjistila, tak se někam ztratila. Tak ještě jednoou:
Pro přesné určení byvh potřebovala plánek se zaměřenými světovými stranami, pak budu schopná vám odpovědět přesně.
Podle vašeho popisu to vypadá na krb v jihvýhovním sektoru - ten se podle Feng shui pojí s energií prvku Dřevo a životní oblastí peníze.
To znamená, že oheň v krbu by pálil (=oslaboval) energii v daném prostoru.
Pokud máte zájem o přesné zakreslení oblasti, pošlete mi plánek se zaměřenými světovými stranami, nabo zavolejte na mobil 775 897 852.
Djem

Re: dotaz

1.1.2012 17:19 | autor:   - 85.237.224.xxx

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu ohĺadne prístavby, ktorú sa chystáme zrealizovať. Máme dom s pôdorysom 12x18m a na dlhšej južnej strane chceme pristaviť a teda aj prilepiť k domu obdĺžnik veľ. 3x6m. Išlo by o presklený objekt s bazénom, zastrešený.Vstup do bazéna by bol z domu. Viem, že tým naruším pôvodný pôdorys. Preto by som chcela vedieť, či to je pre nás zlé, prípadne ako to vykompenzovať, aby nám to nespôsobovalo žiadne problémy. ďakujem veľmi pekne a želám všetko dobré. Luba

Re: Re: dotaz

2.1.2012 21:12 | autor:  Djemelová

Dobrý den Lubo,
jako vždy u Feng shui není odpověď zcela jednoznačná. Jih je ve Feng shui symbolem ohně a sektoru Slávy (vaše prosazení se navenek a pověst po okolí...) a kombinace s velkým množstvím vody může jeho energii výrazně narušit. Prosím tedy o připojení plánku se zaměřenými světovými stranami, tak vám můžu přesněji poradit.
L. Djemelová
www.fengshui-interiery.cz

Re: Re: Re: dotaz

2.1.2012 21:15 | autor:  Djemelová

Milá Lubo,
jako vždy u Feng shui odpověď není zcela snadná. Jih je oblastí Slávy (vaše prosazení se na veřejnosti, pověst po okolí ...) ovlivňovanou ohněm. Kombinace s velkým množstvím vody v bazénu by mohla přinést řadu problémů. Prosím tedy o zaslání plánku se zaměřenými světovými stranami, aby má rada byla co nejpřesnější.
L. Djemelová

Re: Re: Re: Re: dotaz

6.1.2012 16:38 | autor:  salex - 85.237.224.xxx

Dobrý deň, neviem či je to možné, ale ak áno, napíšte mi prosím na mail: luba@templus.sk , pretože sa mi vôbec nedá vkladať obrázok a neviem si s tým už nijako poradiť. Za Vašu ústretovosť vopred ďakujem luba

Re: dotaz

1.1.2012 17:22 | autor:  salex - 85.237.224.xxx

Ešte sa pokúšam prilepiť prílohu k dotazu

2.1.2012 21:38 | autor:  Djemelová

Lubo, obrázek jsem si vytiskla.
Během středy vám napíšu odpověď.
Djemelová

8.1.2012 21:48 | autor:  Djemelová

Milá Lubo,
váš plán na umístění bazénové přístavby je skutečně poněkud problematický. Vzhledem k velikosti sice nenaruší celkovou rovnováhu domu a Energetické centrum nemění svou polohu, přesto toto řešení přináší energetický problém. Z praktického i estetického hlediska jste vybrali umístění přístavby uprostřed a v jižní, nejvíce osluněné části.
Ve Feng shui je jih spojován s energií Ohně a Slávou (znamená prosazení se na veřejnosti, pověst po okolí ...). Bazén je zjednodušeně řečeno velká vodní plocha, představuje tedy energii Vody. Podle učení Feng shui jsou prvky Voda a Oheň v protikladu. Tedy tato kombinace přináší značné problémy a mohla by způsobit úplné oslabení oblasti Slávy - Ohně.
Pokud budete na umístění přístavby trvat, jediná rada na kompenzaci je, postavit přístavbu celou ze dřeva, ale ani poté bych to nepovažovala za vhodné.
L. Djemelová

Harmonizace

9.1.2012 10:00 | autor:  luckahrd

Dobrý den,

ráda bych si harmonizovala energii v novém bytě (nejraději pomocí krystalů a zrcadel). Můžete mi, prosím, poradit co a kam umístit?

Děkuji

Re: Harmonizace

9.1.2012 10:13 | autor:  Djemelová

Dobrý den,
poradím samozřejmě ráda.
K dotazu prosím přiložte plánek se zaměřenými světovými stranami a rozmístěním nábytku.
L. Djemelová
www.fengshui-inteirery.cz

Re: Re: Harmonizace

9.1.2012 10:34 | autor:   - 193.84.175.xxx

Obrázek jsem vkládala, ale bohužel se nepodařilo. Mohu Vám ho poslat e-mailem?

Re: Re: Harmonizace

10.1.2012 10:23 | autor:  luckahrd

Re: Re: Re: Harmonizace

26.1.2012 10:14 | autor:  Djemelová

Milá Lucko,
rozmístění zracadel pro harmonizaci energie není zcela jednoduché. Zrcadlo je silný energetický prostředek, který násobí to, co odráží. V žádném případě by například nemělo být umístěno přímo proti vstupním dveřím - odráží tak potřebnou energii ven z bytu. Ani jeho zavěšení v ložnici tak, aby v něm byla vidět postel není považováno za vhodné.
Ve vašem případě bych doporučila zavěšení zrcadla v předsíní na bočních stěnách od vchodu.
Do ložnice můžete zavěsit dvě křiťálová srdíčka Feng shui pro posílení partnerství.
V obývacím pokoji s kuchyní bych považovala za vhodné energetické oddělení kuchyňského a obývacího sektoru a to nejlépe zavěšením křišťálové koule Feng shui v oblasti baru oddělujícího kuchyň od obýváku.
L. Djemelová

Re: Re: Re: Re: Harmonizace

27.1.2012 12:53 | autor:  luckahrd

Děkuji za rady, pokusím se vše nakoupit a umístit

Jak zkombinovat barvu stěny

24.1.2012 15:15 | autor:  elly - 212.79.105.xxx

Dobrý den. Objednala jse si černo-oranž. sedačku. Chtěla bych vymalovat jinak než stávájící bílé zdi. Napadá mě kombinace oranžové a šedé, ale nevím, jestli je to správně. Pokud by byly dvě barvy, tak ani nevím jak tyto dvě barvy dát na jednu stěnu. Zda pruhy, nějaké tvary, kde začít, kde skončit. Můžete poradit?

Re: Jak zkombinovat barvu stěny

26.1.2012 10:17 | autor:  Djemelová

Dobrý den Elly,
vzhledem k tom, že na sedačce už pruhy jsou bych toto řešení nepovažovala za ideální.
Na vymylování můžete zvolit jemný odstín oranžové, který bude se sedaškou ladit, nebo šedou, kterou navrhujete a výraznější oranžovou můžete využít v jiné části pokoje - ne přímo za sedačkou.
L. Djemelová

1234>

Odkazy

Zahradní párty stanySvět bydlení - magazín o bydlení a životním stylu