tzv.finský domek - Ostatní diskuze

Doporučujeme si prohlédnout aktuální letáky Globus.

tzv.finský domek (Ostatní)

12>

tzv.finský domek

26.9.2006 12:08 | autor:  Marcela -

Koupili jsme starší finský domek a
chceme si ho přestavět na bydlení pro 2 lidi,nemáte někdo zkušenosti s jeho přestavbou?

Re: tzv.finský domek

11.11.2015 13:58 | autor:  Marie - 81.7.15.xxx

Asi hloupý dotaz ale co je to finský domek? To je nějaká sauna nebo co?

Re: tzv.finský domek

3.2.2009 23:13 | autor:  Patrik - 78.136.146.xxx

Záleží jakou si představuješ rekonstrukci,každopádně pro 2 lidi je to ideální výběr.My taky předěláváme fin.domek (novější=vyšší půda).Mezi stávající ložnici a obývacím pokojem jsme zbourali příčku (není nosná) a udělali místo těchto místností otevřený ob.pokoj s kuchyní a jídelnou (metrážně 9m x 4m).V této místností jsme místo stávajicího okna namontovali balk.dveře na terasu ze zadní strany domku (terasa se bude dělat).Praktické,můžeš si z kuchyně vyrazit přímo na balkon či terasu (samozřejmě v létě).Místo stávající kuchyně jsme udělali ložnici do které se vstupuje z ob.pokoje (malá,ale letiště a noční stolky tam vlezou).Komora,která byla nepraktická se zbourala,protáhla o 3m střecha,udělaly se stěny a z komory vznikla veranda o rozměrech 4m x 3m.Vybouralo se WC a vznikla mezi místnosti kuchyně a WC místnost 4m x 3.8m tam je ted koupelna a WC společně.Vstup na půdu máme z bytu,takže je tam ideální místo pro dětský pokoj ve které je koupelna a WC.Pokoj má rozměry 7m x 5m a koup.+WC 3.8m x 2.6m.Podsklepení celého domku je ideální na prádelnu+sušárnu (v rekonstrukci).Vytápění v domku:Vzhledem k cenám a nepřízpusobení nic-moc možnostem jsme zvolili el.podlahové topení+krb a u dětí topení z přírodního kamene+rozvod z krbu.Nemluvě o nových rozvodech vody,odpadů,elektřiny na 380V+noční proud,dřevěné podlahy zaměněny za betonove,odizolování celého domku a vydrenážování,zhotovení nové krytiny+svodů,montáž stř.oken+záměna PVC za kastlíková,atd.Do této doby investice cca 1200000,-kč!!

Re: Re: tzv.finský domek

19.6.2016 18:43 | autor:  Petr - 46.47.176.xxx

Dobrý dne, chtěl bych se prosím zeptat, na kolik vás cca vyšla nová střecha? Zvažujeme koupi finského dvojdomku s tím, že střecha by musela být jednou z prvních věcí, které by se předělávaly. Předem děkuji

Re: Re: tzv.finský domek

5.2.2009 15:47 | autor:  Marci11 - 193.86.145.xxx

Díky za odpověď,my začali s rekontrukcí už na jaře,asi jsme zvolili podobnou strategií,nejsme ještě hotovi,protože jsme dostavovali koupelnu-vybourali jsme bývalý špajz,strhli verandu a místo verandy přistavili další část koupelny.Jinak obývací pokoj máme také s kuchyní a terasou na zahradu /terasa ještě nestojí,bude se stavět na jaře/,protože v domku nebydlíme a máme na rekonstrukci dost času,začali jsme vlastně od bourání,veškeré média,podlahy,topení-dnes nás čeká jen zařizování a snad se budeme v létě stěhovat......z venku jsme zateplovali a obkládali znovu dřevem,dřevem máme i obloženou bývalou půdu,kde budu mít pracovnu a pokoj pro hosty,ale bez sociálního zařízení.Práce jsme zadávali firmám a byli jsme docela spokojeni, i když cena byla tomu úměrná.Díky za odpověď Marcela

Re: Re: Re: tzv.finský domek

19.10.2009 20:45 | autor:   - 213.29.144.xxx

Bydlel jsem ve "fiňoku" 20 let. byl vynikající. Postavil jsem si novou nízkoenergetickou dřevostavbu. Půdorysné rozměry i sedlovou střechu jsem zkopiroval dle starého finského domku, tak byl nadčasový.

Staré fiňoky jsou tepelné zaizolovány na svou dobu vzniku výborně, ale se současnými požadavky se už neslučují.

Pokud mohu vyjádřit svůj názor, zaizoloval bych starý fiňok zevnitř polystyrénem (min. 100 mm) + tenkovrstvou omítku včetně perlínky (kotvit se nemusí - uvnitř není vítr ani vichřice). Taky se dá použit RIGITHERM, což je hotový sendvič polystyrén + sádrokarton, vyjde však dráž.

Zdůvodnění: Všichni izolují zvenčí, fiňok však nemá pározábranu, vodní pára se dostává do konstrukce. Naproti tomu polystyrén uvnitř tvoří parobrzdu a původní konstrukce se skelnou vatou v lepenkách zdůstane difuzně otevřena.

Re: Re: Re: Re: tzv.finský domek

7.6.2016 10:12 | autor:   - 158.196.212.xxx

:-) dobrý den, nemáte někdo originální projekt tzv. finského domku z padesátých let (stačí dobře naskenovaný, i s rohovým razítkem) ??? S díky igorkrcmar@volny.cz

Prtojektová dokumentace

9.9.2010 10:39 | autor:  žabák - 85.132.186.xxx

Dobrý den.
Prosím neměl by někdo projektovou dokumentaci na klasický finský dvojdomek?Kamrád leží po nehodě v nemocnici..a vyřizuje si dotaci na zateplení..zelená úsporám a samozřejmě tu dokumentaci musí předložit.
A ja bych mu mohl alespoň takhle pomoci.Hledám kde se dá ale bohužel se nedaří.Děkuju všem za jakoukoliv pomoc.
S pozdravem Žabka Pavel

Re: Prtojektová dokumentace

9.9.2010 18:49 | autor:  marci - 89.29.54.xxx

dobrý den,já projektovou dokumentaci mám,ale jen na půlku toho domku-určitě by to nestačilo na dotaci zelená úsporám,tam je nutný tepelný audit a další dokumenty,máme jen verzi pro stavební úřad,jinak vám držím palce,dotaci jsem vyřizovala pro jinou budovu a docela mě to naštvalo,co všechno chtěli............úspora v žádném případě není tak velká,pěkný den Marcela

Re: Re: Prtojektová dokumentace

4.6.2013 18:37 | autor:  monča - 46.13.69.xxx

Dobrý den,
prosím vás máte ještě projektovou dokumentaci na pulku finského domku?Koupily jsme pul a chceme ho předělat a přistavit jednu místnost a garáž.Děkuji

Re: Re: Re: Prtojektová dokumentace

20.4.2016 7:41 | autor:  Pechová - 193.86.144.xxx

Dobrý den,
jestli je to možné prosím také o projektovou dokumentaci, chceme provést rekonstrukci finského domku. Děkuji Pechová. Prosím o zaslání na email blanickka01@seznam.cz

Re: Re: Prtojektová dokumentace

23.7.2015 20:27 | autor:  graf.tomas@email.cz - 81.30.248.xxx

Dobrý den
prosím Vás já bych potřeboval projektovou dokumentaci k půlce finského domku pro projektanta. Laskavě Vás prosím o naskenování.

Děkuji
S pozdravem

Tomáš Graf

Re: Re: Re: Prtojektová dokumentace

24.7.2015 10:59 | autor:   - 193.86.145.xxx

Omlouvám se,ale nechodilo mi žádné upozornění na došlé zprávy,naskenuji nějaké dokumenty a zašlu Vám je, ale až v pondělí,nemám doma scaner.
Přeji hezký den Marcela Dostálová

Re: Re: Re: Re: Prtojektová dokumentace

17.10.2015 15:47 | autor:  Matěj Kalina - 89.176.126.xxx

Dobrý den paní Dostálová.

Koupili jsme taktéž jeden z finských Dvojdomků. Plánujeme rekonstrukci a procházel jsem tuto diskusi a projektant říkal, že by bylo dobré mít dokumentaci. Mohl bych Vás tímto poprosit, jestli by byla možnost jí od Vás získat. Případně ji poslat na e-mail matej.kalina@centrum.cz.

Děkuji

S pozdravem M. Kalina

Re: Re: Re: Re: Re: Prtojektová dokumentace

20.4.2016 7:27 | autor:   - 193.86.144.xxx

Dobrý den, mohla bych také získat projektovou dokumentaci, také chceme provést rekonstrukci finské domku, firma která ji bude provádět, sdělila, že by bylo dobré ji mít. Prosím jestli je to možné o přeposlání na email. Děkuji Pechová

12.11.2015 21:27 | autor:  Luboš - 195.39.100.xxx

Dobrý den,

Marcelo, mohl bych vás i já poprosit o zaslání projektové dokumentace k finskému domku na adresu: lucas.sro@seznam.cz

Díky.

Luboš

13.11.2015 14:09 | autor:  David - 81.92.148.xxx

Dobrý den - chtěl bych pouze zeptat zda víte - jaké jsou ve finkých domcích - konkrétně v Pardubicích nosné zdi - předpokládám že určitě mezi kuchyní a obývákem - ale jedná se mi o to - chtěl bych vybourat kus zdi mezi špajzem a koupelnou - ale jen tu část v chodbičče - do koupelny ložnice kuchyně a do špajzu - ve výšce nynějších dveří - tedy by se bouralo pouźe cca 80cm x 190cm ---- ale nejsem si jistý zda to taky není nosná zeď - vím co lidi přestavují tak zbourají špajz a prodlouží tím kuchyň ale nwm o zdi mezi koupelnou a špajzem - prosím o poslání odpovědi na mail: anakain@seznam.cz díky

Re: Re: Re: Re: Re: Prtojektová dokumentace

10.2.2016 20:26 | autor:  M.Zetik - 93.190.61.xxx

Dobrý den,
nosné zdi u Finského domku v Ohrazenicích jsou obvodové a středová stěna která rozděluje například kuchyň od obýváku.S ostatními příčkami můžete manipulovat.

6.3.2016 21:11 | autor:  Tomáš Matějek - 89.235.12.xxx

Dobrý den,

Snažím se pro naší rekonstrukci finského domu typu DELTA DVA získat co nejvíce podkladů. Zjišťuju, že je více variant. Chtěl bych Vás proto požádat, zda byste mi také poslala dokumentaci, kterou máte na mail: tomas.matejek@seznam.cz

Děkuji, ToM

14.3.2016 14:37 | autor:   - 188.246.111.xxx

Dobry den,
máme podobný dotaz. Chtěla bych Vás požádat zda by bylo by možné zaslat i nám na email projektovou dokumentaci finského dvojdomku. Byla bych Vám moc vděčná.Děkuji mnohokrát. Email: skochovaj@seznam.cz
J. SKochová

12>

Odkazy

Zahradní párty stanySvět bydlení - magazín o bydlení a životním stylu