INFRATOPENI - Ostatní diskuze

Doporučujeme si prohlédnout aktuální letáky Globus.

INFRATOPENI (Ostatní)

12>

INFRATOPENI

6.9.2006 9:28 | autor:  DD -

Dobrý den, chtel bych se zeptat jestli nema nekdo zkusenosti s infratopenim. Uvazuji o jeho porizeni jako hlavni vytapeci prvek pro rodinny dum a chtel bych vedet jaky je na tuto technologii nazor. Diky za odpovedi.

Re: INFRATOPENI

8.10.2006 9:32 | autor:  Eismanová Petra -

Dobrý den,nerada přispívám do diskusí, ale v tomto případě mi to nedalo. Nemohu se dívat na to jak na ostatních diskusích propírají prodejce infrapanelů. Před rokem jsem oslovila společnost iSolutions a ti mi spočítali tepelnou ztrátu přízemního (studeného) bytu, topení navrhli a dodali. Nemám jediný problém byt 82 m2 vytápím 4,5 kW a minulou zimu jsem propálila 7000kWh. Neptejte se mne na technické věci, ale je to tak.

28.8.2011 14:18 | autor:  Lenicka1313 - 86.49.122.xxx

Dobrý den, z vlastní zkušenosti mohu formu tohoto vytápění pouze doporučit. Hodí se k celé řadě různých příležitostí a já infratopení s radostí využívám všude, kde se dá. Pokud bych mohla, ráda bych odkázala na jeden server http://www.tkf.cz/infrazarice ve kterém jsem si našla přesně to, co jsem potřebovala a teď u nich nakupuji vše, co se této technologie týče.

Re: Re: INFRATOPENI

29.8.2011 15:11 | autor:  PETR - 88.101.135.xxx

Taky mám s používáním infratopení dobré skušenosti. v domě s plochou140m2 byla roční spotřeba 12000. Petr

Re: Re: Re: INFRATOPENI

29.8.2011 15:20 | autor:   - 88.101.135.xxx

Ale nepoužíval jsem infrazářiče,ale infratopení ve formě nástěných obrazů s povrchovou teplotou kolem 90ti stupnů. Petr

INFRATOPENI

3.12.2013 15:33 | autor:  mas - 77.48.245.xxx

Dobrý den, jen reaguji na váš příspěvěk, že jste s infravytápěním spokojeni. Máme toto topení v domě již 3roky také a netuším, jak jste této spokojenosti docílili. Pokojová teplota nám nepřesáhne 19,5 stupně, dům má přitom jen užitnou plochu 95m2 a ročně zaplatíme 30 tis Kč za spotřebovanou elektřinu na vytápění. K tomu všemu se nám již na dosti místech začíná tvořit plíseň a to podotýkám, že se jedná o místa ničím nezakrytá. Takže nyní jen uvažujeme, jak toto topení nahradit. Rozhodně bych jej tedy nikomu nedoporučil.

11.2.2014 16:21 | autor:  Dobrák - 89.190.46.xxx

Není nic jednoduššího než trochu zagooglit nějakého poskytovatele, nebo výrobce, namátkou <A href="http://www.proficomfort.cz/infrapanely-infraheating.html">infra panely</A>

Infra topení

9.10.2008 9:53 | autor:  Juris - 80.87.181.xxx

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na infratopení. Máme novostavbu a rozhodujeme se mezi infratopením a podlahovým topením. Chtěla bych poradit, které z těch dvou je lepší. Děkuji za odpověď

Re: Infra topení

17.3.2011 14:30 | autor:   - 88.100.18.xxx

Dobrý den,
pokud uvažujete o infratopení, mohu rozhodně doporučit. Já jsem spokojeným uživatelem rakouských infrapanelů a pro RD o 120m2 porotherm mám solidní náklady na vytápění - dva roky po sobě cca 15 000 Kč. To je skoro stejné spíše méně než u plynu. Mám známého který má i ty levné české umístěné na stropě, ale ten moc spokojen není. Je důležité kterého dodavatele si vyberete. Rozhodně je dobré si připlatit - i když jsem vybral dražší rakouské, tak pořizovačka byla nižší než na plyn po započítání všech prací. Panely jsem kupoval od prodejce v Karlových Varech, ale dovozce je tady: http://www.usby.cz

7.6.2013 15:50 | autor:   - 88.100.18.xxx

Pokud by jste si chtěli přečíst více o vytápění infra panely, mnoho informací se dozvíte na webu http://www.heatwell.cz.

7.6.2013 15:51 | autor:   - 88.100.18.xxx

Pokud by jste si chtěli přečíst více o vytápění infra panely, mnoho informací se dozvíte na webu http://www.heatwell.cz.

Wellina x Heatwell

7.4.2014 9:50 | autor:  Honza - 212.111.29.xxx

Dobrý den,
nemáte prosím někdo ponětí, jaký je, krom ceny, rozdíl mezi infrapanely značky Wellina a Heatwell?
Díky!

Re: Wellina x Heatwell

11.8.2015 11:08 | autor:   - 83.240.89.xxx

nedoporučuji Wellinu. Spousta peněz na pořízení a po skončení 60-ti měsíční záruky mi přestal topit jeden okruh a funguje mi pouze polovina panelu. nabídli mi nový panel a slevu 10%. Nebo si to mám vyreklamovat v Rakousku. Panel je neopravitelný, jelikož je nerozebíratelný. Nicméně panel jsem dokoupil od českého výrobce kde nemají karbonové vlákno ale celoplošnou desku a navíc je to rozebíratelné. Kdykoli se dá opravit.

Re: Re: Wellina x Heatwell

22.9.2015 22:08 | autor:  elektro14@seznam.cz

Dobrý den, o infrapanelech myslím i něco vím a souhlasím s předchozím příspěvkem, není v nich rozdíl v ceně ale v provedení. Infrapanely od českého výrobce vytápím celý dům o podlahové ploše 210m2. Jejich pořizovací cena byla velmi příznivá a protože jsou infrapanely z uhlíkové desky bez spojovaných drátků jsou velmi spolehlivé. Mám každou místnost dimenzovanou tak jak je potřeba a každá místnost má svou vlastní regulaci. S tepelným komfortem i spotřebou jsem velmi spokojený. Mám dům bez vody, plynu, popela a bez starostí. Navíc přímotopná sazba elektřiny, která se k infrapanelům dá jednoduše vyřídit mi dává 20 hodin levného proudu každý den a to nejen na topení ale i pro všechny ostatní spotřebiče. Opravdu mi přijde že se tu infratopení snaží někteří výrobci povýšit (samozřejmě za patřičné peníze) na něco co není a umí to nějaká kouzla. Neumí, topení musí být dimenzováno na tepelné ztráty celého objektu a potom to bude fungovat. Infratopení má výhodu ve vysoké účinnosti, rychlé odezvě při zapnutí a úsporu tím že nehoní masu teplé vody, ani nenatápí beton v podlaze. Jeho pořízení je za rozumné peníze a trvanlivost dlouhodobá.
Narozdíl od jiných systémů vytápění které jsou technologicky náročné a drahé na pořízení i servis. Tuto roční amortizaci a servis je určitě také potřeba započítat do nákladů na vytápění. U spolehlivých infrapanelů je pořízení za rozumné peníze jak jsem psal a servis téměř zanedbatelný. To je můj poznatek s infrapanely s nimiž jsem maximálně spokojen.

Re: Re: Re: Wellina x Heatwell

30.9.2015 21:32 | autor:   - 193.85.156.xxx

Píšete rychlá odezva a přitom se všude dočítám, že je to naopak.
Chtěl bych je vyzkoušet jako způsob přitápění v přechodném období pouze v obýváku a dětských pokojích,
ale ta doba náběhu, nahřátí okolních věcí a tudíž i vzduchu mě odrazuje....
Tak jak to teda je? Dík

Re: Re: Re: Re: Wellina x Heatwell

5.10.2015 21:46 | autor:  Petr - 176.31.191.xxx

Myslím, že to není tak žhavé jak se tady píše :-)

17.2.2016 9:58 | autor:  Pepuša

Dobrý den Petře,

mohl bych Vás prosím požádat o název české firmy, (resp. web stránku),od které máte panely ve vašem domě?

Bohužel většina webů neuvádí konstrukci panelu / topného systému, takže to nelze z tohoto hlediska porovnat. Hledám panely pro doplňkové vytápění a předehřev hlavní místnosti na chalupě (35 m2 /93 m3) před našim příjezdem na víkend s možností ovládání přes GMS bránu.

Děkuji za radu.

S pozdravem

Josef Zavadil
zavadil.josef@seznam.cz
736110135

17.2.2016 10:00 | autor:  Pepuša

Dobrý den Petře,

mohl bych Vás prosím požádat o název české firmy, (resp. web stránku),od které máte panely ve vašem domě?

Bohužel většina webů neuvádí konstrukci panelu / topného systému, takže to nelze z tohoto hlediska porovnat. Hledám panely pro doplňkové vytápění a předehřev hlavní místnosti na chalupě (35 m2 /93 m3) před našim příjezdem na víkend s možností ovládání přes GMS bránu.

Děkuji za radu.

S pozdravem

Josef Zavadil
zavadil.josef@seznam.cz
736110135

17.2.2016 10:01 | autor:  Pepuša

Dobrý den Petře,

Děkuji za radu.

S pozdravem

Josef Zavadil
zavadil.josef@seznam.cz
736110135

17.2.2016 10:02 | autor:  Pepuša

Dobrý den Petře,

Děkuji za radu.

S pozdravem

Josef Zavadil
zavadil.josef@seznam.cz
736110135

12>

Odkazy

Zahradní párty stanySvět bydlení - magazín o bydlení a životním stylu