stavba RD - Stavba diskuze

Doporučujeme si prohlédnout aktuální letáky hornbach.

stavba RD (Stavba)

12>

špatné zkušenosti

4.6.2012 23:26 | autor:  damanka

Mám špatné zkušenosti s pražskou firmou M2O, pánové Martin a Michal Jinek. Stavěli mi RD, nepřesně a špatně odvedená práce. Na baráku praská fasáda, klempířske práce nedotažené, do baráku zatéká přes okna a celá řada jiných , hrozně provedených prací. Celá stavba byla předaná o 9 měsíců později než bylo dohodnuto ve smlouvě. Něco málo ze závad odstranili, to podstatné a to co by bylo finančně náročnější nikoliv. Po vyzvání k dalším opravám nereagují. Toto potahování se s nimi trvá již 2 roky. Chci aspoň touto cestou upozornit, pokud chcete bydlet včas a bez problémů, vyhněte se této firmě obloukem. Věřila jsem jim a těšila se na hezké bydlení, protože mluvit umí přesvědčivě, ale vše je jinak. Obrovské zklamání, vztek a bezmoc.

Re:

17.7.2012 16:36 | autor:  Kulinka - 194.228.11.xxx

O ekonomkách už toho bylo napsáno až dost, ale včera jsem narazil na tuto novou firmu, nevíte někdo o nich něco? Stavěl jste někdo nebo stavíte s nimi? Jejich nabídka financování se mi zda férová i ceny. www.escapagroup.cz

stavba RD

2.1.2013 14:45 | autor:   - 31.130.168.xxx

Chtěla jsem se zeptat, zda má někdo zkušennosti s firmou Stavba RazDva? Chceme stavět rodinný dům a tato firma nás zaujala. Děkuji.
Prosím o napsání na můj mail: andreakreslova@seznam.cz

Re: stavba RD

3.4.2017 20:08 | autor:  MS - 62.240.166.xxx

Dobrý den,
s firmou dumrazdva jsme stavěli, jsou to opravdu pohodáři, na začátku skvělé jednání,přesně jak tu lidé píší. Bohužel jsou pohodáři i na peníze a kvalitu stavby, termín pravda nedodrželi jen asi o 14 dní.
Měli jsme poměrně dost úprav oproti standardu, ale většina výpočtů cen od nich měla chyby, na stavbě to dělalo cca 56tisíc. Když udělal jejich externí projektant chybu, tak chtěli znovu tisk pro stavební povolení zaplatit po nás. Pořád jsem si říkal hlavně když to dobře postavili, peníze si pohlídám. Ale pak člověk zjistí, že jsou ve všech místnostech křivé podlahy - asi si sesedl podklad, co tam dávají a to jsme to na jednom místě řešili už od začátku stavby několikrát. Podlahy v patře jsou hlučné.
Dodali horší okna, než je v projektu a tvrdí, že dodrželi smlouvu, věčně s nimi byly nějaké dohady. Vyhrožování ztrátou záruky, výmluvy, že takto (špatně, občas i v přímém rozporu s normami) to dělají normálně, ještě že je občas umravnil náš stavební dozor. Je to dřevostavba přesto v době laserových měřidel neodpovídaly rozměry tří místností - jedna i o osm cm. Pořád dohady, abychom zaplatili, když jsme chtěli, aby vady objevené v průběhu stavby opravili za své peníze. Prostě šílené.
Takže ano, pokud chcete mít dům postaven raz dva a budete mít kliku na dobrou partu, tak to možná vyjde, my to štěstí neměli.
Mějte se
MS

Re:

26.7.2015 23:32 | autor:  KubešováLída - 192.42.116.xxx

Dobrý den, prosím, nemáte někdo osobní zkušenost s firmou Domy Oldar? Letos plánujeme začít se stavbou zděného bungalovu, ale pořád nemůžeme sehnat kvalitní a spolehlivou stavební firmu, tak se nám to možná posune:-/ A manžel právě přišel s touto firmou a že prý nabízejí teď 30% slevu, takže by ten domeček mohl vyjít výhodněji. Předem děkuji za info:-)

Re: Re:

27.7.2015 10:13 | autor:  Marty - 199.68.196.xxx

Dobrý den Lído, osobní zkušenost máme a velice kladnou. Stavěli jsme sice dřevostavbu, protože jsme na dům opravdu spěchali, žena byla těhotná a malou jsme chtěli mít už v novém, ale dělají i zděné domy. Provedení je velice kvalitní a jednání vstřícné. Vytvářeli nám i projekt a nabízeli i pomoc s financováním, ale nakonec nám hypotéku vyřizoval kamarád. Spíš se ptejte, co by Vás zajímalo.

Re: Re: Re:

30.7.2015 13:20 | autor:  KubešováLída - 185.17.184.xxx

Děkuji za odpověď, to by mohlo vypadat nadějně:-) Jen mi prosím řekněte, jestli Vám něco pokazili nebo třeba udělali jinak, než bylo v plánu. A jestli se vlezli do časového plánu a finančního rozpočtu a taky jak je to s placením. Předem děkuji za odpověď!

Re: Re: Re: Re:

30.7.2015 22:00 | autor:  Marty - 176.10.104.xxx

Nepokazili, všechno je tak, jak bylo naplánováno:-) Naštěstí:-) To placení - myslíte, kdy se platí? Jestli ano, tak vždycky po dokončených etapách stavby. Se stavbou si pospíšili, přece jenom to bříško ženy asi působilo jako hnací motor:-) Snad jsem Vámm aspoň trošku poradil.

Re: Re: Re: Re: Re:

25.3.2016 12:45 | autor:  SilvieNová - 78.102.173.xxx

My jsme si od nich nechaly dělat dřevostavbu na klíč. Já se ve stavitelství moc nevyznám a tak jsem oslovil známého a ten na to dohlížel. Jeho informace byly takové, že nic neošidily a vše proběhlo tak jak bylo domluveno. A nám se teď bydlí dobře

Re:

3.8.2015 20:53 | autor:  Datel - 89.102.22.xxx

My stavíme s firmou Loex. A že je to na dlouhé povídání o tom svědčí 25 dílů článku o stavbě jako takové + hypotéce a financích co to vše stojí. Chcete-li stavět nebo si nechat postavit možná pro vás informace budou užitečné. Články najdete zde: http://datlujeme.cz/jak-jsme-chteli-hypoteku-dil-prvni-2/

20.8.2015 22:29 | autor:  Milous2

Od kazde firmy trochu my si takhle nechali postavit dum.. neco te firme neco te firme aby jsi mel prehled ja jsem spokojeny s manzelkou

20.8.2015 22:34 | autor:  Luciee

Neco na tom bude, zkus o tom premyslet, instalaterina a tak od te, fasada tam, malir tam to je pecka

Re: Re: Re: Re:

21.8.2015 10:30 | autor:  Marus7

treba ti pomuze www.steval.cz firma skoro na vsechny tady ty prace ! .)

Re:

29.11.2015 16:36 | autor:  kosinka

Já jsem stavěla s partnerem nedávno dřevostavbu, protože jsme chtěli bydlet rychle a navíc nás zaujaly vlastnosti a cena. Thermohome jsme oslovili a jsme spokojení budeme tam už druhou zimu a jsme rádi, že jsme se rozhodli.

30.11.2015 2:31 | autor:  Magda - 5.9.36.xxx

Jak to máte prosím s topením. Nemáte problémy s udržením tepla, když je venku zima?

Re:

13.9.2016 8:42 | autor:  Zuza - 192.42.116.xxx

Docela se prikláním ke stavbe domu z tech panelu, prijde mi to jako rychle a ekologicky zpusob bydleni.:-) taky o tom s muzem premylsime.

26.9.2016 9:40 | autor:  Sara - 192.42.116.xxx

Tak to se zkus kouknout na firmu abakon.cz, to by se ti mohlo libit.

24.10.2016 9:15 | autor:  Zuza - 185.29.8.xxx

Díky za typ, zkusim se jim ozvat.

Re:

11.4.2017 21:49 | autor:  Michal S. - 46.47.188.xxx

Vybrat spolehlivou stavební firmu je vždy těžké je nejlepší dát na reference, případně se zajet podívat a zeptat se přímo majitelů postavených domů, jak jsou spokojeni, pokud je to jen možné. Známí stavěli dům svépomocí, ale sháněli zase dopravce, potřebovali přepravit akumulační nádrže na vodu. Ono se to nezdá, ale je to opravdu velké. Sehnat nadrozměrnou přepravu za solidní ceny, aby člověk nezruinoval není jen tak.

12.4.2017 7:45 | autor:  Aleš - 193.165.125.xxx

A jak se to vyřešilo? Muselo se to nějak rozebrat a převézt to klasickou aviou?

12>

Odkazy

Zahradní párty stanySvět bydlení - magazín o bydlení a životním stylu